ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
SMS לעיוור 
 
 התחשבות סלולרית עם ערך כלכלי בצידה   
 
מערכת חיים ברשת

לאחר ששמעו תלונות מצד בני נוער עיוורים אשר בשל מגבלתם לא יכולים לקרוא SMS וסבלו מבידוד חברתי, נרתמו מעבדות BT ופיתחו טכנולוגיה הבאה לפתור את הבעיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זרוע המחקר של חברת הטלפוניה הבריטית BT פיתחה דרך לאפשר לעיוורים ולקויי ראיה להשתמש בהודעות טקסט. BTexact המציאה טכנולוגיה המאפשרת למשתמשים לשלוח הודעות טקסט למחשב כף יד אשר מתרגם וקורא בקול רם את המסר.

הקול בעל האיכות הטבעית, אותו מפיק המחשב יכול אף לזהות קיצורי SMS מוכרים (לדוגמה B4). אם המחשב לא הצליח לזהות מילה כלשהי הוא יקרא אותה בצורה פונטית. דיווח אתר ה-BBC.

הרעיון לפיתוח זה עלה לאחר ביקור של צעירים בעלי ליקויי ראיה במרכז הטכנולוגיה של BT בשנה שעברה. הנער מסאד חאמד אמר למנהל BT אדם אוליבר כי חוסר היכולת לקבל הודעות טקסט, הותיר אותו בהרגשה של בידוד חברתי. בירור שנערך במכון המלכותי למען העיוור (RNIB), גילה כי אין כל פתרון טכנולוגי לבעיה, ולכן הפשילו החוקרים ב-BTexact את שרווליהם, כדי למצוא פתרון שכזה.

פחות משנה עברה, ומסאד וחבריו לכיתה זכו לקבל הדגמה מלאה של המכשיר החדש.

"זה רעיון נפלא" הגיב מסאד, "אתה מרגיש ממש זנוח אם אין ביכולתך לשלוח הודעות, ונכון לרגע זה אתה חייב שיהיה איתך עוד מישהו שיקריא לך אותן, מה שעלול להיות די מביך אם מדובר בהודעות אישיות".


מכווצים את הטכנולוגיה

חברת BTexact עבדה בשיתוף פעולה עם המכון המלכותי למען העיוור על פרוייקט זה.

"הודעות טקסט הפכו למאפיין הכרחי לחייהם החברתיים והעסקיים של רוב האנשים", אמר סטיב טיילר, מנהל אגף הטכנולוגיה הדיגיטלית ב-RNIB. "המכון למען העיוור שמח על כך שפותחה שיטה אמינה ופרקטית לסייע לנשים פגועי ראייה לקרוא הודעות טקסט".

המערכת מבוססת על מנוע דיבור שפותח עבור מחשבים. האתגר הגדול למפתחים היה כיווץ הטכנולוגיה הקיימת כך שתפעל על מערכת ההפעלה Pocket PC עבור מחשבי כף יד. בעתיד, כך מקווים ב-BT, ניתן יהיה להטמיע את הטכנולוגיה ישירות על גבי מכשירי הטלפון הסלולריים.

בחברת הפיתוח מחפשים עתה אחר שותפים עסקיים כדי לפתח את הטכנולוגיה למוצר מסחרי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by