ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
היום בו המחשב מרד 
 
 פיטר נורטון והתשובה שלו ל-HP   
 
מערכת חיים ברשת

אם פעם המחשב שלכם יתחיל להקליד מה שבא לו, זה לא יקרה בגלל שנמאס לו מכם, או בגלל שנכנסה בו רוח רפאים. זה אולי יקרה בגלל שלמקלדת האלחוטית שלכם יש רומן חשאי עם החברה שלה מהבית של השכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פר אריק האלה לו חי בדרך כלל חיי שיגרה נורווגיים להפליא, ולכן העובדה שניצבה לנגד עיניו היתה מדהימה עוד יותר: המחשב שלו התחיל להקליד לבד. הכל התחיל בערך בעשר בערב, כשפר אריק ישב וצפה בטלוויזיה. "פתאום המחשב התחיל לצפצף. הסתכלתי לכיוונו וראיתי שהוא מתחיל להתעורר. נורת המקלט במקלדת התחילה להבהב, כאילו שמישהו כותב לי על המחשב", סיפר האלה מאוחר יותר לעיתון הנורווגי "אפטנפוסטן".

כשהתקרב לבדוק מה פשר האירועים התמוהים, ראה שעל מסך המחשב שלו מופיע משחק שבו לא שיחק זה זמן מה. האלה רצה לכבות את המחשב, אלא שהודעת "האם ברצונך למחוק את הקובץ?" הרתיעה אותו. אחרי עוד כמה דקות של צפצופים והבהובים ניסה האלה להפעיל את מעבד התמלילים שלו, כדי לבדוק אם מישהו (או משהו) מקליד משהו למחשב. ואכן, מילה אחר מילה החלו להופיע על המסך, מתגבשות לכדי משפטים.

זה היה יכול להיות יופי של סיפור על רוחות הרפאים שבתוך המחשב, אלא שהפעם מדובר רק בתקלה של המקלדת האלחוטית של האלה, מתוצרת HP. האלה קיבל את המקלדת ממקום עבודתו, בדיוק כמו שכנו פר אריד אבייברג. כשאבייברג ישב בביתו והקליד להנאתו על מעבד התמלילים, שידרה המקלדת שלו למרחק 150 מטר, דרך קירות, עד למחשבו של האלה הנדהם.


לא יכול להיות, נו

ב-HP, למרבה הפלא, לא מבינים איך דבר כזה יכול לקרות. "בתנאים המתוארים אין שוב הסבר לוגי או טכני לתופעה הזו. למקלדת טווח תיאורטי של כ-20 מטרים - וגם אז רק אם אין חסימה בין המקלדת למחשב", אמר מנהל המוצר של HP בנורווגיה. להאלה ואבייברג כבר הובטחה מקלדת מהדור הבא של HP, אבל השניים מביעים ספק אם יעזו להשתמש בהן.

מאז המקרה התעוררו מומחי אבטחה למיניהם, והם קוראים למי שמקליד מידע רגיש לתוך מחשבו שיימנע משימוש במקלדות אלחוטיות. אם יותר לנו, נמליץ להימנע מהקשבה להמלצות מומחי אבטחה שמתעוררים מאוחר מדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by