ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ההצפנה האולטימטיבית - למי אכפת? 
 
 תפוס אותם אם אתה יכול   
 
מערכת חיים ברשת

חברה אמריקנית טוענת שהצליחה להשתמש בעקרונות המכניקה הקוונטית כדי לפתח את שיטת ההצפנה המושלמת. כולם מתים מסקרנות, ורק מומחה אבטחה אחד אומר: אז מה? ממילא ההצפנה היא לא בעיית אבטחה מרכזית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במרוץ אחר שיטת ההצפנה המושלמת, הצליחה חברת MagiQ האמריקנית לעשות צעד אחד מכריע. החברה אמורה להכריז מחר על שיטת ההצפנה הקוונטית שפיתחה, ועל חסינותה המוחלטת בפני כל ניסיון פענוח.

עיקרון המכניקה הקוונטית העומד מאחורי המוצר המהפכני לכאורה של MagiQ טוען כי מדידה וניסון פענוח של תנועתו של חלקיק ישנה בהכרח את אותה התנועה ואת אופיו של החלקיק. או במונחי קידוד ופענוח - עצם הניסיון לפענח את המסר המוצפן יביא בהכרח לשינויו ולמעשה להריסתו. לכן לעולם לא יוכל מיירט המסר המוצפן לפענח אותו ולהשיב אותו לצורתו שלפני הקידוד.

שיטת ההצפנה, ששם הקוד שלה הוא "נאבאחו", על שם שיטת הצפנה בה השתמשו האמריקנים במלחמת העולם השניה באירופה, שם השתמשו בבני שבט הנאבאחו האינדיאני כמצפינים ומפענחים אנושיים, מבוססת על שני מכשירי מקודד-מפענח, שכל אחד מהם יושב בקצהו האחר של המסר הנשלח, כשכל אחד מהם הוא המכשיר היחיד המסוגל "להבין" את חברו. המסרים המוצפנים עצמם יצטרכו לעבור דרך רשתות נשלטות, כלומר לא דרך האינטרנט.


נו ו..?

בקרב מומחי ההצפנה יש הסכמה מקיר לקיר באשר לחסינות המוחלטת של המערכת, אם אכן הצליחה MagiQ ליישם את העיקרון למעשה, אך יש כבר בהם מי שטוען כי אין כל צורך במערכת כזו, ושממילא יכולתם של מפתחות ההצפנה אינה בעיה מרכזית באבטחת המידע, נכון להיום. "היזכרו כל נקודות התורפה של אבטחת המחשבים שראינו בפריצות למיניהן. האם אתם זוכרים מקרה בו מפתח ההצפנה היה הבעיה?", אומר מומחה האבטחה הנודע ברוס שנייר לאתר eWeek

שנייר מצביע על הגורם האנושי, הבא לידי ביטוי בפריצות שביצעו עובדים ממורמרים, פליטות פה של עובדים חסרי זהירות ושגיאות אחרות כבעיה דחופה ומסוכנת הרבה יותר למי שרוצה למנוע מהמידע שלו לזלוג החוצה. "זה כאילו תקענו עמוד באדמה כדי לעצור צבא השועט קדימה, ואנחנו מתווכחים אם העמוד צריך להיות בגובה מייל או בגובה מייל וחצי. בינינו, הצבא פשוט יעקוף את העמוד", מוסיף שנייר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by