ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מעבדים במחיר של אחד 
 
 מעבד פנטיום 4. יש סיבה לשדרג?   
 
מערכת חיים ברשת

אינטל מתכננת להציג בעוד כשבועיים את המעבד המהיר ביותר שלה למחשבים אישיים (3.06GHz) עם טכנולוגיה חדשה שמדמה באופן חלקי שני מעבדים שפועלים במקביל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מירוץ החימוש של יצרניות השבבים אינטל ו-AMD ממשיך להתחמם בכל הנוגע למהירות המעבדים. חברת אינטל מתכננת להכריז באמצע נובמבר על מעבד הפנטיום 4 3.06GHz, המעבד המהיר ביותר למחשבים אישיים עד כה. מדובר במעבד הראשון למחשבים אישיים שיכלול את טכנולוגיית ה-hyperthreading של אינטל, שמאפשרת לתוכנות מסובכות לרוץ באופן יעיל יותר על מעבד יחיד.

הטכנולוגיה הזו כבר מיושמת במעבדי Xeon של אינטל המיועדים לשרתים, שיצאו החל מחודש פברואר. היא מאפשרת להריץ פקודות מכונה בו זמנית על המעבד, ומדמה באופן חלקי עבודה עם שני מעבדים במקביל. "אנו מצפים שהביצועים של מעבד הפנטים 4 3.06GHz יהיו חזקים יותר באופן משמעותי מעבר להגברת מהירות השעון שלו ב-200MHz (מפנטים 4 2.8Mhz)", אמר פטר קסטנר, מנהל המחקר בקבוצת אברדין, לאתר iTNews.

מרבית התוכנות המודרניות משתמשות בתתי-תהליכים על מנת לבצע משימות שונות "בו-זמנית", על מעבד אחד. דוגמא לכך היא תוכנת וורד של מיקרוסופט, בה בודק האיות "רץ ברקע" בזמן שאנו כותבים את שורות אלו. למעשה המעבד לא מריץ יותר מפקודת מכונה אחת בו זמנית- הוא מחליף בין הרצת פקודות המכונה של מעבד התמלילים בוורד לבין הפקודות של בודק האיות. עם זאת, גם מעבדים ישנים יותר מסוגלים לבצע את המשימה הזו בלי שנרגיש למעשה, שלרגע קט המחשב לא מריץ את תת-תהליך עיבוד התמלילים.

לדברי קסטנר, בתוכנות כבדות יותר לעיבוד תמונה או וידאו, המשתמשים צפויים להרגיש את ההבדל. עם זאת, בכל הנוגע לתוכנת וורד המשתמש הפשוט לא ירגיש את השינוי. השאלה הנשאלת היא למעשה מדוע לשדרג את המחשב הביתי עם המעבד העתיק יותר, כאשר רוב המומחים כבר הודו שהוא מספיק לצרכים של מרבית המשתמשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by