ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סין מגבירה את הלחץ על גולשי האינטרנט 
 
 גם לי יש כרטיס גישה לאינטרנט!   
 
מערכת חיים ברשת

שלב חדש במלחמת החורמה הסינית באינטרנט-קפה: כרטיס זיהוי אלקטרוני המאפשר למשטרה לדעת מי אתה, מתי אתה גולש, ובעיקר לאן אתה חושב שאתה הולך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחוז סיני הורה לכל לקוחות האינטרנט קפה לרכוש כרטיסי גישה לרשת אשר מאפשרים למשטרה לזהות אותם, זאת במסגרת הידוק הפיקוח והניטור הממשלתי על משתמשי האינטרנט ומעשיהם ברשת, כך מסר דובר מטעם משטרת סין.

מערכת הזיהוי החדשה הותקנה בלמעלה מ-3200 בתי אינטרנט קפה במחוז המרכזי, ג'יאנקסי בחודש שעבר, מסר הדובר, אשר עובד במחלק פשיעת המחשב בבירת המחוז, נאנצ'אנג. "מערכת זו נותנת לנו יותר כוח למנוע פשעים ולזהות פושעים על הרשת" מסר הדובר, שאת שמו לא מסר.

זה המקום להזכיר כי אותה פשיעת רשת אותה אמונה המשטרה למנוע, כרוכה, רובה ככולה, בחופש הביטוי של אזרחי סין. פושע לצורך העניין, הוא אזרח שגלש לאתרים המציעים מידע, שהמפלגה השלטת לא מעונינת שאותו "פושע" ייחשף אליו.

למרות שבסין קיימים כיום למעלה מ-45 מיליון גולשים פעילים, השלטונות הקומוניסטים מונעים מהרשת להפוך למקום דיון פתוח. כמו כן חוסמים השלטונות אתרי הימורים, פורנוגרפיה וקבוצות פוליטיות מתנגדות המשטר. אתרים המנוהלים ע"י סוכנויות מדיה זרות, גורמים דתיים וקבוצות להגנת זכויות האדם גם הם נחסמים. וובמסטרים מוזהרים שלא להתיר שיח "בלתי הולם" בחדרי צ'טים, וכוח משטרתי מיוחד עורך סינון לאי-מיילים ומחפש תוכן אסור על גבי האינטרנט.

בתי האינטרנט-קפה בסין פשטו כמו מגיפה מהערים הגדולות אל היישובים הקטנים, למרות כי רוב הגולשים הסינים עושים זאת מהבית או מהמשרד. ממשלת סין סגרה רבים מהאינטרנט-קפה במדינה, לאחר שריפה קטלנית שארעה לפני מספר חודשים. השלטונות השתמשו באסון כדי להגביר את הפיקוח, ואמרו כי בתי הקפה ייפתחו מחדש רק לאחר בדיקה קפדנית, וכן אסרו על כניסתם של קטינים.

מערכת האבטחה בג'יאנקסי דורשת מהלקוחות לרשום את שמם, גילם וכתובתם, מידע אשר יועבר לאפסון במאגר הנתונים המשטרתי. הלקוחות יקבלו לידם כרטיס גישה, שיועבר דרך מכונת מזהה, בכל פעם שהם עומדים לגלוש. המכונה תשלח למשטרה, העוקבת אחר בית הקפה מסביב לשעון, אות אלקטרוני, שיזהה את הגולש וכך יוכלו במשטרה לדעת בדיוק היכן בדיוק בסייברספייס מטייל חבר המפלגה הנאמן. למשטרה כמובן יש את האפשרות לחסום את הגישה לבעלי כרטיסים שסרחו. נשמע נהדר, לא?

יש לציין כי עד כה, לפי דובר המשטרה האנונימי, רכשו את הכרטיס יותר מ-200,000 גולשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by