ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הגאדג`טיה 
מטען שמש 

מטען שמש

 
הגאדג`טיה |
 
דנה פאר

מטען גאדג'טים שניזון מאור השמש, אזעקה שתבריח את הגנבים מהאופניים, שואב אבק למקלדת ואורגזמטרון שמגיע עם ויברטור. הגאדג'טיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מטען ידידותי לסביבה

פשוט, אבל עם אחריות
 פשוט, אבל עם אחריות   
אנחנו בעד שימוש במקורות אנרגיה ירוקים, על אחת כמה וכמה כשאפשר לעשות את זה בקלות, בנוחות ובזול. המטען הסולארי מדגם DBW0937 עונה על הקריטריונים האלה.

המטען כולל פאנל סולארי הנטען מאור השמש. מכיוון שהבית שלנו לא שטוף שמש במיוחד, מיקמנו את המטען מתחת למנורת שולחן, חיברנו אותו לטלפון סלולרי ושמחנו לגלות שגם השיטה הזאת פועלת יופי. כשיצאנו לבדוק את הסלולרי בחוץ גילינו שההטענה פועלת הן באור שמש ישיר, ובחלק מהזמן גם באזורים מוצלים. עם זאת, רצוי שלא לטלטל את המטען יותר מדי (למשל, למקם אותו על האופניים), כי תהליך ההטענה עלול להיקטע כל מספר שניות, עניין שעלול להזיק למכשיר ומלווה בצפצופים מטריפי דעת.

לתוך המטען אפשר להכניס ארבע סוללות נטענות, שיטעינו את הסלולרי/נגן/מצלמה דיגיטלית במקביל לאור השמש, שטוען את הסוללות עצמן. לחילופין, אפשר לוותר על הקטע של האנרגיה הירוקה ולטעון באמצעות סוללות רגילות. זה אמנם מחמיץ חלק מהפואנטה, אבל יעיל למצבים בהם שקע חשמלי אינו בנמצא.

המטען מגיע עם ארבעה חיבורים סטנדרטיים, כדי שאפשר יהיה לחבר אותו כמעט לכל מכשיר. דרך אגב, חשוב לשים לב שהמכשיר שאתם מנסים להטעין אמור לקבל בין 4 ל-5.3 וולט, אחרת ההטענה עלולה שלא להצליח (על אחד מהטלפונים הסלולריים אצלנו היא לא פעלה). המטען עצמו פשוט מאד, חזותו לא מקצועית במיוחד והוא עשוי מפלסטיק, אבל היות והספק מעניק עליו 12 חודשי אחריות, זה ממש לא נורא.
 
יעיל מאד לטיולים, או לטעינת סוללה בזמן רביצה בים או בבית קפה שטוף שמש. מחירו הזול מצדיק לקנות אותו אפילו עבור טעינה בבית, אם יש בו מקום שמגיעה אליו שמש (או מנורת שולחן שדולקת ממילא עבור שימושים אחרים).
 
 
באדיבות דאטא כחול-לבן. מחיר: 69 ש"ח.
 
 

ברח גנב, ברח

דורשת טלטול
 דורשת טלטול   
לקשור את האופניים ליום שלם בתל אביב זה סוג של הימור: האם הם עדיין יהיו שם כשנחזור אליהם בערב? האזעקה לאופניים אמורה להפחית את הסיכון לגניבה, מכיוון שהיא תיכנס לפעולה בעת שהגנב ינסה להזיז את האופניים ותגרום לו (כך יש לקוות) להתבלבל, להיבהל ולברוח.

בעקרון מדובר ברעיון יפה שיכולים להיות לו אחוזי הצלחה גדולים במניעת גניבות, אלא שהביצוע קצת לוקה בחסר. ראשית, האזעקה מופעלת רק באמצעות סוללת 9V אלקליין, שלא הכי טריוויאלי בעולם להשיג אותה והיא אינה כלולה במחיר. שנית, ההרכבה של האזעקה על האופניים לא ממש פשוטה ומיקומה תלוי ברוחב המוטות. עם זאת, אפשר לראות בזה גם יתרון, כי במידה וההרכבה לא פשוטה - אזי גם הפירוק לא פשוט. ודבר שלישי ואחרון - האזעקה בהחלט לא מופעלת על ידי כל תזוזה, אלא רק אחרי טלטול מורגש. כלומר, במידה והגנב יצליח לפרק את המנעול ולהוליך את האופניים בעדינות לאורך הרחוב או לחילופין, לפרק את הגלגל ולקחת אותו מבלי לטלטל את גוף האופניים - יש סיכוי שהאזעקה כלל לא תיכנס לפעולה. עם זאת, יש להניח שגנב שאינו מודע לקיומה של האזעקה לא ינקוט משנה זהירות ולכן היא תפעל ככלות הכל.

