ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המומחה: שיפור ביצועים בתוכנות שיתוף קבצים 

המומחה: שיפור ביצועים בתוכנות שיתוף קבצים

 
 
רן יניב הרטשטיין

רוצים להוריד את התכנים האהובים עליכם במהירות גבוהה יותר בתוכנת השיתוף המועדפת עליכם? הנה מדריך. שבוע שיתוף קבצים במומחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז ומתמיד, מורידי קבצים ניסו לסחוט יותר ויותר מיץ מרשתות השיתוף שלהם. למרות שהיום אפשר להוריד סרט באורך מלא בתוך כשעתיים, כדאי לשאוף לסיום המשימה בשעה וחצי. לכל רשת שיתוף יש את הסודות והטריקים שלה שמובילים בסוף לניצול מלא של רוחב הפס הזמין, אבל יש לפחות דבר אחד שתמיד כדאי לעשות, ולא משנה באיזה תוכנה אתם משתמשים.
 

פתיחת פורטים

לא כזה Port (צילום: flickr by-cc)
 לא כזה Port (צילום: flickr by-cc)   
כל תוכנות שיתוף הקבצים מבוססות על היכולת של משתמשים אחרים ברשת להתחבר ישירות אל המחשב שלכם - אותה היכולת שפיירוולים נוצרו במיוחד כדי למנוע. לא רק פיירוול מונע את האפשרות הזו - גם נתבים המשמשים לקישור מספר מחשבים בבית לרשת דרך חיבור אינטרנט אחד - מקשים מאוד על תוכנות שיתוף הקבצים. כדי לאפשר את הפעולה התקינה של תוכנת השיתוף מבלי להקריב יותר מדי מאבטחת המחשב, ניתן לפתוח חור קטן בחומת האש רק בשביל רשת השיתוף.

החור הקטן הזה שנבקע בחומת ההגנה הוא פורט - מעין כתובת דימיונית בתוך המחשב. את המספר הזה אפשר להקצות באופן אקראי ושרירותי לתוכנת השיתוף, ובהמשך להורות לפיירוול או לנתב שלא לחסום חיבורים נכנסים שממוענים לאותו מספר. לרוב תוכנות שיתוף הקבצים יש פורטים המוגדרים כברירת מחדל, אבל מטעמי אבטחה, אסור לעולם להשתמש בפורט שהוגדר לתוכנה בעת ההתקנה.

כדי לבדוק אם פורט מסויים פתוח במחשב שלכם, היכנסו לכתובת http://www.utorrent.com/testport.php?port=80 ושנו את המספר שבסוף הכתובת למספר הפורט שאתם רוצים לבדוק.

כדי לשנות את הפורט של eMule לדוגמה, לחצו על Tools, בחרו באפשרות Options ועברו לקטגוריה Connections (התוכנה משתמשת בשני פורטים שונים ומומלץ לפתוח את שניהם). כדי לשנות את הפורטים של uTorrent, לחצו על Options, בחרו באפשרות Preferences ועברו לקטגוריה Connection. בחרו באפשרות Random Port כדי לבחור פורט אקראי חדש.

כדי לפתוח את הפורטים בפיירוול או בנתב שלכם, מלאו אחר ההוראות שבאתר Port-Forwarding, בהתאם לדגם הנתב או תוכנת הפיירוול בה אתם משתמשים.
 

עוד במומחה

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by