ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Tablet PC של מיקרוסופט נחשף בישראל 
 
 צורף והטבלט (צילום: נענע)   
 
עידו קינן

בניו יורק יושק היום רשמית ה-Tablet PC, "מחשב הלוח" החדש של מיקרוסופט; אתמול זכו כמה עשרות ישראלים לראות את המכשיר בפעולה דווקא בעיר הקודש; מחיר המכשיר צפוי לעמוד על בין 1000 ל-2500 דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נולד במשקל קילו מאתיים. הטבלט פי.סי. (צילום: נענע)
 נולד במשקל קילו מאתיים. הטבלט פי.סי. (צילום: נענע)   
ל-IBM יש מחשב נישא בשם Notebook, ולמרות שמשמעות שמו היא "מחברת", מדובר ב"סתם" מחשב נישא. ה-Tablet PC של מיקרוסופט, לעומתו, עובד ממש כמו מחברת: על רקע דמוי דף שורות אפשר לכתוב, לקשקש, למחוק ולצייר באמצעות עט מיוחד. המחשב יכול גם לזהות כתב יד, בינתיים באנגלית בלבד. הטבלט יושק רשמית בניו יורק רק היום (ה'), אבל אתמול זכו כמה עשרות ישראלים לראות אותו בפעולה.
 
הכותב והטבלט (צילום: נענע)
 הכותב והטבלט (צילום: נענע)   
מספר יצרנים נבחרו לייצר את הטבלטים. הטבלט הוא מחשב נישא, בדרך כלל ללא מקלדת, מבוסס מערכת ההפעלה חלונות XP, שמתקן הקלט העיקרי שלו הוא העט. הדגם אותו זכינו לראות, מתוצרת Acer, דווקא מכיל מקלדת, ולכן שוקל כ-1.2 ק"ג (לעומת הדגמים נטולי המקלדת, שיכולים לשקול פחות מק"ג אחד). הוא נראה כמו לפטופ רגיל, אבל לאחר שפותחים אותו, מסובבים את המסך על ציר וסוגרים אותו, הוא הופך למחשב דמוי בלוק כתיבה.
 
טבלט בפרופיל (צילום: נענע)
 טבלט בפרופיל (צילום: נענע)   
הטבלט הוצג לנו על ידי מנהל תחום מומחי טכנולוגיות מידע במיקרוסופט ישראל, ליאור צורף, בכנס "TechNet על המים" של מיקרוסופט ישראל, שהתקיים בירושלים. הוא הוצג בארץ לראשונה בסוף אוגוסט, גם כן בכנס "TechNet על המים".
 
 
אפשר לשחק סנוקר עם העט (צילום: נענע)
 אפשר לשחק סנוקר עם העט (צילום: נענע)   
צורף כתב על הטבלט באנגלית, בכתב מחובר. שלושה מנועי זיהוי טקסט, שעובדים בטבלט במקביל, זיהו את המילים שנכתבו, ותרגמו אותן לטקסט שניתן לחיתוך, הדבקה ושתילה במסמכים. כששניים מהם מזהים מילה מסוימת באותו אופן, הזיהוי נחשב ודאי. כשכל אחד מזהה משהו אחר, המילה מסומנת בירוק, ומוצעות גם חלופות. במשפט ארוך שנכתב, הצליחו המנועים לזהות רוב משמעותי של המילים בצורה מדויקת.
 
האימייל שנכתב בטבלט
 האימייל שנכתב בטבלט   
הכתיבה מתבצעת, כאמור, על רקע של דף שורות. הטבלט מאפשר הזזת מילים או משפטים שלמים לשורות אחרות, כדי לפנות מקום להכנסת הערות או משפטים אחרים. הטקסט נשמר בפורמט שנקרא Journal, וניתן גם לשלוח אותו בפורמט של תמונה, לנמענים שהמחשב שלהם אינו טבלט (צורף שלח למשתתפים הזמנה לכנס באמצעות הטבלט, בכתב יד). אפשר למחוק מילים באמצעות בחירת כלי המחק על המחשב, אבל פשוט יותר לקשקש על המילה, והיא תימחק אוטומטית.
 
כמו לכתוב על מחברת (צילום: נענע)
 כמו לכתוב על מחברת (צילום: נענע)   
הטבלט מתאים מאוד לשימוש תלמידים וסטודנטים – הוא מאפשר לכתוב בשיעור בכתב יד, ואחר כך להמיר לפורמט טקסט דיגיטלי ולשמור כמסמך טקסט. שני גורמים מונעים זאת כרגע: האחד הוא המחיר הגבוה, בין 1000 ל-2500 דולר, בתוספת כ-100 דולר לחומרה שתומכת בזיהוי הטקסט. השני הוא, שאין בטבלט מנועי זיהוי טקסט בעברית. צורף אמר שייתכן שיהיו כאלה בגירסאות הבאות של הטבלט, אבל מבהיר שמיקרוסופט לא מוכנה כרגע לתת תאריכי יעד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by