ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לווינים, DVD, מערכות הפעלה, וגם פלייבוי ושמפנייה 

לווינים, DVD, מערכות הפעלה, וגם פלייבוי ושמפנייה

 
 
יוני  שדמי

זה היה השבוע שהיה: חדשות ההיי-טק החשובות של השבוע החולף

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כלכלה

מיקרוסופט היא מונופול
שופט פדרלי קבע כי למיקרוסופט יש מונופול בתחום מערכות ההפעלה, וביקר בחריפות את התנהלותה העסקית של החברה. השופט תומס פנפילד ג`קסון, שמכהן כשופט במשפט של משרד המשפטים האמריקאי (DOJ) ו19 מדינות שונות כנגד מיקרוסופט, ציין בפירוש כי מיקרוסופט היא "מונופול".

ג`קסון עשה כך ב"Finding of fact", הליך משפטי פדרלי שאמנם אינו מהווה גזר דין, אך מלמד על כיוונו של גזר הדין. הדבר דומה במקצת להחלטת חבר מושבעים באשר להיותו של הנאשם אשם או זכאי, מבלי לקבוע את העונש המדויק שיגזר.

ג`קסון אמר כי "מיקרוסופט נהנית מכוח כה רב בשוק של מחשבים אישיים מבוססי-אינטל, עד כי אם היא רצתה להשתמש בכוח זה, ולו במונחים של מחיר בלבד, היא יכלה להעלות את המחיר של "חלונות" הרבה מעל המחיר שהיה נקבע בשוק תחרותי. יותר מכך, היא הייתה יכולה להעלות את המחיר מבלי לאבד מספר בלתי מתקבל על הדעת של לקוחות למתחרים."

"במילים אחרות", סיכם ג`קסון, "מיקרוסופט נהנית מכוח מונופוליסטי בשוק."

בהחלט לא מדובר בסיום של הסאגה המשפטית המתמשכת, שהחלה, כזכור, בטענה של נטסקייפ כי מיקרוסופט השתמשה בכוחה המונופוליסטי בכדי לחמוס את שוק הדפדפנים. עם התפתחותו של המשפט, הועלו על סדר היום נושאים רבים נוספים, כגון ההשפעה של האינטרנט על מיקרוסופט ושימוש הוגן במערכת הפעלה להשגת יתרון עסקי.

אחד התרחישים האפשריים הוא פשרה בין משרד המשפטים למיקרוסופט, אם כי לאחר מילותיו החריפות של השופט ג`קסון, מיקרוסופט תצטרך לעשות ויתורים גדולים בכדי לרצות את משרד המשפטים. "אנחנו מאוד מרוצים מהתוצאה", אמרה שרת המשפטים האמריקאית, ג`נט רינו.

במיקרוסופט, כמובן, פחות מרוצים. מזה זמן מה שנשמעות טענות מפי בכירים בחברה כי השופט ג`קסון נוטה לכיוון עמדת משרד המשפטים. במקרה הקיצוני ביותר, ייתכן ופסק הדין הסופי יורה על פירוק מיקרוסופט לחטיבות קטנות הקשורות אחת לשנייה בחבל עסקי רופף, בדומה להחלטה על פירוק המונופול של "אי.טי & טי", חברת טלפונייה שנהנתה מיתרון דומה לזה של מיקרוסופט ופורקה לחלקים בידי משרד המשפטים האמריקאי.

הטקסט המלא של החלטת השופט
 
גם חכם, גם יפה, ועכשיו גם עשיר. דניאל לווין, מנהל טכנולוגי ראשי ב``אקאמי``
 גם חכם, גם יפה, ועכשיו גם עשיר. דניאל לווין, מנהל טכנולוגי ראשי ב``אקאמי``   
חברות המוסיקה על :MP3 לא יקום ולא יהיה!
תעשיית המוזיקה העולמית מתכוונת לנקוט בתקיפה מבצעית רחבת היקף נגד מאות אתרים שמכילי קבצי MP3 לא חוקיים ביותר מ20 מדינות. פדרציית התעשייה המוסיקלית הבינלאומית (IFPI), שעומדת מאחורי המבצע, מקווה שהוא יהיה מופת ודוגמא לעתיד, כשבעקבותיו חברות תקליטים בעולם כולו יכריזו ג`יהאד קדוש על אתרי MP3 פיראטים באשר הם.

