ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לוֹל: איך נראה SMS 

לוֹל: איך נראה SMS

 
 
תומר ליכטש

אולטרה סאונד של העובר שלך ביוטיוב, דוקסורי פותרים בעיות פילוסופיות, הדברים הכי יקרים באמזון ואיך נראה SMS. ליכטש מהרהר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אנחנו

אני לא יודע מה דעתי על זה שאנשים אומרים "אנחנו בהיריון". לא יודע. מצד אחד מרגיז אותי. מצד שני אני יכול להבין אותם. מצד שלישי לא אכפת לי. אין לי דעה בעניין. אבל לרגע נניח שיש משהו באמירה הזו, גם אם אני - או אתם - לא מסכימים לזה או לא מסכימים לזה בדיוק. מסתבר שאנשי ה"אנחנו בהיריון" נוהגים לספר, במרווח של שלוש-ארבע דקות מתחילת השיחה, על האולטרה סאונד שהם עשו ועל ה-DVD שצרבו להם, וכו' וכו'.
 

ואז קלטתי

 
ממש בבת אחת - שביוּטיוּב חייבים להיות צילומי אולטרה סאונד כאלה, הרי אם בנקודה אחת בתל אביב מישהו מתפאר בסרטון העובר שלו, חייבים להיות לפחות 1,000 אנשים בעולם שמתפארים בדיוק באותו דבר. חוק זה חוק. בדקתי ונחשו מה: צודק. תראו אותם! גולשי העתיד! טקבקו להם. אחלו להם בהצלחה בהמשך הדרך.
 

תיקים מיוחדים

bengarabbit. ארנב מציץ באמצע תל אביב (צילום: יח"צ)
 bengarabbit. ארנב מציץ באמצע תל אביב (צילום: יח"צ)   
באמצע תל אביב הציץ אלי הארנב הזה מחלון ראווה של חנות בצבע שחור. את התיקים האלה - שלא מעט מהעבודות שמוצמדות להם מציגות דימויים טכנולוגיים (כרטיס צבע על ארנב, רובוטים, גאדג'טים ורגעים טכנולוגיים יומיומיים אחרים) יוצר אליהו סבן (27) שיחד עם אורן רוטמן (26) הקים את חברת bengarabbit, שהאתר שלה עדיין בבניה. במהרה בימינו.

סבן חזר מברצלונה עמוס ברעיונות, התיישב עם רוטמן ויחד הם מייצרים את התיקים בשלושה גדלים שונים. "בעולם של היום אתה כל הזמן רואה דברים שקשורים באלקטרוניקה ובמחשבים ובטלוויזיה", אמר סבן. "למשל בנמל תעופה, יש שיקוף - וכל פעם שאתה טס אתה רואה את זה. או מחשבים רובוטים, אלה דברים ששמעתי עליהם כשהייתי קטן. אני מביא המון דברים מהעבר".

התיקים נמכרים בתל אביב, קרית שמונה וירושלים במחירים שנעים בין 130-180 שקל. אם בא לכם, דברו עם החבר'ה ב-bengarabbit. בטוח ישמחו. info@bengarabbit.com.
 
 

קליאטיב קומונז

קליאטיב קומונז. חמודים (צילומסך)
 קליאטיב קומונז. חמודים (צילומסך)   
כך נראה רשיון זכויות יוצרים של קריאטיב קומונז ביפּנית. חמודים, לא?
 

צרות של אחרים

אחד העניינים שעולים בצד השאלה המפורסמת של המלט, אם להיות או שדווקא לא, הוא עניין שמעמיד את כל השאלה הזו באור קצת מצחיק, ואני מתכוון לעניין הרלוונטיות של השאלה. מה זאת אומרת להיות או לא להיות? יש לך ברירה? "למות! לנמנם!" כן, אבל האם אלה כל האופציות? אבל המלט היה דכאוני. מלנכולי. אם רק דנמרק היתה מחוברת לפס רחב באותה תקופה, אולי דברים היו נראים אחרת. אולי המלט היה מוצא את אתר דוקסורי, ופותר את הבעיה אחת ולתמיד.

דוקסורי, כל כמה שנמאס לומר את המלים האלה, הוא רשת חברתית. רשת שנועדה לפתרון דילמות. להיות? לא להיות? דבר איתנו. אנחנו הזרים הגמורים של האינטרנט. אנחנו נפתור לך את הבעיה.

אחרי רישום קצרצר כל מה שנשאר לעשות הוא לציין את הבעיה שלכם מצד אחד, ואת האפשרויות שעומדות לפניכם מנגד. הגולשים בדוקסורי יבחרו בשבילכם את האפשרות שהכי נראית להם. בתחתית האתר הם מציינים: "אם אתם עושים בחירה מטופשת בגלל משהו שמופיע באתר זו הבעיה הארורה שלכם". צרות של אחרים, כמו שאומרים.
 

קרופּ

קרופ שעושה קרופ לקרופ
 קרופ שעושה קרופ לקרופ   
כך, אגב, נראה קרופ שעושה קרופ לקרופ.

אפשר גם לומר: קרופ עושה לקרופ קרופ, או: קרופ מקבל קרופ מקרופ. אולי רק "קרופינג א קרופ" או "קרופ קרופינג", תלוי מי בעינינו הגיבור. אולי רק "הקרופ". שיהיה קלאסי. אה! "הקרופ השלישי"! שם חזק. דתי.
 

