ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להריץ וורד על לינוקס 
 
 האם מדובר בתחליף אמיתי לחלונות? (אתר SuSE)   
 
מערכת חיים ברשת

אחת מהמפיצות של מערכת ההפעלה לינוקס מתכוונת לשווק בתחילת 2003 גרסה חדשה שתוכל להריץ גם תוכנות של חלונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחת מהבעיות המרכזיות שמנעו עד היום מעסקים רבים ומשתמשים פשוטים לזרוק לפח את מערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט ולעבור ליריבה לינוקס - הייתה מאגר התוכנות העצום עבור חלונות. בשקט בשקט ומבלי לעורר מהומה מתכוונת חברת SuSE לשווק בינואר הקרוב גרסה של מערכת ההפעלה לינוקס, שתאפשר להריץ תוכנות כמו וורד, אקסל ופאואר פויינט.

הגרסה הבאה של לינוקס SuSE, תכיל את תוכנת CrossOver Office 1.2 של חברת CodeWeavers, המאפשרת להריץ היישר משולחן העבודה של הלינוקס תוכנות, שתוכננו עבור מערכת ההפעלה חלונות, ובהן חבילת אופיס 2000 של מיקרוסופט ולוטוס של IBM.

חברת Lindows הייתה החלוצה שתכננה לשלב בין שני העולמות ולייצר מערכת הפעלה שמאפשרת להריץ תוכנות של חלונות על לינוקס. מערכת ההפעלה פותחה עם CodeWeavers על בסיס פרוייקט WINE, שהחל עוד בשנת 1993. עם זאת, כפי שנחשף כאן בנענע כשלה החברה במשימה בשל יריבויות פנימיות ומאבקי כבוד.
 

תחליף אמיתי לחלונות?

 
ההבדל בין לינוקס לחלונות, שהקשה על המשימה הוא ה-API, הפקודות שמאפשרות לכל תוכנה לבצע את המשימות הבסיסיות בכל הנוגע לשימוש במשאבי המחשב. חלק מפקודות המכונה של כל תוכנה משתמשות ב-API, והתוכנה של CodeWeavers מגשרת על הפער הזה. עד כה ניתן היה להריץ תוכנות של חלונות באמולטור על לינוקס, אולם מדובר בפתרון איטי בהרבה.

הולגר דיירוף, מנהל SuSE אמריקה, אמר כי הרעיון להפיץ לינוקס שמסוגלת להריץ חלונות, כבר רץ זמן רב בחברה. "כעת נראה שהשוק באמת מוכן לכך, ולכן החלטנו להכליל אותו בגרסה הבאה שלנו", הדגיש דיירוף והוסיף: "בכל שבוע אני מקבל 10-15 אימיילים מחברות המעוניינות להתקין את לינוקס הזולה יותר מחלונות, אולם מבלי לאבד את היכולת להריץ את התוכנות האהובות עליהם". ג'רמי וויט, דובר מחברת CodeWeavers, מסר כי לאחר התקנת הלינוקס של SuSE, ניתן יהיה להכניס את דיסק ההתקנה של אופיס 2000 ולהתקין אותו באותו האופן כמו בחלונות. "מדובר במתחרה אמיתי לחלונות, שירוץ מהר", אמר ווייט.

עם זאת, הגרסה הנוכחית לא תוכל להריץ את אופיס XP, ולא כל כך ברור עד כמה היא תתמוך בהתחלה בעברית. מערכת ההפעלה צפויה לעלות כ-130 דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by