המבצע כולל פעולה בשתי רמות - האחת, פעולה ישירה נגד בעלי אתרים שמכילים קבצי MP3 לא חוקיים, כולל ובמיוחד גרירה לבית משפט של אתרי-על שמרכזים אלפי קבצי מוזיקה פיראטיים. כמו כן, תפעל הIFPI כנגד ספקי אינטרנט שמחזיקים בשרתיהם אתרים לא חוקיים.

הפדרציה מעריכה כי יש ברשת למעלה ממיליון קבצי MP3 לא חוקיים.

(זי.די.אן.אן)

אקאמי: את הכסף
באחת מההנפקות המוצלחות ביותר הזכורות מזה זמן רב בוול-סטריט, חברת "אקאמי", שמנסה לשים פלסטר על הפצע המדמם של תקשורת איטית עד אימה באינטרנט, הגיעה לשווי שוק פנטסטי של 145 דולר למנייה.

אקאמי, שאחד ממייסדיה הוא יוצא הטכניון הישראלי דניאל לווין, משתמשת בטכנולוגיה ייחודית בשם "FreeFlow" בכדי להאיץ את התקשורת באינטרנט. המוצר, שנרכש כבר בידי ענקיות-רשת כגון "יאהו!" ו"גיאוסיטיז" מאפשר לאתרים "לאזן" את התקשורת הפנימית והחיצונית שלהם, כשחלקים יותר פופולאריים באתר זוכים ליותר משאבי רשת.

ההנפקה המוצלחת החלה עם מחיר של 26 דולר למנייה, אך עד סיום יום המסחר הגיעה, כאמור, לערך גבוה פי חמישה ויותר. כמו חברות היי-טק מצליחות רבות, גם אקאמי עדיין רחוקה ממאזן חיובי: החברה הפסידה 28 מיליון דולר בשנה שעברה בלבד.

(ווירד)
 
שיא היסטורי. התפוח הנגוס של אפל
 שיא היסטורי. התפוח הנגוס של אפל   
התפוח שובר שיאים
המניות של חברת "אפל" הגיעו למחיר הנאה של 82.5 דולר למניה, שיא חדש של כל הזמנים. ישנן מספר סיבות לעלייה הדרמטית: בראש ובראשונה, התנהלותה של החברה עצמה, שהצליחה להתאושש מקשיי אספקה שהיו לה מבלי לפגוע בלקוחות החדשים, כמו גם להמשיך לחדש ולהציע מספר שיא של מוצרים חדשים, שלא זכור מאז ימי הזוהר העליזים של החברה לפני יותר מעשור.

סיבה נוספת לעלייה הדרמטית היא תחזיות ורודת של אנאליסטים באשר לעתיד החברה, והמגמה החיובית שבה נסחרו כל מניות הטכנולוגיה בשבוע האחרון. נראה שאחרי כמה גמגומים רצופים, נאסד"ק חוזרת לצמיחה יציבה.

(ניוז.קום)
 
 
תרגיל יחצ``נות מבריק. הרכב של ב.מ.וו
 תרגיל יחצ``נות מבריק. הרכב של ב.מ.וו   
``פרטנר מוכרת חלום, סלקום מוכרת גורנישט``
הציטוט הנ"ל שייך לעמיקם כהן, מנכ"ל פרטנר. לכהן יש את כל הסיבות שבעולם להיות מרוצה: החברה שלו הולכת מחיל אל חיל, עם 300 אלף מנויים, שווי שוק פנטסטי לכל מנוי, הנפקה סופר-מוצלחת, וכעת, סדרה של שירותים חדשים.

