ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חשיפה: התמונות שמיקרוסופט לא רוצה שתראו 
 
 משעבדים משתמשים ועוד גורמים להם לאהוב את זה. מכאן ומכאן   
 
עמיחי יעקבי

צילומי מסך ראשונים של מערכת ההפעלה שתחליף את חלונות XP ותהיה כמובן אמינה יותר, בטוחה יותר ונטולת באגים. נו ברור – שתהיה לנו סיבה טובה להתקדם ולהחליף, לא?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלונות גרועים היום - ככה נפטרים מהודעות הספאם
 חלונות גרועים היום - ככה נפטרים מהודעות הספאם   
אנחנו נבוא להם מכאן ומכאן, פשט ביל גייטס את זרועותיו לצדדים, כשהוא מרעים בקולו מעל דוכן הנואמים.

שקט מתוח השתרר באולם הכנסים המפואר של הנהלת מיקרוסופט. אנשי שיווק הביטו באנשי טכנולוגיה, שהסתכלו איך אנשי תמיכה ופיתוח מגרדים במבוכה בראשם. מכאן ומכאן? למה לעזאזל מתכוון הבוס?

מכאן ומכאן – האדימו פניו של האיש העשיר בתבל. כדי לשרוד מול המתחרים ולהצליח בעולם המחשבים והאינטרנט הדינמי של העתיד, אנחנו חייבים לתקוף בחוכמה – מכאן ומכאן!

מכאן ומכאן, הריעו הנוכחים המבוהלים באולם בהתלהבות, בלי להבין כלום. אבל כשאתה עובד אצל ביל גייטס - ממש כמו אצל סדאם חוסיין, אתה פשוט מתרגל להתלהב לפי אות, בלי לשאול יותר מדי.

תגידו לי אתם – הוא פנה אל המנהלים הבכירים שישבו בשורה הראשונה, מה בעצם סוד כוחה של מיקרוסופט? העליונות הטכנולוגית? אל תצחיקו אותי. השיווק המתוחכם? גיב מי א פאקינג ברייק היר פיפל. הסוד שלנו… הוא – גייטס השתתק לדקה ארוכה וסקר במבט חודר את נבחרת המפקדים שלו – שאנחנו כמובן באים להם מכאן ומכאן!

מצד אחד אנחנו נותנים להם מערכות הפעלה בינוניות, לא אמינות, לא בטוחות ומסורבלות, ומצד שני – נו מי יכול להגיד לי מה אנחנו עושים מצד שני? קדימה אנשים, טיפה יצירתיות בבקשה.

מצד שני – צהל סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט, מאמצע השורה הראשונה, שסוף סוף הבין לאן העניינים הולכים, מצד שני אנחנו כבר משווקים להם את מערכת ההפעלה הבאה שלנו, נכון ביל?

בי-די-יוק! חייך גייטס חיוך ניצחון. הרי למה להם להחליף חלונות כל כמה שנים? האם מערכות ההפעלה החדשות שלנו טובות יותר? מובן שלא! הן עדיין מלאות באגים, חורי אבטחה, וממררות למשתמשים את החיים בדיוק כמו מה שכבר יש להם במחשב. אבל ההבטחה מצד שני למשהו חדש, משוכלל יותר, מהיר יותר. הו, כמה שאני מת על הסאקרים האלה.

אנחנו נבוא להם מכאן ומכאן, מכאן ומכאן, המשיך גייטס לשלהב את הקהל שקם על רגליו ומחא כפיים באקסטזה – מצד אחד מערכות הפעלה בינוניות, ומצד שני אשליות לעתיד טוב יותר – חלונות דפוקים היום וחלונות ממש מושלמים (הוא משך באצבע את הלחי שלו מתחת העין כלפי מטה, בתנועת 'כולנו כאן יודעים את האמת') מחר.
 

חלונות דפוקים היום

חלונות מושלמים מחר, עם ניחוח החציר. מסך של Longhorn
 חלונות מושלמים מחר, עם ניחוח החציר. מסך של Longhorn   
אם אתם משתמשים בחלונות XP או חלונות 2000, ודאי שמתם לב לשכלול החדש מבית מיקרוסופט. בזמן האחרון מגיעות אליכם הודעות ספאם גם בלי שהדפדפן שלכם בכלל פתוח. ללא כל אזהרה מתנפלת עליכם לפתע הצעה לדיפלומה מאיזו אוניברסיטה קיקיונית, ואתם בכלל לא מבינים מאיפה לעזאזל זה הגיע.
 
מסך הכניסה של Longhorn
 מסך הכניסה של Longhorn   
נו באמת? סתם בזבזנו חצי טור על להסביר לכם שאנשי מיקרוסופט מקפידים לחורר את מערכות ההפעלה לפני שהם מוציאים אותן לשוק? תכירו את שירות Windows Messaging Service, שנועד כדי שהמשתמשים באותה רשת יוכלו לתקשר בינהם בקלות. מובן שעובדיו של גייטס הקפידו שהוא לא יהיה מאובטח מספיק, וכך כל ספאמר עם קצת רצון טוב יכול להתחיל לנצל אותו לרעה ולשלוח לכם הודעות בשמחה, ותודה רבה מיקרוסופט.

כדי לבטל את האופציה המופלאה ומזמינת האורחים הזאת (אזהרה - אם אתם לא מבינים במחשבים תעברו מיד לפיסקה הבאה בבקשה):

1. הכנסו ללוח הבקרה וביחרו ב-Administrative Tools
2. הכנסו ל-Services
3. דאבל קליק על Messenger
4. בתפריט הגלילה בחרו את אפשרות Disabled
 
 

חלונות ממש מושלמים מחר

ממשק קיבוצניקי. מסך של Longhorn
 ממשק קיבוצניקי. מסך של Longhorn   
סוף סוף, אחרי גל שמועות וזיופים, הדלפות והטעיות מכוונות היטב, הגיעו לרשת צילומי מסך ראשונים של מערכת ההפעלה הבאה מבית מיקרוסופט, שזכתה לשם הקוד Longhorn.

מערכת ההפעלה החדשה, שתירש בעתיד את חלונות XP, כמובן נראית טוב יותר (מי הגאון שבחר שם לשולחן העבודה טאפט של ערימות חציר? מתי מישהו במיקרוסופט ראה חציר בחיים שלו? או שאולי זה רמז למה שהם הולכים להאכיל אותנו?) ומבטיחה להיות אמינה יותר, מהירה יותר, בטוחה יותר וכמובן נטולת באגים. נו ברור – שתהיה לנו סיבה טובה להתקדם ולהחליף לא?

כי אם תבחרו לא לעבור לחלונות Longhorn, תישארו מיושנים ופרימיטיביים מאחורי כל העולם, ואם כן תתקינו, תאלצו להיתמודד עם כל הבאגים, שגם אנחנו וגם ביל גייטס, יודעים שכבר מחכים שם. כך או כך נדפקנו – מכאן ומכאן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by