ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סימפיוטר לכל פועל 
 
 תראו מה צמח לי על האצבע   
 
מערכת חיים ברשת

לאחר חודשים של עיכובים בלתי מוסברים, עומד סוף סוף לצאת לשוק הסימפיוטר, מחשב כף היד ההודי שאמור להיות תשובת הפרולטריון למחשבי הפאלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היומון ההודי "ההינדו" הפופולרי, הודיע ביום שישי על כך ששר התקשורת וטכנולוגיית המידע ההודי, פראמוד מהג'אן השיק באופן חגיגי את מחשב כף היד בעלות נמוכה המיוצר בהודו, הסימפיוטר, באקספו הקומוניקציה SMAU 2002 הנערך במילנו. מועד השקתו המקורי של המחשב היה בחודש אוגוסט, אך בהתאם לאורח החיים ההודי, נדחה מעט.

מחשב כף היד סימפיוטר שמחירו ההתחלתי עומד על כ-$200, מיועד לאלו שידם אינה משגת לקנות מחשבים יקרים, במטרה לצמצם את הפער הדיגיטלי ביניהם ובין בעלי האמצעים. מספר מדינות נוספות כבר הביעו עניין במכשיר.

יוזמת הסימפיוטר הושקה באפריל אשתקד, על ידי הארגון שלא למטרות רווח Simputer Trust, שנוסד על ידי בכירים באנקור סופטוור ופרופסורים ב-Indian Institute of Science. השם Simputer מורכב מ-SIM (ראשי תיבות של Simple, Inexpensive ו-Multilingual, כלומר פשוט, זול ורב-לשוני), והסיומת puter מהמילה computer (מחשב).

המחשב, שיופעל באמצעות שתי סוללות AA, יכיל יישומים כמו תיבה קולית, תוכנת הקראה מטקסט, נגן MP3 וחיבור לאינטרנט. הוא יגיע עם 32 או 64 מגהבייט RAM, ובמספר דגמים שיעלו בין 214 ל-469 דולר. ההכנסה השנתית הממוצעת בהודו עומדת על כ-450 דולר, ומחשב אישי עולה שם כ-600 דולר. הסימפיוטר ישתמש במערכת ההפעלה החינמית לינוקס, והמידע יוכל להישמר בכרטיסים חכמים, מה שיאפשר למספר משתמשים להשתמש במחשב אחד, ולחסוך בהוצאות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by