מלבד השירות הסטנדרטי של הודעות טקסט, תציע פרטנר בקרוב שלל שירותי תוכן למנוייה: כותרות עיתונים, ציטוטי מניות, מזג האוויר במקומות שונים בעולם, תוצאות לוטו וטוטו, וגם יישומי מסחר אלקטרוני, כגון רכישת כרטיסי טיסה. כרגע עורכים בפרטנר ניסויים באספקת שירותים אלה לעשרת אלפים מנויים.

אף על פי שהשירותים של פרטנר אינם ייחודיים או חדשים בשוק הסלולאר הישראלי, הם מלמדים על מגמה גוברת של הפיכת הפלאפון מכלי תקשורת אודיו פשוט למרכז תקשורת מתקדם, הכולל קשר לאינטרנט, שירותי תוכן ייחודיים וכלי תוכנה א-לה-פאלם-פיילוט.

(גלובס)

רק היום, רק באינטרנט
בתרגיל יחצ"נות מבריק, מציעה חברת BMW את הרכב הראשון מתוך ליין רכבי השטח החדש שלה, ה"5X", באתר המכירות הפומביות Ebay בלבד. המכירה הפומבית של הרכב הנחשק, שיצא לשוק רק בדצמבר, תסתיים בסוף השבוע הזה, כשהרכב יגיע אל ידיו של הזוכה המאושר והעשיר כמה ימים מאוחר יותר.

מחלקת השיווק הנמרצת של "BMW" טוענת בתוקף כי מדובר ברגע היסטורי בתולדות האינטרנט, אך נראה כי כמו הרבה "רגעים היסטוריים" נוספים בתולדות הרשת, גם הפעם מדובר בעיקר בתרגיל יחסי ציבור מוצלח במיוחד.

העניינים החשובים באמת, כבר נוכחנו לא פעם, נסגרים מאחורי הקלעים. הודעת האי-מייל הראשונה בהיסטוריה של האינטרנט, למשל, נשלחה באנונימיות מוחלטת, אי שם בערפילי הסיקסטיז, כשגברים היו גברים, נשים היו נשים, ולאינטרנט קראו בכלל ארפא-נט.

(ניוז.קום)

גם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד
צעד משמעותי בדרך לאיחוד חברות הכבלים לתאגיד רב-עוצמה נעשה השבוע, כשעורק מכרה את השליטה בערוצי זהב ל`ידיעות אחרונות`, איש העסקים אליעזר פישמן (מבעלי גלובס, בין השאר), וחברת הכבלים תבל. בעקבות העיסקה שנחתמה תחזיק עורק 12% ממניות ערוצי זהב, תבל תחזיק 22%, בעוד `ידיעות` ופישמן יחזיקו 66% מהחברה. לערוצי זהב, הנחשבת לחברה המתקדמת ביותר מבחינה טכנולוגית מבין חברות הכבלים, יש 453 אלף מנויים, מתוכם "רכשו" `ידיעות`, פישמן ו`תבל` 200 אלף מנויים (או שווי של 2,100 דולר למנוי).

המיזוג הוא שלב ראשון במהלך רחב היקף שמדובר עליו כבר זמן רב, בו יתאחדו כל חברות הכבלים לחברת-ענק אחת שתתחרה בבזק בתחומים רבים, ובכלל זה אספקת אינטרנט, ערוצי טלוויזיה, ואפילו, לטווח הרחוק יותר, שירותי טלפוניה.

העסקה עדיין טעונת אישורו של דוד תדמור, הממונה על ההגבלים העסקיים, שלא צפוי לאשר את העסקה בטרם יושג הסדר תוכן טלוויזיוני בין החברות למשרד התקשורת.

