ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בעל הבית השתגע 5 

בעל הבית השתגע 5

 
 
ליאור באקאלו

סידרנו לכם יופי של אפיקומן לפסח עם לא פחות מ-10 משחקים מלאים להורדה בחינם לגמרי - באוויר, ביבשה או בים, משעמם בטוח לא יהיה שם. כתבה חמישית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אביב הגיע פסח בא ואיתו גם האפיקומן שלנו לחג - 10 משחקים מלאים וחינמיים של בעל הבית, שישאירו אתכם ערים לפחות עד המימונה, וגם הרבה אחריה. אז מה יש לנו בשבילכם הפעם? כמיטב המסורת השתדלנו לגוון ולהביא משחקים מז'אנרים שונים, כך שכל אחד יוכל למצוא לפחות משחק אחד לשרוף איתו את הזמן בין מצה למצה. משחקי תפקידים, טקטיקה, יריות, סימולציה, מרוצים והרפתקאות - יש לנו כאן מכולם. אתם רק צריכים לבחור.

המשחקים בכתבה מופיעים על פי גודל קובץ ההורדה שלהם, מהגדול לקטן, למרות שזהו כמובן לא הפרמטר היחידי או העיקרי לאיכות המשחק. שימו לב שהורדת המשחקים עשויה לארוך זמן רב, הן בשל גודלם העצום של חלק מהקבצים, וכן בשל ההסתערות של חבריכם. בנוסף, גם לאחר הורדת הקבצים והתקנתם, חלק מהמשחקים ידרשו להוריד עדכונים נוספים, כך שיש להישאר מחוברים לרשת ולהתאזר בסבלנות. כדי למנוע צער מיותר, מומלץ לא להתעצל ולגשת לאתרי הבית של המשחקים כדי לוודא שהמחשב שלכם עומד בדרישות המערכת המינימליות, עוד לפני שהתחלתם בהורדה.

חג שמח.
 

Space Cowboy - חלליות מרובה משתתפים

 
בשביל הדברים הטובים באמת צריך לחכות, ו-Space Cowboy בהחלט מצדיק את האימרה הזו. לא רק שתיאלצו להמתין בסבלנות להורדת קובץ ההתקנה העצום של משחק קרבות החלל מרובה המשתתפים המשובח הזה, גם לאחר שתתקינו אותו לא תוכלו לפצוח מידית במשחק. בהפעלה הראשונה שלו Space Cowboy יבקש להוריד את כל עדכוני התוכנה האחרונים שנוספו לו מאז יצא קובץ ההתקנה המדובר, והליך עדכון זה עשוי לקחת מספר שעות לכשעצמו. אבל תאמינו לנו, שווה לכם לחכות.

Space Cowboy הוא משחק פעולה מרובה משתתפים שיציב אתכם בתוך הקוקפיט בעמדה של טייס חלל ושועל קרבות ותיק ומשופשף. לאחר למידה קצרה של אמצעי השליטה בחללית תשלחו לביצוע שורה של משימות וקרבות נגד חלליות הנשלטות על ידי המחשב או שחקנים אחרים כמוכם. לאחר שתצברו נסיון ותגיעו לשלב 11 במספר, תוכלו לבחור את האומה (Nation) אליה תצטרפו, מה שיקבע את אופי המשימות שיוטלו עליכם.

גרפיקת המשחק מרשימה ביותר וכוללת אלמנטים של קומיקס ומנגה. המשחק זורם, שוטף ובעיקר מאוד ממכר. ניתן לבחור בין מספר גדול של דמויות משחק ובין מספר סוגי חלליות, וכמו כן ניתן לתחזק עד שלוש דמויות משחק שונות באותו חשבון משתמש. מומלץ לבדוק את דרישות המערכת המחמירות של המשחק לפני ההתקנה, כדי למנוע אכזבה מאוחר יותר. כמו כן, יש ליצור חשבון משתמש חינמי באתר המשחק.

להורדה
(1.19GB)
 
 

Knight Online - תפקידים פנטזיה

משחקי תפקידים המוניים הפכו לאחד מסגנונות המשחק הפופלריים ביותר ברשת בשנים האחרונות. מלבד הלהיטים שניתן לרכוש בחנות המחשבים הקרובה לביתכם, ניתן למצוא ברשת מספר לא מבוטל של משחקי תפקידים מושקעים וחינמיים למהדרין, על טהרת עולמות האבירים והפנטזיה.

