ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להבין פרסומות לסביות 

להבין פרסומות לסביות

 
 
הילה בקמן

צעד נוסף בדרך לשחרור או הנצחת הפנטזיה הגברית? אתר המוקדש למחקר על פרסומות לסביות. וגם: אתר צעדת מחאה של יהודים וערבים נגד המצב, משפטים מפורסמים שמשולבים בשירים, ההיסטוריה של היקום ואתר שחושף את הקונספירציה המרושעת של המאפינס

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lipstick Lesbians

 
סצינה ראשונה: אישה נכנסת לבגדיה התחתונים הסקסיים. סצינה שניה: האישה נכנסת למסעדה. היא חולפת על פני גבר שבוחן את דמותה ומדמיין אותה בתחתוניה. היא מתקדמת אל עבר שולחן, שם מחכה לה דמות מסתורית. "האם גברים ראויים לזה?" מופיעה כתובית על המסך. היא רוכנת לנשק את הדמות ורק אז מגלה המצלמה את שתי הנשים מתנשקות. המילה החד משמעית "לא" מופיעה כתשובה לכתובית הקודמת. זה היה תיאור של אחת מפרסומות הטלוויזיה והעיתונות שמשתמשות בדימויים לסביים כדי למכור מוצרים, אותן מציג האתר. האם אחרי דורות של שקיפות תקשורתית זוכה סוף סוף הלסביות בלגיטימציה ובהכרה? האם אפשר כבר לקפל את הדגל המפוספס והצבעוני או שהדימויים האלה רק משחקים על פנטזיות גבריות? הניתוחים שמלווים את הפרסומות מנסים לענות על שאלה זו.
 

שביל זהב

 
בתקופה טרופה זו, כשהאלימות, הכאב, השנאה, הפחד והייאוש שזורים בחיינו בחוט שקוף, צריך שמישהו יזכיר לנו שהמצב לא חייב להיות כזה. עמותת 'שביל זהב' היא קול שפוי בקקופוניה המתלהמת שמקיפה אותנו. העמותה שנועדה לקדם ערכי שלום, חמלה ואי-אלימות בישראל, מקיימת בימים אלה (29 באוקטובר עד ה-5 בנובמבר) הליכה משותפת ליהודים וערבים שצועדים בשתיקה, כמחאה על המצב הקיים. מי שמעוניין להצטרף למאבק הדומם, מוזמן להתעדכן במקומות המפגש והוראות ההגעה, בלוח הטרמפים ובדיווחים מהשטח.
 

MuffinFilms

 
זה לא מקרי שכולם אוהבים מאפינס. הם ריחניים, מתוקים וטעימים, וזאת הבעיה. בהתחלה הם יעשו לכם חנדלעך, יפזרו את ריחם המשכר, יעשו קולות מתוקים, ושלא כנמר, בסוף הם יהפכו את עורם ויעשו לכם דברים נוראים! סרטוני האנימציה המינימליסטיים והמצחיקים, חושפים את טבעם ההפכפך והבוגדני, ואת השימוש לרעה שעושים המאפים עם הכיפה ביכולות הפיתוי שלהם. שומרי נפשם ירחקו!
 
 

The Top Sample Lists

 
ההיסטוריה של המוסיקה היא רצף של השפעות הדדיות בין ז'אנרים וסגנונות מוסיקליים. הביטוי הפוסטמודרני להשפעות אלה הוא שימוש בדגימות סאונד ושילובם בשירים, וגלגולן העדכני הוא דגימה של משפטים שנאמרים על ידי דמויות בסרטים, בתכניות טלוויזיה ועל ידי פרסונות מוכרות אחרות. שיטוט ברשימת המקורות הפופולריים להשאלות, מגלה שהכר הפורה ביותר לצורך העניין הוא הסרט "בלייד ראנר". התגלגלו למטה ברשימה ותתקלו בסדרות כמו "מסע בין כוכבים" ו"סאות' פארק" ובאישים כמו ביל קלינטון, היטלר וצ'ארלס מנסון. הרשימה הנוספת מגלה מי הם ההרכבים המוסיקליים הכי חזקים בקטע.
 

Cosmic Evolution

 
היום, כמו בימי קדם, המין האנושי מבקש לדעת את אותם דברים בסיסיים: מי אנחנו? מאיפה באנו? מה צופן לנו העתיד? אלא שהיום, שלא כמו אז, מנסים לתת מענה לשאלות אלה גם בעזרת הכלים המחקריים הטכנולוגיים שעומדים לרשותינו. אבולוציה קוסמית היא המדע שחוקר את מגוון השינויים שחלים בהרכב של האנרגיה, החומר והחיים ביקום המתדלדל והמצטנן. אתר זה מתאר, שלב אחר שלב, את התהוות העולם והמין האנושי, החל מהמפץ הגדול עד ימינו ומעבר להם. תוכלו ללמוד, גם מקטעי הוידאו המרהיבים וממילון המונחים, על מקור החיים, המבנה הקוסמי, מחזוריות החיים של השמש, מותם של כוכבים, היווצרותה של מערכת השמש, האבולוציה של דארווין ושאר רזי קיום נשגבים.
 

MEARY

 
MEARY הוא השם שנתנה החברה היפנית FURO לסטיקרים דמויי עיניים שהיא מייצרת. אותה חברה יזמה פרוייקט אמנות בינלאומי - מדביקים את אותן מדבקות על כל מה מה שבא ברחבי העולם, מצלמים ושולחים את הצילומים לאתר. די מדהים לגלות שוב (הרי הקונספט לא חדש), איך תוספת קטנה של עיניים, שאפילו לא מנסות להדמות לדבר האמיתי, יכולה להפיח רוח חיים בחפצים. לפעמים התוצאה אפילו מפחידה. אלו מכם שרוצים להשתתף בפרוייקט, יכולים להזמין סטיקרים דרך האתר. החברה מבטיחה לציין את שם השולח ואת מדינתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by