(גלובס)
 
המנייה קפצה. צלחת לווין של גילת
 המנייה קפצה. צלחת לווין של גילת   
פאקרד-בל מקצצת 80% מכוח העבודה הכולל
חברת המחשבים פאקרד-בל ,NEC ממשווקות ויצרניות המחשבים המובילות בארה"ב, הודיעה על פיטורים המוניים של 80% מכלל כוח העבודה של החברה. פאקרד-בל, שיוסדה בידי בני אלגם הישראלי (שפרש מניהולה בשנה שעברה), תפטר כ2,300 מכלל 2,600 עובדי החברה, ובכלל זה המנכ"ל אליין קואדר ומנהלים בכירים נוספים, שיפרשו לאחר הבנייה-מחדש של החברה. כמו כן, תצמצמם החברה את נוכחותה בשוק הPC ללקוחות פרטיים, ותתרכז בלקוחות תאגידיים.

בשנה שעברה, הפסידה פאקרד-בל 650 מיליון דולר. השנה ההפסדים היו אמורים להיות מצומצמים לקצת פחות מ100 מיליון דולר, אך נראה שהחברה תפסיד 150 מיליון דולר לפחות גם השנה.

הצמצומים בפאקרד-בל, שמגיעים זמן לא רב לאחר שענקית PC נוספת, IBM, מודיעה על שינויים ניכרים במבנה חטיבת הPC שלה, מוכיחים שוב עד כמה נעשו אנורקטיים שולי הרווח בעסקי החומרה. תחרות עזה, המחירים הנופלים של מחשבים אישיים, וגם אימוץ הולך וגובר של מודל ה"חתום עם ספק אינטרנט היום, קבל מחשב אישי חינם מחר", גרמו לכך שיותר ויותר חברות חומרה מושכות ידיהן מהשוק הבעייתי הזה.

(ניוז.קום)

מיקרוסופט לא יקנו אותנו, באמת
חברת "גילת רשתות לווין", שעוסק בגישה לאינטרנט באמצעות לווין, הכחישה השבוע נמרצות ידיעה שהופיעה ב"הארץ", לפיה החברה תרכש בידי מיקרוסופט. עם זאת, גילת לא הכחישה כי היא מפתחת אסטרטגיה בשיתוף עם מיקרוסופט לאספקת שירותי אינטרנט באמצעות לווין.

אנאליסטים העריכו כי הסיכוי לרכישה מלאה של גילת בידי מיקרוסופט אינו גבוה, אך בהחלט תיתכן רכישה של מניות גילת בידי מיקרוסופט. בעקבות השמועות, עלתה המנייה של גילת ב12 אחוז (אם כי מאוחר יותר, בעקבות ההכחשה, ירדו המניות וסיימו את יום המסחר בעלייה של 6 אחוז בלבד).

(הארץ)

חלונות 2000 תעלה לנו יותר
בתצורות מסוימות, מערכת ההפעלה העסקית העתידית של מיקרוסופט, חלונות ,2000 תעלה יותר משימוש בחלונות ,NT מערכת ההפעלה העסקית הנוכחית של מיקרוסופט, הודיעה החברה. מודל השימוש התאגידי ב"חלונות" יעבור שינוי, כשיגבה כסף לא רק על כל משתמש ב"חלונות" ועל כל משתמש שמנצל את מערכת ההפעלה לצורכי הדפסה, אלא גם למשתמשים שעוברים אישור לגישה לרשת בידי "חלונות".

המשמעות: עלות תיפעול יותר גבוהה, בעיקר לחברות שעיקר עיסוקן במסחר אלקטרוני. מודל המכירה החדש כולל נדבכים נוספים, שהולכים ומסתבכים ככל שמדובר בארגון גדול יותר עם פרופילי משתמשים מגוונים יותר. פתרון אפשרי אחר הוא רכישת רישיון "אינטרנט קונקטור", שמאפשר גישה לרשת למספר בלתי מוגבל של משתמשים במחיר של 2000 דולר.