Knight Online הוא אחד הגדולים והמרשימים במשחקי התפקידים הללו. שרתי משחק זה תמיד מאוכלסים בצפיפות וניתן למצוא עשרות ומאות אלפי משתמשים בעולמות המשחק בכל רגע נתון. כך שאין לכם מה לחשוש שלא תמצאו עם מי לשחק. מצד שני, לפופלריות עצומה זו יש מחיר המתבטא בבעיות טכניות הפוקדות את שרתי המשחק פה ושם.

העולם התלת מימדי של Knight עשיר ביותר ופורש סיפור פנטסטי אודות ממלכה עתידה הקרועה בקרבות בין אומות של בני אדם ואורקים לאחר שמגפה נוראה תקפה את עולמם. השחקן יכול לבחור בין ארבע דמויות משחק בסיסיות (לוחם, נוכל, מכשף או כהן), ואפשרויות נוספות יפתחו בפניו ככל שיתקדם במשחק. מומלץ ליצור חבורות לוחמים של 2 עד 8 שחקנים במהלך ההתקדמות באזורי המשחק השונים של Knight, כדי לשפר את סיכויי ההישרדות שלכם.

למרות ש-Knight הוא עקרונית משחק חינמי, תוכלו לרכוש חשבון משתמש מתקדם יותר. לקוחות משלמים יזכו לגישה לקהילת משתמשים בה תוכלו למכור אביזרי משחק במחירים גבוהים יותר, וכן בגישה קבועה לשרתי המשחק, גם בשעות העומס הקשות ביותר. כדי ליהנות מהעולם הגדוש של Knight תדרשו ליצור שם משתמש חינמי באתר המשחק.

להורדה
(450MB)
 
 
 

Navy Field - טקטיקה מרובת משתתפים

חיל הים הישראלי, כמו כל צה"ל, הוא אמנם קטן וחכם, אבל בעולם הקצת יותר גדול, כשמדברים על צי חושבים על משהו קצת יותר גדול מהסטי"לים והדבורים של חיפה ואשדוד. נושאות מטוסים, משחתות, גאוות ימאים מטורפת והרבה הרבה אוקינוס הם נחלתם של יורדי הים במקומות אחרים בגלובוס.

Navy Field או בשמו המלא Navy Field: Resurrection of the Steel Fleet, יאפשר לכם לאמן צוות יורדי ים משופשפים, לחמש ספינת מלחמה ולצאת אל הים הפתוח ורוחש הסכנה. שם תוכלו לקחת חלק בקרבות בני עשרות משתתפים באווירת מלחמת העולם השניה. יוצריו של Navy Field מגדירים אותו כ"סימולציית טקטיקה מרובת משתתפים", תואר אמנם קצת מפוצץ, אך די תואם למציאות שכן מדובר במעין סינרגיה בין משחק תפקידים לקרבות אסטרטגיה.

תוכלו לבחור להצטרף לצי האמריקני, הבריטי, היפני או הגרמני, כאשר לכל אחד הציים נקודות חוזק וחולשה שונות. ההתקדמות במשחק היא מדורגת: תתחילו עם צוות מצומצם בן ארבעה חיילים ופריגטה צנועה, וככל שתצברו יותר נקודות תוכלו לשדרג את ספינת הקרב שלכם לאחת מכמעט 100 דגמי הספינות האחרות. מלבד ספינת הקרב, גם המלחים עצמם יספקו לכם תעסוקה לא קטנה, במערכת דמוית משחק תפקידים, הכוללת כ-75 תפקידי מפתח על הסיפון.

אבל Navy Field מציע יותר מקרבות ענק עמוסי עשרות ספינות בים הפתוח. שחקנים בודדים יוכלו להינות גם הקמפיינים הכלולים במשחק, כאשר משימות חדשות מועלות מדי פעם באתר המשחק, שם תצטרכו לבקר לפחות פעם אחת כדי ליצור את שם המשתמש החינמי הנדרש להפעלתו.

