ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תנו להשתין בשקט 
 
 הצילו, לאיש בשירותים לידי יש קקי   
 
אחי רז

והשבוע: אי אפשר ללכת לשירותים או למטבחון של המשרד בלי להיתקל במישהו. למרות זאת, אתם יכולים לצמצם את ניסיונות השיחה הפאתטיים של חבריכם למשרד למינימום גם ברגעים המביכים האלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסביבנו אנשים, תמיד אנשים. בניגוד גמור לרגעים הטובים שלנו במיטה, באמבטיה החמה או מול הכיור, עם הכלים, במשרד תמיד מקיפים אותנו בני אדם אחרים, שלכל אחד מהם רעיון ייחודי ומפתיע אודות תפקידנו היחסי בחייו.

לרוב, הרעיונות הללו אינם עולים בקנה אחד עם השקפותינו שלנו. לכן, אנו נדרשים לכל המיומנויות החברתיות שברשותנו כדי לאזן את נקודות המבט הסותרות וכדי לשמור על רדיוס סביר של סטריליות חברתית נאותה. את זה צריך כמובן לעשות תוך הקפדה שלא לפגוע באף אחד בצורה קשה מדי (שהרי, כפי שכבר הסברנו בעבר, המטורפים שמסביב אינם צריכים להיענש רק מפני שהם כאלה).

נקודות החיכוך המועדות יותר מכל לפורענות מסמלות גם את שתי קצותיה של שרשרת המזון האנושית, המתחילה במטבח, ומסתיימת בשירותים. בין אם זה קפה או קקי שאתם שם בשבילו, תמיד קיים הסיכוי הסביר שאלה הם בדיוק המקומות שגם אחיכם האהובים בוחרים לבלות בהם באותה דקה מהותית. אחרי הכל, גם הם, בדיוק כמותנו, בסך הכל עבדים של השיטה.

חזית השירותים
בין השירותים למכונת הקפה מפריד עוד הבדל מהותי, שהופך את ההתמודדות עם שני אזורי הסיכון האלה לבעלת אופי שוני לחלוטין. בחדרי הנוחיות, גם אחרוני המזיקים שבעמיתינו אינם נושאי כוונות זדון. כל מטרתם היא לבוא, לעשות את צרכיהם ולצאת במהירות, אלמונים וחסרי זהות מגובשת כשם שהיו כשבאו בין דלתות מקדש ההפרשות. לכן, בזכות האינטרסים המשותפים לנו ולהם, דווקא שדה הקרב הטואלטי הוא הקל מבין השניים.

כלל הבטיחות היחיד שחשוב להקפיד עליו באזור האמור הוא הימנעות שיטתית משימוש במשתנות, ושמירה על עירנות מרבית בזמן השהות בבית הכסא. אם אדם נוסף נכנס בזמן המצאותכם בתא, כרו אוזן רגישה ולמדו על כוונותיו: אם הוא שם בשביל הפיפי, כדאי להסתגר בדממת התא שלכם עוד כמה שניות, פן תאלצו לפגוש זה את זה אל מול הכיור; אם הוא בקטע של דברים אחרים, זה הזמן לעזוב (בשקט ובלי פאניקה) את התא שלכם, לפני שהבחור מחריב את היום המקסים שלכם. אם אתן נשים, במקרה, כל זה אינו רלוונטי עבורכן, מפני שממילא אתן פורשות לשירותים רק בשביל להביא ביד.

חזית המטבח
הכל, לעומת זאת, הופך להיות טריקי, מסובך, ומרתיע יותר - בנים ובנות כאחד – במטבח. מכיוון שזהו האזור היחיד שרלוונטי לכל ידידינו בקומה, כמו גם לנו עצמנו, כמובן, נדיר יהיה למצוא אותו ריק מאדם. נאמר זאת כעת: ותרו מראש על כל ניסיון ללמוד את הדפוסים והתבניות של זמני איכלוס המטבח; מטבעם, נוטים בני האדם לנצל כל רגע פנוי מעבודה כדי למלא את פיהם וקיבתם במוצרי המזון העלובים שמוצעים להם על חשבון החברה בפינת האוכל הקטנה. לצערנו, ההכרח בשכירת שירותיהם של יותר מדי עובדים בינוניים כדי לבצע מעט מדי מטלות עמומות, מבטיח שבכל זמן נתון יהיו די מובטלים לרגע שימלאו את קיטון האכילה באופן שלא מאפשר לאדם הגון להצטופף לתוכו.

אבל, מכיוון שגם אנו זקוקים לקפה, אין לנו אלא למחול על טוהרנו, ולקפוץ עם הראש קדימה אל תוך מקבץ הגנים האקראי שצובא על מתקן המים החמים. בקטע הזה אין עצות נוספות, ומשקר מי שיגיד לכם אחרת. הנחשוניות האלימה היא מילת המפתח כאן, וכל שימוש בשכל או תבונה רק יגבה מכם מחיר יקר יותר.

מה שכן אנחנו יודעים, זה איך למזער את הנזק שעלולים לגרום (ובדרך כלל גם לא יהססו לגרום, אם לא ננקוט באמצעי הזהירות הדרושים) עובדים פטפטנים, חברותיים מדי ומכורים לקרבה. עשרות השניות הספורות להן אתם נזקקים כדי להכין לעצמכם כוס של קפה מהביל, עלולות להפוך ברגע אחד של חוסר תשומת לב לשתי דקות מן הגיהנום, באדיבותו של אחד מעמיתיכם חובבי הקשר הבלתי אמצעי.

לפיכך, הדרך הבטוחה ביותר להיכנס למטבח היא כשמשהו יבש ופריך תחוב בפיכם, מוכן להפעלה מיידית ברגע בו מבקש מישהו לפצוח בשיחה קטנה. שילוב של לעיסה עיקשת וקולנית תוך שאתם בוחשים לעצמכם בזריזות כוס קפה ומחצינים מבט שכולו דאגה כנה לדקות העבודה היקרות שלכם, אמור להבהיר לטרדן כי החלפת דיעות הדדית בעניין מצבו העגום של המשטח בטדי או הצורך הבהול בצליבה פומבית של ערבים, אינה בראש מעייניכם כעת, וכי עליכם לשוב מייד ללשכתכם.

במקרים רבים תגלו כי למרות מאמציכם הכנים, הגורם הבעייתי לא מסכים לוותר בכזאת קלות, ומנסה בכל זאת להעלות דבר מה חשוב אל פני השטח העכורים. במקרה שכזה - פתולוגי, מן הסתם - יש לכם את הזכות המלאה לסיים ללעוס בסבלנות, להתקרב למרחק נגיעה וללחוש באוזנו בקול יציב את הדבר שבו תמיד חשדו כולם ואתם התאמצתם כל כך להסתיר. "נדפקתי בתחת בגיל צעיר על ידי אבי" ספרו לו בחצי חיוך, "ומאז אין לי אמון ורצון במגע כלשהוא עם המין האנושי. אנא ממך, עזוב אותי במנוחה". לרוב זה עוזר.


בשבוע הבא: ספיישל "מפסיקים עם המיזנתרופיה, ומתחילים לאכול". כיצד להפיק את המיטב מארוחת הצהריים שלנו, מאיפה להזמין, כמה לשלם, וגם - טוב נו, ווט דה האק - איך למנוע מאחרים להרוס לנו אותה.

העצה השבועית: אם תלכו לישון מאוחר בלילה ותקומו מוקדם מספיק, יהיו כבר מי שיסיקו מכך שאתם בקטע, ויציעו לכם באדיבות לבוא איתם לפנק את האף בשירותים. מומלץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by