ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרובוט הביתי שיגדל לכם את הילדים 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברה קנדית העונה לשם המקורי דר' רובוט, פיתחה את הפתרון המושלם להורים המעונינים לגדל ילדי מפתח בשלט רחוק. רק לשלוח לילדים פיצה, לחינוך ובידור הילדים ידאג הרובוט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שערו בנפשכם מערכת אבטחה ביתית, המסוגלת גם לבדר את הילדים, לשכור רכב, להזמין כרטיס טיסה, להזכיר לכם את התור לרופא השיניים, לבדוק את המניות בבורסה ולשחק שחמט. קיים רובוט קטן עשוי מתכת מספיק חכם בשביל לעשות את כל זה. על כך מדווח הטורונטו סטאר.

הרובוט דמוי האדם, שנוצר ע"י חברת דר' רובוט הקנדית, מתנשא לגובה 60 סנטימטרים בלבד. אך בתוך מסגרת המתכת המצומצמת ארוז לו כוח מחשוב רב. הייפנג קסי, מנכ"ל דר' רובוט, תיאר את המכונה כ"בן לוויה אינטליגנטי שהוא רובוט".

במצב פעולה של סיור, מפטרל הרובוט הדו-רגלי ברחבי הבית, מחפש חודרים ופועל כמערכת אזעקה. אם הסנסורים הרגישים לחום מאתרים נוכחות אנושית בבית, הרובוט יכול לשלוח אי-מייל לבעליו, או להתקשר אליהם לטלפון הנייד.

הרובוט משתמש במחשב האישי ובקו האינטרנט של בעליו כדי לענות על שאלות או לסייע לבני-אדם לבצע רכישות ברשת. כל תמסורות המידע בין המכשירים הן אלחוטיות כך שהרובוט עדיין חופשי להסתובב ברחבי הבית. הרובוט יכול לאפשר גם כמזכיר הדיגיטלי האישי ולהזכיר לבעליו פגישות.


הבייביסיטר האלקטרוני

הרובוט יכול גם להעלות לרשת האינטרנט כל מה שהוא "רואה ושומע". נניח כי אתם נמצאים במשרד, מדגים קסי, ורוצים לוודא שהילדים מכינים את שיעורי הבית, אתם יכולים להנחות את הרובוט ברחבי הבית, לאתר את הילדים ולבדוק מה הם עושים ע"י מצלמת הוידאו המקוונת של הרובוט. אך יש לזכור כי ברוב המקרים קיימת הסכנה ההפוכה בה יעקבו הילדים אחרי הוריהם ברחבי הבית, ראו הוזהרתם.

בעזרת מערכת האודיו של הרובוט קיימת גם האפשרות ליצור קשר עם הילדים ע"י הדפסת מסר טקסט ושליחתו לרובוט. חיבור מיקרופון למחשב בעבודה יאפשר גם דיבור עם הילדים דרך הרובוט. (מעניין למה אנשים עדיין צריכים ילדים אם הרובוט הזה כל כך מוצלח?)

תוכנת זיהוי דיבור מאפשרת לבעלים לשלוט ברובוט בעזרת מספר פקודות קוליות פשוטות. קסי אמר כי התוכנה התכנה מדויקת בכ80 אחוזים בתחילת השימוש, אך משתפרת ככל שהמשתמש מדבר יותר אל הרובוט. "יום אחר יום, הרובוט מתכוונן אל מודל השפה שלך" אמר קסי. לנו קטני האמונה, קשה להאמין כי התוכנה היא זו שמשתפרת. יותר סביר להניח כי המשתמש פשוט מתרגל לדבר כך שהרובוט גם יבין.

בכוונת החברה יצרנית הרובוט, ליצור תכנים חינוכיים, כך שמנויים יוכלו להשתמש בגרסאות העתידיות של הרובוט כמורה פרטי, המוטען בשיעורים חדשים מדי חודש.


ג'וק אינטליגנטי

קסי אמר כי בחברה יכלו לבנות את הרובוט בצורה קלה הרבה יותר אם היו מציידים אותו ביותר רגליים או אם היו מתקינים לו גלגלים. אך הם העדיפו לבנות אותו כך שייראה אנושי ככל האפשר, כדי שאנשים יחשבו שהוא חכם. "קשה לשכנע אנשים שרובוט עם שש רגליים שנראה יותר כמו ג'וק הוא בעצם אינטליגנטי", אמר קסי. מראה אנושי, מעודד תקשורת טבעית יותר בין הרובוט לבין בעליו.

לקסי יש היסטוריה ארוכה בתחום הרובוטיקה. בעת שהשלים את לימודי הדוקטורט שלו באוניברסיטת מערב אונטריו, הוא עבר בסוכנות החלל הקנדית, בפיתוח רכיבים עבור תחנת החלל הבינלאומית. בעבודה מתוך המוסך הביתי, פיתח קסי את הדגמים הראשונים למערכת הרובוטית החכמה. בשנת 2001 הקים את החברה במימון מייסדי חברת הטכנולוגיה ATI, לי לאו ובני לאו. שניהם משמשים כדירקטורים בחברה.

כשתצא לשוק קבוצת הרובוטים הראשונה לקראת בשנה הבאה, מחירה של כל יחידה אמור לנוע בין $1,500 ל-$3,000. מחיר זה הופך את הרובוט לחלופה הרבה פחות יקרה מהרובוט דמוי האדם עליו הכריז בחודש מרץ שעבר, תאגיד סוני. מסוני נמסר כי הרובוט שלהם, SDR-4X, יישא תווית מחיר הזהה לזו של מכונית יוקרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by