ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
The Sims: Life Stories 

The Sims: Life Stories

 
 
עידן זיירמן, גיימר

המשחק החדש בסדרת הסימס פותח במיוחד עבור מחשבים ניידים, אך לא בטוח שמעריצי הסדרה יצליחו ליהנות ממנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
The Sims הוא אחד המותגים המפורסמים ביותר בעולם משחקי המחשב. הוא מותג כל כך ידוע, שאין צורך לכתוב לו הקדמה. מהרגע שצמד המילים הזה נקלע לתודעה של הקורא, דעתו כבר נקבעת: או שהוא חושב שמדובר בפיסה זוועתית של תוכנה, שכל ביקורת עליה סתם תופסת מקום על השרת, או שהוא חושב "מגניב! חבילת הרחבה חדשה ל- The Sims! אני חייב להשיג לעצמי אחת כזו!".

אבל אנחנו מבקשים מכם להשהות לרגע את חריצת גזר הדין האוטומטית. תבינו, דווקא על The Sims: Life Stories יש מה להגיד. המשחק החדש הוא לא חבילת הרחבה ל-The Sims 2. המשחק החדש מנסה, תאמינו או לא, לעשות משהו קצת שונה. נכון, לא באמת השתנו כאן סדרי עולם - אבל עבור מותג שחבילות ההרחבה שלו שומרות על מונוטוניות מרשימה ומפחידה כאחד, עדיין מדובר בהתנתקות די מסיבית מהקיבעון המוחלט של הסדרה.
 

שעת סיפור

 
ריילי הרלו איבדה את עבודתה. ביאושה, היא עברה להתגורר בביתה של דודתה שרון. עד מהרה היא נקלעת למשולש רומנטי מהסוג שמאפיין את אופרות הסבון הקרובות למקום מגוריכם. וינס הוא מנהל בכיר בחברת הייטק ששולט בסכומי כסף מהסוג שלעולם לא ראיתם בעולמם של הסימס מבלי להשתמש בקודים - אבל הוא נפרד מחברתו כשהוא מגלה שזו מעוניינת רק בארנק שלו.

במשחק רגיל של The Sims, עלילותיהם היו לא יותר מסיפור רקע, משהו שיופיע בחלון הראשי של המשחק לפני שתזרקו לעולם המשחק הפתוח וחסר החוקים. אבל ב- Life Stories תגלו במהרה כי החוקים שונים. ב-Life Stories יש לכם עלילה.

שתי העלילות במשחק (זו של וינס וזו של ריילי) מחולקות לתריסר פרקים כל אחת. ההתקדמות בפרקים הללו נעשית באמצעות השלמת 'מטרות'. מדובר באותן המטרות שהיו קיימות ב-The Sims 2, אבל במקום שיוצגו בצורה אקראית על סמך השאיפות של הדמות שלכם, הן נקבעות מראש על מנת לקדם אתכם בעלילה.

את הרעיון הזה, של 'משחק Sims שהמטרות בו מוגדרות מראש', ראינו ממש לא מזמן. המשחק לפי 'עקרות בית נואשות', אותו סקרנו לאחרונה, פעל על אותו עיקרון בדיוק. אבל בעוד שזה היה תפל ומשעמם עד כדי פיהוק, Life Stories מציג גישה הרבה יותר הומוריסטית וקלילה.

ראוי לציין ששינוי הגישה הפתאומי הזה לא מוגבל רק לניסיון חד פעמי במשחק אחד. Life Stories הוא חלק מהניסיון של EA ליצור מותג שלם - “Sims Stories”, שאותו הם מנסים להציג כידידותי במיוחד לבעלי מחשבים ניידים. הגישה שהם מנסים לאמץ היא שבניגוד לשעות הרבות שהיינו מקדישים ל-The Sims 2, המשחק החדש הוא משהו שאפשר לקפוץ אליו רק לכמה דקות.
 

דיאט סימס

 
הגישה החדשה הזו באה לידי ביטוי בהרבה דברים קטנים, שבפני עצמם הם די משעממים. אבל כשכולם פועלים ביחד, אי אפשר שלא להבין מה המפתחים של המשחק ניסו לעשות כאן. קודם כל, Life Stories הוא לא חבילת הרחבה והוא לא דורש את המשחק המקורי, מה שהופך אותו למוצר הראשון מזה זמן-רב שמנותק לחלוטין מכל פס-הייצור של The Sims 2 (כלומר, חבילות הרחבה וחבילות חפצים).

תופעת הלוואי השלילית של העניין היא שאי אפשר לצרף ל-Life Stories תכנים שנוצרו עבור The Sims 2. ל- Life Stories יש אתר נפרד, עם תכנים נפרדים להורדה, ואי אפשר לערבב בין השניים. גם העיירה בה מתרחשת העלילה של Life Stories היא עיירה חדשה, עם פחות תוכן מהעיירה של The Sims 2.