להורדה
(370MB)
 
 

Battlecruiser Millennium - סימולטור חלל

אם קשה לכם לבחור בדיוק איזה סוג של משחק אתם מעדיפים, Battlecruiser Millennium עשוי לספק לכם תשובה. משחק שאפתני זה משלב אלמנטים של קרב, סחר, תגליות ובעצם כמעט כל דבר שתרצו שיכול להיות קשור לחללית. Battlecruiser Millennium היווה המשך ל- Battlecruiser 3000AD, אחד ממשחקי המחשב המדוברים והמצופים ביותר של כל הזמנים, ושוחרר להפצה חינמית לפני כשנתיים.

כפי שרמזנו, משחק שאפתני זה כולל מעט הכל מהכל: ניתן לשחק בפרקים עצמאיים, קמפיין מובנה או פשוט לעסוק בחקר החלל באופן חופשי, להילחם בחלליות אויב בחלל הפתוח או בתוך האטמוספירה, קרבות קרקע בתצוגה של פעולה מגוף ראשון - הכל כאן. גם מבחינת האריזה המשחק מציע לא מעט אפשרויות: ניתן לבחור מבין 12 גזעים, שש קריירות משחק ו-13 התמחויות. 300 כוכבי לכת ויותר מ-100 תחנות חלל רק מחכות שתקפצו לביקור.

לכל התוכן הרחב הזה יש מחיר: המשחק קשה למדי, וכך גם ההתרגלות לשליטה בו. המדריך, המצורף למשחק בקובץ PDF, כולל מעל ל-100 עמודים של הסבר, שחלק מהם עשויים להיות שימושיים. למרות הכל, אחרי שתצליחו להשתלט על המשחק תעריכו את רוחב היריעה שהוא מציע ואת הגמישות בבחירת אפשרויות המשחק.

להורדה
(230MB)
 
 

Food Force - משחק שלום

משחקי מחשב שמנסים להיות חינוכיים וללמד סובלים לרוב מבעיה בסיסית פשוטה - הם מאוד משעממים. בתוכנית המזון של האו"ם ניסו לשבור את הסטיגמה הזו עם המשחק Food Force, בו עליכם לסייע לפליטים המסכנים של האי הדמיוני שיילן באוקיינוס ההודי. אם שנות הבצורת הקשות שעברו על שיילן לא הספיקו, התפרצה באי גם מלחמת אזרחים קשה, ועשרות אנשים נסו מבתיהם.

גיבור המשחק מצטרף לצוות סיוע של האו"ם הנשלח לאי בניסיון לעזור לפליטים המסכנים. בין היתר תידרשו לאתר פליטים מהאוויר, להרכיב מנות מזון, להצניח סיוע אווירי, לנהל מו"מ עם המורדים ועוד. יריות ודם לא תמצאו ב-Food Force, אבל משימות שדורשות זריזות ידיים וחשיבה דווקא כן, לצד גרפיקה מוצלחת וסרטי מעבר תלת מימדיים מושקעים.

לאורך המשחק יוצגו בפניכם בפירוט המשימות אותן עליכם לבצע, כשרמת הקושי תעלה ככל שתתקדמו בין שש המשימות השונות בתכלית שבמשחק. בין השאר ירביצו בכם תורה על דרכי הפעולה של תוכנית המזון של האו"ם, ועל העבודה הקשה והמורכבת שמבצעים אנשיה בנסיונם להפוך את העולם בו אנו חיים למקום מעט טוב יותר.

להורדה
(221MB)
 
 

Nexuiz - פעולה מרובה משתתפים

אי אפשר לעשות כתבה של בעל הבית בלי לפחות משחק אחד שייתן לכם לרוץ עם אקדח ולירות בכל מה שזז. על Nexuiz אמנם כבר סיפרנו לכם קצת בעבר, אבל בהחלט שווה להזכיר את משחק היריות מגוף ראשון הזה פעם נוספת, בעיקר בהתחשב בתוספות המשמעותיות להן זכה בינתיים.