הרעש שהאזעקה משמיעה ברור ומרתיע, ומחיר המוצר גם הוא לא בשמיים.
 
המבנה של האזעקה טעון שיפור, אבל אין ספק שהיא מפחיתה את החשש מגניבה.
 
 
באדיבות גימיק-מתנות. מחיר: 80 ש"ח.
 

מיני שואב אבק

למה לנקות מקלדת בחושך?
 למה לנקות מקלדת בחושך?   
אצלנו בבית המקלדת לא נוקתה מאז נקנה המחשב (עניין של כחמש שנים), לכן חיברנו את שואב האבק למקלדת אל יציאת ה-USB של המחשב בחיל וברעדה, חוששים לגלות את הכמות האדירה של האבק והלכלוך שהצטברה במהלך השנים האחרונות. בסוף סשן הניקיון המסקנה היתה שמדובר במוצר נחמד מאד, אבל צריך להבין איך להשתמש בו כדי להפיק ממנו את המירב.

השואב מצליח לשאוב מהמקלדת רק את האבק והלכלוכים הקטנים ביותר. כלומר, אפשרות השאיבה (הן הרגילה והן הטורבו) מתאימה בעיקר למקלדת מתוחזקת ונקיה יחסית, שרוצים לשמור עליה במצב הקיים. כשמדובר במקלדת מאד מלוכלכת, יש להשתמש בשואב בצורה אחרת: לתקוע אותו עמוק לתוך חריצי המקלדת, ולהעבירו, תוך כדי שאיבה, לאורך שורות האותיות. המבנה שלו, שחודר עמוק לתוך החריצים, מאפשר לדחוף הצידה, ולאחר מכן החוצה, את כל פירורי האבק העצומים, הלכלוכים והשערות שהצטברו שם. אחרי שכל הטינופת הגדולה סולקה, נכנסת אפשרות השאיבה לפעולתה האמיתית, ומספקת את הניקוי הסופי והמושלם. ולראיה - המקלדת שלנו נראית נהדר.

השואב נוח לשימוש, ומגיע עם שני ראשים מתחלפים: הראש הרגיל של השואב וראש עם סיבים, שאיתו מנגבים את הצד החיצוני של המקלדת. קצת חבל שכדי להפעיל את אופציית הטורבו, שהיא היעילה יותר, חייבים להחזיק אותה כל הזמן עם האצבע. השואב כולל גם מנורה קטנה ובלתי יעילה לחלוטין - מי לעזאזל מנקה את המקלדת שלו בחושך?
 
מוצר יעיל ונחמד, במחיר הוגן.
 
 
באדיבות גאדג'טשופ-מתנות. מחיר: 55 ש"ח.
 

אורגזמטרון פלוס

ויברטור במחיר אורגזמטרון
 ויברטור במחיר אורגזמטרון   
הספק הישראלי של ה"מרגיעון" מבטיח באתר הבית שלו ש"כל מה שנכתב על האורגזמטרון נכון גם למכשיר המופלא הזה, שהוא בעצם גירסה חדשה ורוטטת, שלא רק מברישה את הקרקפת במעגלים מצמררים אלא גם משחררת, בעזרת הוויברציות, ממתח ומאנרגיות שליליות". הכצעקתה?

ובכן, נעים להצמיד את המרגיעון לראש ולחוש אותו רוטט. אפשר לעשות את זה באופן עצמאי, אבל הכי נעים כשמישהו אחר עושה לך את זה. עם זאת, לא נפלנו מכיסאנו מרוב הנאה. המסאז' לא מעניק שום "תחושת עונג שמימית", הוא פשוט נחמד.

היתרון הגדול ביותר של המכשיר הזה על פני האורגזמטרון הרגיל היא העובדה שמה שמרטיט אותו מלמעלה זה ויברטור אמיתי לכל דבר ועניין - שאפילו מצויד במספר מהירויות משתנות - מה שהופך את מחירו של המרגיעון למגוחך ממש ולמציאה שווה ביותר. עם זאת, על איכותו של הוויברטור עצמו אין בידינו להעיד. אחרי הכל, בסיום הביקורת עלינו להחזיר את המוצר לחנות במצב שמיש.
 
גאדג'ט חביב במחיר מציאה.
 
 
באדיבות גאדג'טשופ-מתנות. מחיר: 50 ש"ח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by