(ניוז.קום)
 
פתירת בעיות של מחשבים מחוברים. אנדי גרוב
 פתירת בעיות של מחשבים מחוברים. אנדי גרוב   
באינטל משנים כיוון
בהרצאה לפני משקיעים ואנאליסטים, הסביר השבוע יו"ר אינטל אנדי גרוב על טיב השינוי הדראסטי שאינטל, יצרנית המיקרו-מעבדים המובילה בעולם, מנסה לעשות באוריינטציה העסקית שלה. "התעשייה שלנו עברה מפתירת בעיות של מיחשוב אישי לפתירת בעיות של מחשבים מחוברים", הסביר גרוב.

זוהי השנה הראשונה בתולדות החברה בה היא הוציאה יותר כסף על רכישות והשקעות (4.8 מיליארד דולר, מתוכן 1.6 מיליארד דולר לרכישת DSP הישראלית) מאשר על עלויות ייצור בסיסיות.

אינטל מנסה להישאר רלוונטית בשוק משתנה, בו חברות החומרה מוכרחות לשנות פוקוס בכדי לשרוד מול שולי רווח הולכים ומצטמצמים. IBM בחרה למכור את ליין המחשבים האישיים שלה כמעט אך ורק באינטרנט, פאקרד-בל קיצצה 80% מכוח העבודה שלה, ואילו באינטל מנסים לירות לכל הכיוונים (יותר מ300 רכישות שונות בשנה הזו בלבד, שיא חדש לאינטל) בתקווה להשתלב במהפכת האינטרנט והסלולאריה.

(ווירד)
 

טכנולוגיה

האח הגדול והמוסיקלי. ריל-גו`קבוקס
 האח הגדול והמוסיקלי. ריל-גו`קבוקס   
יש לך הודעה (קולית) חדשה
ספקית האינטרנט הגדולה בעולם, AOL, הכריזה על גרסת בטא חדשה של ,AIM תוכנת ההודעות המיידיות שלה ("Instant Messaging", בדומה לICQ). החידוש העיקרי בגרסה זו, שפיתוחה יושלם בסוף השנה, הוא "Voice Messaging" - במקום להקליד את ההודעות, כמקובל היום במקומותינו, אומרים אותן בקול.

השאלה הגדולה היא האם המתחרות של AIM, ובראשן תוכנת "Msn Messanger" של מיקרוסופט, יאמצו אף הן את הטכנולוגיה, ויהפכו אותה לסטנדרט המקובל. יש לציין שכלי מעט דומה קיים כבר היום בICQ (שבבעלותה של AOL), אך הוא אינו ברירת המחדל לתקשורת, והוא אינו מפותח כמו בגרסה החדשה של הAIM.

(נענע)

אנטי-ציתותים
בזק קיבלה אישור למכירת שירותי הצפנת שיחות למניעת ציתותים, דיווח השבוע "גלובס". השירות, שיעלה כ65 שקל לחודש, יגרום לכך שמי שינסה להאזין לקו מוצפן ישמע צפצופים בתדר גבוה. יש לציין שההצפנה מובטחת אך ורק אם שני צדדי השיחה משתמשים בשירות, שיסופק על ידי חברת מיקרולינק.

השירות, שתומך גם בהצפנת פקס, יושק בעוד כמה שבועות, בתחילה בגוש דן בלבד ולאחר מכן בכל הארץ, לאחר שניסוי של שימוש בשירות, שהחל ב98`, הוכתר בהצלחה ואושר בידי משרד התקשורת.

(גלובס)

מישהו שומע אותך
חברת ,RealNetworks שעומדת מאחורי נגן RealVideo הפופולארי, הודתה כי אספה בסתר מידע מהמשתמשים של תוכנת RealJukeBox שהיא מפיצה. התוכנה, שיכולה לנגן מבחר גדול של קבצי אודיו ווידיאו, שלחה בסתר את שמות השירים אותם שמע המשתמש אל שרתי החברה, שם הם נרשמו וקוטלגו. לאחר ששיטת הרישום נחשפה, פירסמה RealNetworks התנצלות ו"טלאי" תוכנה, המסיר את מנגנון הרישום.