Nexuiz מבוסס על המנוע של משחק היריות קוויאק האלמותי, והוא מתבסס בעיקר על קרבות דת'מאצ' מקוונים ומרובי משתתפים בקצב מהיר. המתכנתים מאחורי Nexuiz שאפו ליצור משחק פעולה מהיר, הכולל קרבות קטלניים ומהירים (לעתים מהירים מדי) וכלי נשק מאוזנים. מדובר למעשה בפרוייקט קוד פתוח המפותח אונליין על ידי חבורה של מתכנתים עצמאיים וניתן להפעיל אותו על גבי חלונות (כולל ויסטה), מק ואפילו לינוקס. למעשה, אין כלל צורך להתקין את המשחק, ומספיק לפרוס את קובץ ה-ZIP המצורף, הכולל את הקבצים לשלוש מערכות ההפעלה.

המשחק כולל מעל 10 דמויות משחק שונות, כ-10 כלי נשק ומספר מרשים של מפות משחק. כמו כן, מצורפת למשחק חבילת הרחבה ובה 35 מפות משחק נוספות. למרות ש-Nexuiz מיועד בראש ובראשונה למשחקי רשת, ניתן לשחק גם כשחקן בודד נגד בוטים בקמפיין המשולב במשחק, שזועק "אני משחק רשת".

להורדה
(190MB)
 
 

Astronoid - מירוצים

מצד אחד, משחקי מירוץ זה כיף, מצד שני גם משחקי יריות זה כיף, אבל הכי כיף זה משחקים שמשלבים את הכל ומוסיפים לזה גרפיקה תלת מימדית ממש מגניבה. זה בדיוק מה שעושה Astronoid, שיוצריו מגדירים אותו כ"משחק היריות והמירוצים העתידני רב המשתתפים הראשון של הרשת". זו אמנם הגדרה קצת נפוחה, ובעיקר מאוד ארוכה, אבל Astronoid בהחלט משתדל להצדיק את הטייטל המחייב שהודבק לו.

כצפוי, אין ממש מה לחפש עלילה במשחק שסובב בעיקר סביב מירוצים. יש טבעות כחולות באוויר ועליכם לנווט את חללית המירוצים שלכם בין הטבעות לאורך המסלול. אמרנו מסלול? סליחה, Astronoid הוא מירוץ חלליות, מה שאומר שרכב המירוצים שלכם מסוגל לנוע לכל הכיוונים, בלי להתרגש מצרכים פרימטיביים כמו לנוע על גבי כביש או מסילה. במקום זאת, בין הטבעות מתוח לו מין קו לבנבן שיראה לכם בכלליות את הדרך בין טבעת לטבעת, אבל ממש אין צורך להתחייב.

כדי להתמצא בין שלושת מרחבי המהירות שלכם תדרשו להשתמש בעכבר כהגה. זה אמנם קצת מסובך, אבל המשחק יכריח אתכם לעבור הדרכה מזורזת כדי לקבל את רישיון הנהיגה שלכם, ובדרך יסביר לכם בבירור את עקרונות השליטה בחללית. ומה עם היריות שהבטחנו לכם? חלק מהטבעות דרכן תעברו יקנו לכם נשק, מאיצים (Boost) ומגנים, שיעזרו לכם להוציא את המתחרים מהמירוץ. תוכלו כמובן גם לזנוח את המירוץ הרגיל ולעבור ישר לשלב הפיצוצים, אך זה קצת מפספס את מטרת המשחק.

להורדה
(149MB)
 
 

NTE: Strike and Retrieve - פעולה מגוף ראשון

כשהצבא האמריקני מחליט לעשות לעצמו יחסי ציבור מוצלחים כדי לגייס בשר תותחים חדש לקרבות באפגניסטן ועיראק, הוא מייצר משחק פעולה מעולה דוגמת America's Army. אבל לא רק הצבא מסוגל לייצר אקשן מרשים וחסר מעצורים, גם לצי האמריקני יש מה לומר בנושא.

NTE הוא משחק פעולה מגוף ראשון בו עליכם לבצע שורה של משימות צבאיות בעולם תת מימי זר ומנוכר. יוצרי המשחק מציינים כי הוא משמש אותם להערכת מתגייסים חדשים לשורות הצי, וכי הוא מציג אתגר מנטאלי המצריך חשיבה והסקת מסקנות מהירה, יחד עם התאמה לתנאי המציאות בשטח.