שינוי נוסף הוא בטכניקת המשחק. Life Stories הרבה יותר פשוט: לכל סים יש פחות מטרות שהוא שואף להשלים, ואין לו בכלל פחדים שיכולים לפגוע באיכות החיים שלו. כמו כן, לממשק של הסימים נוספו הרבה מאוד קיצורי מקלדת, שמאפשרים לטפל בצרכים שלהם בלחיצת כפתור.

למשל, אם הסים שלכם רעב, לא תצטרכו לבחור את הסים, לאחר מכן את המקרר, ואז את הפקודות המתאימות לצורך הכנת ארוחה. מספיק לבחור את הסים וללחוץ על מקש הקיצור המתאים, והוא כבר ימצא את דרכו למקרר הקרוב וידאג בעצמו להשלמת הצורך שלו במזון. התוספת החדשה הזו ממש מוצלחת, כך שאני באמת אתעצבן אם חבילת ההרחבה הבאה של “The Sims 2” לא תביא את קיצורי המקלדת גם לעולמם של הסימים הרגילים.

לבסוף, רמת הפירוט של מנוע המשחק הופחתה כדי להקטין את דרישות החומרה שלו. אמנם, The Sims 2 אף פעם לא נראה כמו פסגת הטכנולוגיה, אבל הוא בכל זאת היה כבד בצורה בלתי-רגילה. אין לי מושג בדיקו איזה קסם ביצעו המתכנתים שחיטטו בקרביים של המנוע הגרפי שלו, אבל Life Stories רץ בצורה חלקה וטובה יותר ועדיין לא נראה רע בהרבה מקודמו. השינוי הזה נועד בעיקר למשתמשים במחשבים ניידים דלי משאבים, אבל הוא יהיה מובחן מאוד גם עם מחשבים שולחניים רגילים.

החיסרון היחיד שכרוך בכך הוא הסרתה של האפשרות ל'תמונה בתוך תמונה', שהיתה ממילא כבדה ותובענית במיוחד. בהתחשב בעובדה שגם במשחקים הרגילים שלי ב-The Sims 2 הייתי מכבה אותה (היא נהגה להאט לי את המחשב עד כדי כך שהמשחק נראה כמו מצגת שקופיות) – באמת שלא בכיתי על האובדן.

Life Stories כל כך מהיר עד שאפשר להריץ אותו במצב חלון (Window Mode), ולשלב את המשחק בגלישה רגילה ברשת ושימוש בתוכנות מסרים מידיים למיניהם. בכל אופן, זו הכוונה המקורית של יוצרי המשחק. אם אתם בכל זאת מתכוונים להציג את המשחק על מסך מלא, תוכלו להציג את מד הסוללה של המחשב הנייד שלכם במהלך המשחק. בסך הכל, נראה שהמון מחשבה הושקעה מאחורי הפיתוח של 'Life Stories', במטרה להפוך אותו ליותר קליל מבחורה בפרסומת לטמפונים.
 
 

לא הופך עולמות

 
למרות כל החידושים הקטנים והגדולים, כל זה לא ממש מספיק בשביל להמיר את דתם של הכופרים. אם כבר, אז Life Stories פונה לקהל יעד מצומצם עוד יותר מזה של The Sims 2 המקורי. אחרי הכל, הרבה מהאוהדים של The Sims 2 אהבו אותו במיוחד בגלל היכולת ליצור סיפורים חדשים. Life Stories רק יגביל אותם מהבחינה הזו, ובתמורה הוא יעניק יתרון טכני שאני מטיל ספק אם הם חיפשו אותו מלכתחילה.

רמת הליטוש של המשחק הזה גבוהה במיוחד. המון מחשבה הושקעה בו, ואני אשמח מאוד לראות דברים כמו השימוש הנרחב במקשי קיצור מופיעים גם במשחקים האחרים בסדרה. אבל השאלה כבדת-המשקל היא, עד כמה אתם באמת צריכים את זה? אם יש לכם את The Sims 2 ואתם לא אוהבים אותו, בכל מקרה אין לכם מה לחפש כאן. אם יש לכם אותו ואתם אוהבים אותו, הוא מציע לכם יותר אפשרויות מ- Life Stories, וסביר שתעדיפו פשוט להעמיס אותו על המחשב הנייד שלכם.

אבל אם אין לכם את The Sims 2, ומעולם אפילו לא שיחקתם בו מספיק זמן בשביל להביע עליו דעה – Life Stories יכול להוות עבורכם נחיתה רכה בעולמם של הסימים. זהו משחק מקצועי ועשוי היטב, אבל נראה שהוא קצת מבוזבז על קהל יעד שלא בהכרח צריך אותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by