"עשינו טעות בכך שלא היינו מספיק ברורים באשר לסוג הנתונים שנוצרו ונשלחו על ידי השימוש בתוכנת RealJukeBox", הודה רוב גלייסר, מנכ"ל RealNetworks. גלייסק הוסיף שהמנגנון הסודי הוסר מהתוכנה, וכל הורדות עתידיות של RealJukeBox לא יכללו שום שיטת רישום או עיקוב אחר השירים שהמשתמש שומע.

ארגון ,TrustE מגדולי השומרים על פרטיות הצרכנים באינטרנט (מיקרוסופט, למשל, שכרה את אנשי הארגון בכדי לוודא ששירות הדואר HotMail בטוח לשימוש) הודיע שיפתח בחקירה באשר לחוקיות המנגנון של RealNetworks.

(זי.די.אן.אן)
 
הmp3 הבא? די.וי.די של מצושיטה (רויטרס)
 הmp3 הבא? די.וי.די של מצושיטה (רויטרס)   
תן "שליחות קטלנית", קבל "שייקספיר מאוהב"
היה ברור שזה יקרה, השאלה הייתה רק מתי, בדיוק. ההצפנה של סרטי ה,DVD חומת מגן בצורה שהייתה אמורה למנוע, או לכל הפחות לעכב משמעותית, את התפתחותו של שוק פיראטים מזרח-אסיאתי תחילה וכלל-עולמי לבסוף, נפרצה לכל רוח.

תוכנה קטנה וממזרית בשם DeCSS מאפשרת לפצח במחי קליק את ההגנה המתוחכמת שצורבה על גבי כל DVD ואמורה למנוע את העתקתו. 10 דקות של עיבוד מאומץ על הפנטיום הממוצע, והDVD מועתק להארד-דיסק כקובץ ,VOB בו ניתן לצפות בנפרד מהדיסק.

האם נתחיל בקרוב לראות אתרי החלפה של סרטים, נוסח אתרי הMP3 הלא-חוקיים? ספק רב. כל קובץ שוקל 4.7 ג`יגהבייט (לשם השוואה, גודלו של ההארד-דיסק הממוצע לא עולה בדרך כלל על 6 ג`יגהבייט), מה שאומר שלמודם הממוצע ידרוש אי אלו חודשים רצופים של חיבור אקטיבי בכדי להוריד את "אוסטין פאוארס", למשל.

שמירה של קובץ הVOB כקובץ MPEG אפשרית בהחלט (אם כי תוך איבוד החדות האופיינית לסרטי DVD), אזי מצטמצם הסרט הממוצע לכ600 מגה-בייט "בלבד". ייתכן שעם קצבי העברה מהירים פי עשר ופי מאה מאלו של היום, שנמצאים כבר באופק ומתקרבים במהירות, נראה בקרוב פריחה פיראטית של החלפת סרטים ברשת.

(נענע)

וירוס אלפיים
ייתכן מאוד שחלק מהבעיות שייוצרו בתחילת שנת 2000 ייגרמו כתוצאה מוירוסים, ולא מהבאג הנודע לשמצה. יותר מ30,000 איומים מהאקרים וכותבי וירוסים התקבלו בFBI ובסוכנויות אמריקאיות אחרות באשר לתאריך הגורלי, האחד בינואר 2000.

"רוב האיומים הללו הם וודאי חסרי משמעות", אמר לרויטרס לו מרקוקיו, מנהל מחקר עולמי בגרטנר-גרופ. "אבל אפילו אם רק חמישה או עשרה יופצו בו זמנית, היכול של חברות אנטי-וירוס ליצור להם תשובה תינזק. הווירוסים עלולים לגרום לפגיעה משמעותית בפרודקטיביות של חברות רבות."