השחקן במשחק מוצא עצמו מנווט כלי תת מימי ייחודי החמוש בכלי נשק מתקדמים על פי בחירתו, כשהוא לוחם לא רק בגופים תת מימיים המנסים להפריע לו, אלא גם בדגים טורפים שינסו לעשות ממנו גפילטע.

הגרפיקה של NTE מרשימה ביותר, מה שאומר שכדאי לכם לוודא שאתם עומדים בדרישות המערכת המחמירות של המשחק לפני שאתם מחליטים להוריד ולהתקין אותו על המחשב האישי שלכם. בנוסף, תדרשו ליצור חשבון משתמש חינמי באתר המשחק.

להורדה
(126MB)
 
 

Trampoline - ספורט

אחרי כל כך הרבה שעות משחק ארוכות מול המחשב אתם בטח מרגישים צורך עז לצאת ולחלץ את עצמותיכם בקצת פעילות גופנית. איזה משחק כדורגל, כדורסל או אולי אתם דווקא בגיל שמכל הדברים מתחשק לכם דווקא לקפץ על איזו טרמפולינה? במשחק Trampoline תוכלו לשפשף את מיומנויות האקרובטיקה שלכם.

מטרת המשחק, אם לא ניחשתם עד כה, היא לקפץ על טרמפולינה תוך ביצוע כל מיני תרגילים אקרובטיים מסובכים סטייל סיבובי בורג ופליק-פלאק לאחור בעודכם באוויר. המשחק מתנהל כולו באמצעות המקלדת, כאשר באמצעות צירופי מקשים שתלמדו במהלך המשחק תוכלו להורות לדמות המשחק לבצע כריאוגרפיה מרשימה באוויר, וכל תרגיל יזכה אתכם בנקודות ובהזדמנות להכפיל ולשלש את הניקוד שלכם.

השליטה ברזי המשחק דורשת אימון ודיוק רב, ולכן אולי תרצו להקדיש קצת זמן לאימון לפני שתחליטו להסתער על תחרות כוללת. בנוסף, ככל שתתקדמו יותר ויותר במשחק יפתחו בפניכם דמויות משחק נוספות ותוכן חדש שתוכלו ליהנות ממנו. המשחק כולו מלווה במוזיקה מקורית של מספר להקות אינדי אמריקניות שבהחלט מסייעות להפוך את המשחק למהנה עוד יותר.

להורדה
(73.4MB)
 
 

Ozzie 'n the QuantumPlaywright - הרפתקאות

משחקי הרפתקאות וקווסטים תמיד היו אחד מסגנונות המשחק החביבים עלינו. ב-Ozzie 'n the QuantumPlaywright תוכלו ליהנות מקווסט חביב בסגנון משחקי ההרפתקאות של לוקאס ארטס, ולעזור לבחור צעיר בשם אוזי להציל את תאטרון בית הספר, במשחק משעשע שלא לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות.

אחרי שהדירוג של האוניברסיטה של אוזי ירד, המנהל מחליט להרוס את תיאטרון האוניברסיטה כדי לבנות במקומו ספריה לחשבונאות. בעקבות זאת, רוז, החברה של אוזי, תיאלץ ללכת ללמוד באוניברסיטה אחרת, מה שדי יהרוג להם את הקשר. אוזי, שלא רוצה לאבד את רוז, חייב למצוא דרך לעצור את הרס התיאטרון. בעיה קטנה זו היא רק תחילתה של עלילה שלמה שתיפרס בפניכם ככל שתתקדמו במשחק.

הגרפיקה הדו מימדית של המשחק מרשימה ביותר ועומדת בסטנדרטים מסחריים לכל דבר, כמו רוב האלמנטים האחרים במשחק. Ozzie לא רק דומה למשחקים הקלאסיים של לוקאס ארטס, אלא מלא במחוות לאותם משחקים, שתמצאו בכל מיני פוסטרים, רמזים ואפילו על חולצתו של אוזי עצמו.

כמו משחקים רבים אחרים בסנגון זה, גם כאן השליטה מתבצעת רובה ככולה באמצעות העכבר, בעזרת ממשק הצבע והקלק פשוט ויעיל. משחק חובה לכל חובבי הז'אנר.

להורדה
(61.8MB)
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by