ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עמוד הבית האולטימטיבי 

עמוד הבית האולטימטיבי

 
 
סער קרני

מכינים עמוד בית שימושי עם כל הקישורים החשובים ללא מאמץ, מנגנים סרטים מכל הסוגים בעזרת אוסף מקודדים, מפציצים את האויבים בגרסה מחודשת ומוצלחת ל Digger הקלאסי וגם שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – @Start

 
אתרים רבים (כולל האתר שבו אתם נמצאים כעת) משתדלים למשוך תשומת לב ולהציע מגוון רחב ככל האפשר של שימושים, כדי לגרום לגולשים לבחור בהם לתפקיד הנחשק של אתר הבית, האתר הראשון שאליו נכנסים בעת ההתחברות לאינטרנט. אולם מכיוון שהמגוון באינטרנט כל כך רחב, פשוט בלתי אפשרי לקלוע לחלוטין לרצונו של הגולש, שלעיתים מעוניין לחפש מידע, במקרים אחרים מבקש להשתתף בצ'אט או להשאיר הודעה בפורום כלשהו ולפעמים רק רוצה להתעדכן בנצחון האחרון של הפועל. לפיכך, גולשי אינטרנט רבים משאירים את עמוד הבית שלהם ריק (Blank), ובכל כניסה לאינטרנט מבקרים באתר הדרוש להם.

אם גם אתם שייכים לאנשי ה-Blank, או אם טרם מצאתם עמוד בית כלבבכם - @Start תעזור לכם להכין אחד כזה בעצמכם. למעשה, "תעזור לכם" אינו הביטוי הנכון: מדובר בתוכנה יחידה במינה, שפרט להתקנה (הסטנדרטית לחלוטין) שלה, אין צורך וגם אין אפשרות לעשות בה דבר. התוכנה יוצרת באופן אוטומטי עמוד בית, המורכב מהאתרים האחרונים שבהם ביקרתם, מרשימת המועדפים שלכם, מהאתרים המופיעים ב"היסטוריה" של הדפדפן ומקישורים נוספים, עפ"י בחירתכם. כדי להשלים את התמונה, התוכנה מוסיפה גם חלון חיפוש, המקנה גישה למנועי חיפוש מובילים דוגמת Google, Yahoo! ו-MSN.
 
 
לאחר התקנת התוכנה, עמוד הבית שלכם ישתנה באופן אוטומטי לעמוד שיצרה התוכנה. כעת ניתן לבצע תיקונים קטנים והכרחיים: להוסיף אתרים (באמצעות כפתור הפלוס הירוק שבפינה השמאלית העליונה), להסיר מהרשימה קישורים שבהם ביקרתם אתמול, מאוחר בלילה, ואתם לא מעונינים שכל המשפחה תדע עליהם ולהיעזר בתפריט האפשרויות כדי לעצב באופן סופי את העמוד, כך שיקלע לטעמכם ולצורכיכם. בקיצור ולעניין, @Start היא תוכנה פשוטה, שימושית ואלגנטית מאד. מי צריך יותר מזה?

רשיון: חופשי
גרסה: 2.0
גודל קובץ להורדה: 621 ק"ב
 

לא למקצוענים בלבד – Nimo Codec Pack

 
אם (גם) אתם שייכים לקהילה ההולכת וגדלה של משתמשים אשר מנגנים סרטים בעזרת המחשב האישי, סביר להניח שנתקלתם מדי פעם בבעיות מרגיזות, דוגמת העדר סאונד או סרטים שלא ניתן לנגן כלל. הדרך הפשוטה היא להרים ידיים ולוותר על הסרט, אולם בד"כ, הבעיה ניתנת לפתרון בקלות, באמצעות שימוש ב-Codec המתאים: כאשר יוצרים סרט ושומרים אותו בפורמט וידאו כלשהו, בד"כ נעשה שימוש במקודד כלשהו על מנת לשמור אותו בצורה דחוסה, ולפיכך, כאשר אנו רוצים לנגן את הסרט – צריך תחילה להשתמש במפענח המתאים, על מנת לראות את הסרט בצורתו המקורית.

Nimo Codec Pack מכיל חבילת מקודדים ומפענחים עבור קבצי וידאו וקבצי אודיו, שבעזרתם תוכלו לצפות ברוב המכריע של הסרטים, וגם להאזין לקול המצורף אליהם. את החבילה צריך פשוט להוריד ולהתקין במחשב, ואח"כ ניתן לנגן את הקבצים כרגיל, בעזרת נגן המדיה המועדף עליכם. בין המפענחים והפילטרים שכלולים בחבילה: DivX, MPEG-4, OGG Vorbis ועוד הרבה.

רשיון: חופשי
גרסה: 5.0
גודל קובץ להורדה: 6.8 מ"ב
 
 

שחקו אותה – Bomberman Vs. Digger

הישישים מבין הקוראים זוכרים בוודאי את Digger, מחלוצי משחקי הפעולה, שכיכב על מסכיהם הירקרקים של מחשבי ה XT, מנוחתם עדן. העיקרון פשוט וממכר, נוסח משחקי הפאק-מן: השחקן נע בתוך מבוך, במטרה לזלול יהלומים ולהפיל שקי כסף על אויביו. כמו כל משחק מוצלח, גם ל-Digger קמו יורשים רבים, שרצו גם כן לטעום מההצלחה שלו, וכך, ככל הנראה, הגיח לאוויר העולם המשחק הזה, Bomberman Vs. Digger.

עפ"י יוצר המשחק (וגם כפי שניתן להבין משמו), מדובר בשילוב מנצח בין שני משחקים מוצלחים (Bomberman ו-Digger, מן הסתם) המציע הרבה אקשן, הנאה וכיף: השחקן נדרש לאכול את כל היהלומים, ובמקביל לחסל את כל מכוניות האויב, שמנסות להפריע לו בהשלמת המשימה. ניתן להיעזר בכלי נשק שונים, דוגמת פצצות דינמיט ומוקשים שונים, וצריך גם לתכנן בחוכמה את מסלול התנועה של המכונית, כדי שלא להביא לסיום מהיר ועגום של המשחק.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 970 ק"ב
 

בפורום?? – שאלות ותשובות מתוך פורום התוכנות של נענע

אני מעוניין לשנות את הסקין של Winamp. הורדתי סקינים, אבל אני לא מצליח להתקין אותם. מה עושים?
עליך לוודא שכל הסקינים נשמרים בתוך הספרייה WinAmp/Skins (כל סקין בתת ספרייה נפרדת משלו). אח"כ אתה צריך להפעיל את WinAmp, ללחוץ CTRL+S ותוכל לבחור בסקין שבו אתה מעוניין.

איך אפשר להיפטר מתוכנת המסרים (MSN Messenger) תחת Windows XP?
ניתן להיפטר מהעלייה האוטומטית של התוכנה בכל פעם שמפעילים את המחשב באמצעות כניסה ל"התחל" (Start) ובחירה באפשרות "הפעלה" (Run). כעת יש להקליד (בזהירות) את השורה הבאה:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection%windir%\INF\msmsgs.inf,BLC. Remove


יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.


עדכוני גרסאות

Panda Anti Virus Titanium – גרסה 2.04 לאנטי וירוס המצוין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by