קבוצות שונות של כותבי וירוסים מאיימות כבר זמן רב כי יגרם נזק גדול לכלכלה העולמית בפרוץ שנת .2000 "להרבה מהחבר`ה האלה לא איכפת אפילו אם יעצרו אותם. הם פשוט רוצים שהעולם יזכור אותם", הוסיף מרקוקיו.

(ניוז.קום)

סאן מתגרה במיקרוסופט ובסיליקון גרפיקס
סאן תתחיל לשווק את מערכת ההפעלה החדשה שלה, סולאריס ,8 בפברואר 2000, דיווחה החברה. אין זה מקרה שמערכת ההפעלה העסקית העתידית של מיקרוסופט, "חלונות 2000", תצא לשוק באותו חודש ממש - ייתכן מאוד שסאן מקווה לתפוס כמה פירורים מעוגת מערכות ההפעלה העסקיות התופחת של מיקרוסופט, בדיוק בזמן הרגיש ביותר: זמן השידרוג.

כשחברות ישקלו את השידרוג מחלונות ,NT מערכת ההפעלה העסקית הנוכחית של מיקרוסופט, ל"חלונות 2000", תןסה סאן להשתחל לחלון ההזדמנויות הצר ולשכנע יותר מנהלי מערכות תאגידיים להעביר את הפיקוח על משאבי המיחשוב של החברה ל"סולאריס".

ואם כבר מתגרים בענקים, בסאן החליטו ללכת עד הסוף, ולהתחרות גם בסיליקון גרפיקס. השרתים החדשים של החברה, בעלי שם הקוד "אולטרה 80", יכילו בדיוק פי שתיים כוח עיבוד, זיכרון ויכולת גרפי מהשרתים האיכותיים ביותר הנוכחיים של סאן. מנהלים בכירים בחברה אמרו בפירוש ל"ניזו.קום" כי מדובר בהתחרות ישירה במחשבי הטיטאן השוקע, סיליקון גרפיקס.

סיליקון גרפיקס, שגאוותה על השרתים הגרפיים החזקים שלה, נמצאת מזה זמן רב בהתדרדרות מתמדת. ברבעון האחרון הפסדי החברה היו גבוהים פי חמישה מכפי שחזו האנאליסטים הפסימיים ביותר, וייתכן שהאתגר החדש של סאן יהיה המסמר הסופי בארון החברה שהקים ג`ים קלארק, מייסד נטסקייפ, שמחשביה עמדו מאחורי יצירות מופת גרפיות כ"פארק היורה".

(ניוז.קום)
 

תרבות

צווי איסור פרסום אנאכרוניסטיים. אבישי רביב (רויטרס)
 צווי איסור פרסום אנאכרוניסטיים. אבישי רביב (רויטרס)   
שמפניה באינטרנט
המסמך הסודי בעניינו של סוכן השב"כ אבישי רביב, שבג"צ אסר השבוע את פרסומו, מצא את דרכו לאינטרנט פחות מיממה אחרי פירסום הצו. המסמך אוזכר לראשונה ב"משעל חם", תוכנית אקטואליה בהנחייתו של ניסים משעל. משעל הבטיח בתחילת התוכנית להציג "מסמך ממשלתי סודי", אך במהלך התוכנית קיבל הוראה ישירה ממנכ"ל הראשות השנייה שלא לפרסמו.

גירסת האינטרנט של המסמך, שנמצאת בכתובת מספרית (IP) בארה"ב ולכן אינה מזוהה עם שום אתר, מכילה את הטקסט המלא באנגלית ובעברית של המסמך, גירסה סרוקה שלו, ופרשנות של ערוץ 7 בנושא. יש לציין כי נכון לזמן כתיבת שורות אלה, חלקים מהאתר אינם נגישים (אך חלקים אחרים של האתר, ובכלל זה הטקסט המלא של המסמך בעברית, כן זמינים).

