ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משפט מיקרוסופט: הסוף? 

משפט מיקרוסופט: הסוף?

 
 
מערכת חיים ברשת

בפסיקה מיום ו', 1.11, אישר בית המשפט המחוזי את הסדר הפשרה בין משרד המשפטים האמריקאי לבין מיקרוסופט. עם זאת: אפשרות הערעור עדיין פתוחה בפני 9 מדינות, המבקשות עונש תקיף יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטת בית המשפט המחוזי קולין קולר-קותלי אישרה ביום ו' את הסכם הפשרה בין מיקרוסופט לבין משרד המשפטים האמריקאי, ובכך העניקה לו תוקף של פסק דין. "בית המשפט הינו שבע רצון מכך שהצדדים הגיעו להסכם, המבטיח את האינטרס הציבורי", כתבה קולר-קותלי בהחלטתה. לפי פסק הדין, הפיקוח הממשלתי על ענקית התוכנה מרדמונד יימשך חמש שנים, אלא אם כן יקבע בית המשפט אחרת. השופטת קיבלה את הצעת הפשרה כמעט במלואה, ובכך דחתה את ערעורן של 9 המדינות, המבקשות עונש תקיף יותר ופיקוח ממשלתי הדוק וממושך יותר. עם זאת, הכניסה השופטת מספר שינויים בהצעת הפשרה, ובהם תביעה ממיקרוסופט לחשוף מספר רכיבים קריטיים במערכת ההפעלה חלונות, 6 חודשים מוקדם יותר מהמופיע בהצעת הפשרה.

בנוסף, שינתה השופטת את הרכב ועדת התאימות, אשר תוקם בעקבות המשפט. תפקיד הוועדה הוא לפקח על תאימות מוצרי מיקרוסופט למוצרי תוכנה אחרים ולאפשר התממשקות הדדית. בהצעת הפשרה, הוגדרה הוועדה כטכנית במהותה, ובנוסף אליה אמורה היתה מיקרוסופט למנות אחראי תאימות, מתוך שורות החברה. בפסיקתה, איחדה קולר-קותלי את שתי הפונקציות לתוך ועדה אחת, אשר תורכב מחברי הדירקטוריון של מיקרוסופט ותדווח ישירות למנכ"ל החברה. לשני הצדדים ניתנה ארכה עד ה-8 לנובמבר, על מנת להגיש לבית המשפט את רשימת הצעדים שיינקטו לשם יישום ההסכם, ובכללם גם התיקונים שהוכנסו ע"י בית המשפט.

"אנו שבעי רצון מאישור הצעת הפשרה בינינו לבין משרד המשפטים ו-9 המדינות", אמרה מיקרוסופט בהודעה לעיתונות. "מדובר בפשרה קשה, אך הוגנת. ההסכם מציב למיקרוסופט דרישות משמעותיות, אך מאפשר לנו להמשיך לחדש וליצור מוצרים, העונים על הדרישות המשתנות של לקוחותינו". ביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט, כינה את ההסכם "אבן דרך חשובה". "ההסכם יוצר התחייבויות חדשות עבור מיקרוסופט", אמר גייטס והוסיף כי הוא אישית "מחויב להסכם באורח מלא".

גם התובע הכללי של ארה"ב, ג'ון אשקרופט, בירך על ההסכם. "החלטת בית המשפט היא נצחון משמעותי עבור הצרכנים והעסקים", אמר בהודעה שהתפרסמה שעות ספורות לאחר ההכרעה. אשקרופט הוסיף כי "משרד המשפטים מחויב לפיקוח הדוק אחר מילוי תנאי ההסכם בידי מיקרוסופט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by