ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שוטרים וגנבים 
 
 האיחוד האירופי צופה בך   
 
רויטרס

כוח משימה משטרתי מיוחד למלחמה בפשיעה הממוחשבת הוקם ע"י היורופול (משטרת האיחוד האירופי), ומחפש עתה דרכים חדשות (ותקציב גדול יותר) כדי לתפוס את הגנבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אירופה מפסידה במלחמתה נגד פושעי המחשבים, כך אמר ביום שישי קצין משטרה בכיר. "במקרה פשיעת הסייבר, זה די ברור שהפסדנו את המערכה עוד לפני שהיא התחילה," אמר רולף הגל, ראש מחלק הפשיעה החמורה ביורופול (ארגון המשטרה האירופי), בפני ועידת אבטחת המחשב קומפסק 2002 הנערכת בלונדון.

האיום הרחב שפשיעת הסייבר מייצגת, מכה את משטרות העולם בתדהמה מזה כמה שנים. ועתה מצטברות העדויות כי קבוצות הפשע המאורגן משתמשות בטכנולוגיות החדשות כדי לעשות את הפשעים היומיומיים וגם כמה טריקים חדשים.

רשת האינטרנט והטלפון הסלולרי נהיו לכלי עבודה אמין עבור הפושעים, טוענים המומחים, ומשמשים את רשתות ההפצה של חוגי פורנוגרפיית הילדים וכן את מבצעיהם של פשעים חשאיים הפוגעים בעולם התאגידי בתכיפות גוברת: איומים של מתקפות "מניעת גישה לשרת" על רשתות מחשבים מיועדות, כדי לסחוט כסף מבתי עסק.

והמשטרה פשוט לא עומדת בקצב. "אנחנו נמצאים הרבה מאחור", אמר הגל.

בחודש שעבר, הקים היורופול את המרכז לפשיעת היי-טק, כוח משימה שבאחריותו המטלה לתאם חקירות סייבר-פשיעה חוצות גבולות בין מדינות אירופה. הגל מסר כי הכוח לא מאויש ולא מתוקצב מספיק בימים אלו, אך הוא הביע תקווה כי הכוח יתחיל לעשות שינוי בחקירות עתידיות. קיים צורך עז בקהילת אוכפי החוק בעולם כיום לתגבר ולשפר את יכולות הבילוש הדיגיטליות שלהם.

תקיפה מתוזמנת ומאורגנת היטב על מדגרת שרתי אינטרנט עיקריים מסביב לעולם, שהתרחשה מוקדם יותר החודש, היממה את אנשי החוק, ונטעה בהם את החשש כי זו עלולה להיות עבודתה של קבוצת פשע מאורגן, המכוונת לשבש את רשתות התקשורת העיקריות.

הגל הודה כי במקרה של תקיפה דומה על רשתות מחשבים אירופיות, אם התרחשה היום, תציב את המשטרה במקום מאוד לא נח, וייקח לה הרבה מאוד זמן ומשאבים לאתר את עקבות הפושעים. המרכז לחקירת פשעי היי-טק הוקם כדי לחזק את יכולת החקירה של מקרים כאלו בדיוק, הוא הוסיף.

אנו נרכז את מאמצינו בעיקר בנושא הפשע המאורגן", הוא אמר, אך הוסיף כי דרוש גם שיתוף הפעולה מצד קורבנות אשר בדרך כלל אינם ששים לשתף את המשטרה במידע, מתוך החשש כי זה יפגע להם בעסקים. "אני כולי תקווה שסוג המקרים הללו, יובילו לעוד דיונים רציניים עם קורבנות הפשיעה, החברות", אמר הגל.

ועתה נשאלת שאלת המיליון יורו, האם הקמת כוח המשימה המיוחד לנושאי היי-טק והצעת החקיקה סטייל האח הגדול, שעברה בפרלמנט האירופי והמאפשרת לרשויות לבצע מעקב אלקטרוני ביתר קלות, לא הולכות לפגוע בצורה אנושה בזכויותיהם של האזרחים שאינם עוסקים בפשיעה, ואשמתם היחידה היא שהם גרים באיחוד האירופי?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by