לאחר פרשת נמרודי, האתר האסור של מייק אלדר וסיפורה של לינור אברג`יל, רשת האינטרנט מוכיחה פעם נוספת כמה קשה להחיל עליה את החוקים הנוקשים של העולם החיצוני. האכיפה של צווי איסור פרסום הופכת לבלתי אפשרית, והתקשורת הישראלית נראית מגוחכת מתמיד, כשהיא מנסה לרקוד בלט מגושם מסביב לצווי איסור פרסום אנאכרוניסטיים, לחשוף טפח ולכסות טפחיים, בזמן שכל גולש אינטרנט מיומן יכול לקרוא בעצמו את הסיפור המלא.
 
מהדורות חתומות לאספנים בלבד
 מהדורות חתומות לאספנים בלבד   
``פליבויי`` במכירה פומבית
ירחון הגברים ``פליבויי`` מצטרף למספר גדל והולך של אתרים שמציעים למשתמשיהם להשתתף במכירות פומביות. ``פלייבוי``, שתעזר בשירותיה הטובים של חברת המכירות "fairmarket", תפתח את שירותיה לקהל הרחב באחד בדצמבר.

``פליבויי`` תמכור באתר תצלומים במהדורות מוגבלות וספרי-תצלומים חתומים, והמשתמשים יוכלו למכור ממורביליה הקשורה לעיתון.
"אנחנו מקבלים מכתבים רבים מאספני פריטי פלייבוי", אמרה מנכ"לית החברה קריסטי הפנר, "אתר המכירות הפומביות שלנו ייתן להם דרך למכור ולהחליף את הפריטים הללו בתוך פליבויי-אונליין."

המכירות הפומביות מצטרפות לשורה של שירותים חדשים שפליבויי הוסיפה לאתרה לאחרונה, כולל משחקים אינטראקטיביים, מתכונים, קבוצות דיון משופרות, טורים מיוחדים של שפנפנות, ועוד.

(ניוז.קום)
 
אחד מכל חמישה ישראלים מחובר לרשת
לפי סקר "גיאוקרטוגרפיה" שפורסם השבוע ב"ידיעות אחרונות" מחוברים לאינטרנט 750,000 ישראלים. במילים אחרות, 19.5 מהאוכלוסייה, או אחד מכל חמישה ישראלים מגיל שמונה ומעלה, מחובר לרשת.

נתונים נוספים: הגולש הממוצע הוא גבר חילוני, משכיל ומבוסס בן 26. שליש מהגולשים הם ילדים ונערים בגילאי 8-17 ושני שלישים מבוגרים מעל גיל שמונה עשרה. 75 אחוז מבני הנוער בגילאי 12-14 התנסו בגלישה לפחות פעם אחת, כשהשיעור בכלל האוכלוסייה מגיע ל38 אחוז.
250 אלף בני נוער גולשים באינטרנט לפחות שעה בשבוע. הגיל הממוצע בו נחשף נער לאינטרנט הוא אחת עשרה.

הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 1500 תושבים יהודים מגיל 8 ומעלה.

(ידיעות אחרונות)

קלינטון ידבר עם העם
הנשיא קלינטון ידבר ישירות עם משתמשי האינטרנט, ביחד עם פוליטקאים נוספים מהמפלגה הדמוקרטית. האירוע, שכותרתו "הפוליטיקה החדשה בעידן האינפורמציה", יארך תשעים דקות ויתרחש ביום שני הקרוב.

האירוע ישודר בשידור ישיר בפורטל ,Excite וקלינטון יענה לשאלות נבחרות של אחדים מ15,000 הגולשים שצפויים להשתתף באירוע. אין זו הפעם הראשונה שקלינטון ישתתף בשידור אינטרנטי - ביחד עם נלסון מנדלה וטוני בלייר, פתח קלינטון את שידורי פרוייקט הצדקה Netaid.

(ניוז.קום)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by