ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חצוצרה בפנטגון 
 
 החצוצרה נתייתמה, המפקד!   
 
מערכת חיים ברשת

לקראת ההילולה הצבאית הצפויה בעיראק ועקב המחסור החמור במוזיקאים צבאיים, מתחיל הפנטגון לנסות את הנשק הסודי החדש: חצוצרה דיגיטלית להלוויות רשמיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפנטגון סובל ככל הנראה ממחסור כרוני בנגנים (ובאנשים מוכשרים בכלל) המסוגלים לנגן את נעימת "טאפס", מרש האשכבה הנהוג בהלוויות הצבא האמריקאי. אי לכך עומד משרד ההגנה האמריקאי לבצע ניסויים בחצוצרה דיגיטלית "בלחיצת כפתור", אשר תוכל להיות מופעלת בידי חייל ממשמר הכבוד, משולל כישורים מוזיקליים.

מכשיר אודיו דיגיטלי זעיר המוחדר לפיית החצוצרה המנגן ביצוע של "טאפס", אשר על-פי הפנטגון לא ניתן להבדיל בינו לבין נגינתו של חצוצרן אמיתי. כל שצריך האדם המחזיק בחצוצרה לעשות, הוא ללחוץ על כפתור ה-Play, להחזיק את החצוצרה צמוד לשפתיו ולקוות לטוב.

"בנוסף לאיכות הקול הגבוהה, המכשיר מספק גם מראית עין מכובדת של חצוצרן המנגן טאפס, דבר שרבות מהמשפחות אומרות לנו כי הן רוצות", אמר ג'ון מולינו, סגן עוזר מזכיר ההגנה, אשר הודיע על היוזמה ביום חמישי שעבר.

הפנטגון נאבק מזה שנים במחסור חמור במוזיקאים להלוויות (רובם מעדיפים שלא להתגייס, במפתיע). משפחותיהם של יוצאי צבא משוחררים בעלי עיטור אשר הלכו לעולמם, זכאים בעת ההלוויה למשמר כבוד בן שני חיילים, קיפול והגשת דגל הלאום ונגינת מרש האשכבה הידוע. יש להניח כי לקראת המתקפה האמריקאית בעיראק, אליה שואף הנשיא בוש, יתווספו לחצוצרה הדיגיטלית עוד אי אלו לקוחות מרוצים שלא ישמיעו תלונה.

כשמצוקת החצוצרנים בראשם, אישרו חברי הקונגרס חוק, שנכנס לתוקפו בינואר 2000, המאפשר להשמיע גרסה מוקלטת של טאפס בעזרת ציוד אודיו, במקרה שאין בנמצא חצוצרן אמיתי. מולינו אמר כי החצוצרה הדיגיטלית מהווה "פתרון מכובד" לעומת מערכת סטריאו עם תקליטור של חצוצרה. חצוצרת הטקסים (או ליתר דיוק חצוצרת תזמורת הבצורת), כך מבטיח מולינו, לא תבוא לידי שימוש כשבמקום יהיה נוכח מוזיקאי צבאי.

הפנטגון עומד לערוך תקופת ניסוי בת שישה חודשים של החצוצרה הדיגיטלית במיסורי החל מתחילת נובמבר. תגובות בני המשפחות שיהוו חלק מקבוצת הניסוי (בעת הלוויות יקיריהן, יש להזכיר), יובאו לפני הפנטגון לקראת החלטתו באם להרחיב את הפרוייקט.

מנגינת הטאפס (Taps) הולחנה במהלך מלחמת האזרחים ביולי 1862, כאשר הגנרל הפצוע דניאל אדאמס בטרפילד, מצבא הצפון, הנחה את חצוצרן הבריגדה שלו אוליבר ווילקוקס נורטון, ע"י תווים שרשם לו על גבי מעטפה, בעת מתן כבוד אחרון ל-600 מחייליו שנהרגו בקרב. לא עבר זמן רב עד שמנגינה זו אומצה ע"י הצבא כולו. בשנת 1874, הוכר הלחן באופן רשמי ע"י הצבא, והוא הפך להליך המקובל בלוויות צבאיות בשנת 1891.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by