ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הג'יהאד הדיגיטלי 
 
 ג`יהאד למתחילים - הספר   
 
מערכת חיים ברשת

עלייה חדה נרשמה החודש במתקפות האקרים מוסלמים על אתרים מערביים לאור המתקפה האמריקאית הצפויה בעיראק והמאבק בין ישראל לפלשתינאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחי אבטחה באינטרנט מדווחים על כך כי קבוצות האקרים איסלמיות, המתנגדות לתוכניות המתקפה האמריקאית הצפויה בעיראק, מגבירות את ניסיונות התקיפה על מטרות אינטרנט המנוהלות ע"י ממשלות וחברות מערביות גדולות, כך לפי דיווח של רשת ה-BBC.

חברת האבטחה הבריטית mi2g מסרה כי חודש אוקטובר היה החודש הגרוע ביותר מבחינת התקפות דיגיטליות, שתועד מאז החלה החברה ברישומי ההתקפות בשנת 1995. לפי הערכות החברה, בחודש האחרון נערכו 16,559 מתקפות על מערכות מחשב ואתרי אינטרנט. בצד זה, חברת מומחי האבטחה מוסרת על ירידה ברמת הנזקים הכלכליים, דבר המצביע על הירידה באיכות המטרות שנבחרו ע"י ההאקרים.


גרפיטי ברשת

חברת mi2g המנטרת התקפות האקרים על אתרים, מוסרת כי מספר התקיפות מצד קבוצות המתנגדות לפעולות כנגד עיראק, או לפעולות ישראל בשטחים, עלה בחודש האחרון פי עשרה מהחודש שלפניו. "אנו הבחנו כי יותר ויותר תנועות האקרים בעלות אינטרס איסלמי החלו להתלכד כנגד מטרות משותפות הכוללות גופים ומטרות אמריקאיות, בריטיות, אוסטרליות, הודיות וישראליות", נמסר במאמר שפרסמה החברה.

מהחברה נמסר כי למרות ריבוי המקרים, אין כל הוכחה לכך כי המדובר ברשת עולמית של האקרים המתואמים בנושא. המתקפות מגיעות בעיקר מצד קומץ של קבוצות האקרים, הפועלים ככל הנראה מפקיסטן, המזרח התיכון ומדינות מוסלמיות מקרב הרפובליקות המוסלמיות לשעבר.


שיקולי אבטחה

קבוצת ההאקרים הפרו-איסלמית האקטיבית ביותר היא USG, ראשי תיבות ל-Unix Security Guards, אשר חברים בה האקרים ממצרים, מרוקו ומזרח אירופה וקבוצת FBH, הפועלת מפקיסטן.

מטבע הדברים, ארכיטקטורת האינטרנט מאפשרת מתקפות בקנה מידה גדול על אתרים. ברגע שהאקרים למדו את התיאוריה ההכרחית לשם פריצת מערכות אבטחה ולחדור לתוך אתר מסוים, הם ימצאו דרכים דומות להיכנס לאתרים רבים נוספים. התקפות מסוג זה משמשות בדרך כלל לשם השחתת פני האתרים ופירסום מסרים המתנגדים למלחמה בעיראק.

אולם קיימת גם הדאגה כי טכניקות דומות ישמשו האקרים לשם פריצה למערכות ביטחוניות צבאיות או מערכות פיקוח לתחנות כוח גרעיניות ואגני אגירת מים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by