ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדש מ-IBM: השבב הקטן בעולם 
 
 סידור אטומים יצירתי מבית IBM   
 
מערכת חיים ברשת

ענקית המחשבים IBM הודיעה בשבוע שעבר על כך שבמסגרת חיפוש החלופה לשבבי הסיליקון הצליחו מדעניה לפתח שבב מולקולרי - הקטן ביותר בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת IBM הכריזה על הפיתוח האחרון של מעבדות התכנון שלה בקרב על יצירת שבב המחשב הקטן ביותר. מדענים במרכז הפיתוח של החברה אלמאדן שבסן-חוזה, בנו והפעילו מעגל ממוחשב שבו מולקולות בודדות של חד תחמוצת הפחמן, אשר נעות כמו גל של קוביות דומינו נופלות, על גבי משטח נחושת שטוח.

לפי פרסום האון-ליין במגזין "Science" כל מעגל הוא כה קטן, עד כי ניתן היה לרכז למעלה מ-190 מיליארד מעגלים כאלו בשטח הזהה לגודלו של מחק הנמצא על ראשו של עפרון סטנדרטי. על כך מדווח אתר הטכנולוגיה הבריטי vnunet.

IBM כמו חברות אחרות, עובדת על נושא המחשוב המולקולרי בשאיפה למצוא חלופות למוליכים למחצה מבוססי הסיליקון, השולטים כיום בשוק. החברה טוענת כי טכניקת "גלי המולקולות" החדשה, תוכל לשמש כדי למזער את האלמנטים הלוגיים במחשבים עד פי 260,000 מגודלם כיום.

אולם כדי לסייג את הנושא, הוסיפו דוברי החברה כי עדיין רחוק היום בו יוכלו לתרגם את עבודת הנאנו-טכנולוגיה ומחשוב ברמת הקוונטום לכדי מוצרים עבור תעשיות המחשבים הביתיים והטלפונים הסלולריים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by