לוטו-ב

לאחרונה דורדרתי למילוי של כמה טפסי לוטו (תודה, כנרת). לא זכיתי בכלום. לוטוב. אבל גם לא רע. הרגעים הבודדים שבין מילוי הטופס לייאוש שאחרי האי זכיה הם רגעים רצופים בחלומות גדולים. מה נעשה עם הכסף! נתפטר מהעבודה, נשלם חובות, נקנה בית. וכך, מדי שבוע אנחנו מתפטרים ובונים, ויום ורבע לאחר מכן ממשיכים לעבוד ומפרקים את בית החלומות שלנו.

אתר richtext הוא בול האתר לרגעים האלה, שבין הזכיה ובין הפרכתה. הנה, למשל, רשימת הדברים הכי יקרים באמזון. נתתם ב-22 מיליון בלוטו? למה שלא תפנקו את עצמכם בכלוב ענק לתוכי (3,886.61 דולר) או בעצם - כן, למה לא - בחליפת חלל (999,999 דולר). לא תצטרכו לצאת מהבית עם מערכת הכושר הביתית (39,999 דולר) ותוכלו להשלים את הקניה עם קילו קאוויאר (10,560 דולר). לגיקים שביניכם: ארקייד ב-88,550 דולר. לא כסף. בשביל תחביב.
 

ואחרי שבזבזנו, הגיע זמן להשקיע

בתפריט הצידי בבלוג של דרור בורשטיין תמצאו את רשימת הקניות הבאה שלכם, זו שמגיעה אחרי שתזכו בכסף הגדול ותבזבזו כמה גרושים באמזון. תחת הכותרת "דברים שצריך" בורשטיין שולח אתכם לעמודי קניה שחשוב שתדעו עליהם. אם אתם רוצים רעשן תת מימי, מכונה לספירת כסף, מחטא ידיים, פנס כובע משולש, משרוקית מקצועית, גלאי דגים וחרב סמוראים (+מעמד). לא מתקמצנים על הוֹבּי.
 

crop

בעניין הקרופ: אני מנסה לחשוב מתי בפעם הראשונה למדתי על המושג crop. חיתוך תמונה, כלומר. ואיך הבנתי אותו בכלל. מה זאת אומרת "גוזרים תמונה"? זה מחשב. נראה לי שבפעם הראשונה שנתקלתי במלה - איכשהו כבר ידעתי אותה. מוזר, לא? אולי אני פשוט יודע מה זה crop. כאילו נולדתי עם זה. כאילו מראש היה לי ידע על מה זה אומר. אפילו בערך. למרות שלא היה לי מושג. שבועת צופים - לא היה לי כלום. ועד שלא הסבירו לי מה זה crop בפעם הראשונה, לא ידעתי מה זה. ובכל זאת. הרי כולו מה זה: גוזרים תמונה. לגזור אני יודע. תמונה ראיתי. והופה, נהיה במוח crop. מי ביקש? למה להרוס לעצמי את ההפתעה? שכח מהתמונות שכח מהמספריים. תתרגש! אבל לא. כזה אני. חייב להרוס. אפילו לעצמי. crop. crop. נשמעת מוכרת. מדי. מאיפה היא הגיעה. אולי מקרעפלך. אולי מנייר קרפ. קר-פרי? ז'ורז' פרק? פרקפורמרקיה? crop. מלה מוזרה. מוזרה מוזרה. אבל מוּכּרת. אגב, ראיתם פעם קרופ עושה קרופ לקרופ? תראו למעלה.
 

* אוּרי התקשר

ככה נראה SMS. מתוך התערוכה של נונה אורבך
 ככה נראה SMS. מתוך התערוכה של נונה אורבך   
האמנית נונה אורבך פתחה אתמול (שבת) את התערוכה "אוּרי התקשר", שמציגה עבודות המורכבות מ-smsים שנשלחו בזמן מלחמת לבנון השניה.

smsים נוספים שעומדים ברקע התערוכה, שמורכבת מעבודות אקוורל על עץ, הם "הודעה חוזרת: אורי בסדר", "נפילת בשטחים פתוחים", "הודעה חוזרת: האוכל הגיע חם, מעולה, תודה", "לא יוצאים הלילה" ו-smsים נוספים.

אורבך (54), חיה ויוצרת בקרית טבעון. ה-smsים שליקטה בתערוכה אמנם מתייחסים לאוּרי אמיתי, אוּרי שהיה במלחמה (וחזר), אבל הבחירה בשם הזה אינה מקרית. "זה שמם של יפי הבלורית והתואר", היא אומרת. "אם הייתי צריכה לבחור בסתם שם - גם אז הייתי בוחרת ב'אורי'". במובן מסוים, מסבירה אורבך, התערוכה היא "ניסיון לנווט את המציאות על ידי סימנים וסמלים, כמו מעשה כשפים ותפילות".

התערוכה שנפתחה אתמול במסגרת יום האמנים בקרית טבעון עדיין מוצגת בסטודיו של אורבך. למתעניינים: במהלך חודש מאי היא תוצג בבית האמנים בתל אביב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by