ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החמישיה הקאמרית - הקטעים הגנוזים. אתרי השבוע 

החמישיה הקאמרית - הקטעים הגנוזים. אתרי השבוע

 
 
הילה בקמן

הקטעים והמערכונים המצונזרים של החמישיה, מדריך מקוון לשחקן מתחיל, הכולל הדגמות של כל הבעות הפנים, הדרך הטובה ביותר לבלבל את אנשי הטלמרקטינג ובפינת הביזאר - מעריץ מטורלל של הזוג המלכותי רמי וריטה העלה לרשת את ביצועיו למיטב שיריהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Black People Love Us

 
סאלי וג'וני הם לבנים אמריקאים צחים ומצוחצחים, והם רוצים להראות לכולם שאנשים שחורים אוהבים אותם. וכדי לא להשאיר מקום לספק, הם מספקים עדויות ממקורות שחורים ראשונים ("ג'וני קורא לי 'The Man'. זה מרגיע אותי. זה גורם לי להרגיש בנוח, כי אני שחור, וככה שחורים מדברים אחד עם השני"), מראים לנו איך הם משחקים עם חבריהם כהי העור במשחקי חברה, מחככים את ישבנם הלבן בשלהם השחור, מניפים לעומתם ידיים שמבקשות להסתחבק ומפזרים חיוכי קולגייט לכל עבר, מבסוטים שעכשיו, סוף סוף, יש להם הוכחה חד משמעית למשפט השגור בפיהם: "כמה מחברי הטובים ביותר הם שחורים".
 

How to Act Convincingly

 
כל חייכם חלמתם להיות שחקנים, אבל תקווכם נגוזה אחרי רצף אודישנים כושלים ותהיות חוזרות על מידת או קיום כישרונכם? רגע לפני שוויתרם, תבקרו בדף הרשת שנושא את השם 'איך לשחק בצורה משכנעת'. טוב, אולי לא כדאי להשליך את יהבכם התיאטרלי על ביקור זה, אבל בכל זאת שווה להתרשם מהאיש שניחן ביכולת המדהימה להוכיח את שרירותם של כל אחד משרירי פניו, ובאיכויות קומיות נדירות, שמדגים איך עושים כאילו מתעטשים, חושבים, מפתים, מקנאים ועוד.
 

Anti-Telemarketing EGBG Counterscript

 
נכון, אנשי הטלמרקטיניג בסך הכל עושים את עבודתם. אבל קשה לקבל בשיווין נפש ובחדווה שיחת טלפון מאדם זר שלפני הכל מעליב אותך כשהוא מבקש לדבר עם ההורים, בזמן שלך בעצמך מסתובב זאטוט בין הרגליים, או פונה אליך בלשון נקבה בזמן שככל הידוע לך אתה זכר לכל דבר, ואחר כך ממשיך לפלח את פרטיותך בפולשנות, במטרה למכור לך משהו שאת/ה לא צריך. אנשי הטלמרקטינג משתמשים בתסריט הנחיות לשיחת טלפון, שעוזר להם ליצור חוסר איזון שעובד לטובתם. בעזרת תסריט-הנגד שמציע האתר תוכלו להשיב מלחמה באמצעות צרור שאלות חודרניות לא פחות, שעשויות להטות את הכף לטובתכם ולגרום להם לטעום מהתרופה שהם רקחו בעצמם ולסגת עם הזנב בין הרגליים. אחרי הכל, גם הם אנשים.
 
 

שירים שאני שר

 
והפעם בפינת הביזאר - מעריץ פלוני של בני הזוג המוסיקלי והאופנתי ריטה ורמי קליינשטיין, העלה לרשת ביצועים מוקלטים שלו לשיריהם ולשירים לועזיים נוספים. נשאלת השאלה, איך מיישבים את הסתירה הפנימית שגלומה בעובדה שמצד אחד המבצע המסתורי בחר לחשוף לאזני העולם את ההקלטות שלו ומצד שני להישאר באלמוניותו. ובכן, כנראה שזאת לא הערצתו לקליינשטיינים (דבר מעורר חשד לכשעצמו), ואף לא ההשקעה המרומזת בעיצוב (כל כך מרומזת שאפילו חדי עין יתקשו להבחין בה). התשובה טמונה בלב העניין. הקול המאנפף בעל האיכות המסויימת של מי שמושך בסינר אמו או קובל על מתנה שאינה ראויה בעיניו, הריש המתגלגלת במגושם והמאותגרות המוסיקלית שהוא מפגין, הם אלה שגרמו לו כנראה לחוס תחת צלה הבטוח של האלמוניות והם גם אלה שמקנים לשירים, מה לעשות, את ערכם הבידורי.
 

החמישיה הקאמרית

 
מאז שירדה תוכנית הסאטירה בכיכוכם של קרן מור, מנשה נוי, שי אביבי, רמי הויברגר ודב נבון המופלאים, ממשלות התחלפו, טרנדים השתנו בקצב תזזיתי ואינתיפאדה שנייה פרצה. אבל זוהי רק התפאורה שהתחלפה. המערכונים לא איבדו מהרלוונטיות שלהם וגם היום הם ממשיכים להצחיק או לעורר מחשבה. כאן אפשר לקרוא טקסטים של מערכונים קלאסיים כמו 'סופרמן אפסנאי', 'רוצח סדרתי' ו'הוא היה סקפטי' בהם משולבים קטעי קול קצרים, וכמו כן מציע האתר הזדמנות להציץ במערכונים שנגנזו בגלל שהם מכילים תוכן גס או עלולים להיות חשודים כאי תקינים פוליטית. מובטח שמאגר המערכונים הגנוזים ילך ויתרחב.
 

Invention at Play

 
היכולות שבני אדם מפתחים דרך המשחק: סקרנות, דמיון, תקשורת ופתירת בעיות, הם אלה שעומדים בבסיס החדשנות. אתר זה חוקר את החדשנות שבמשחק ואת המשחקיות שבחדשנות, ומציע לקרוא את מה שמספרים מדענים על יחסי הגומלין בין תכונות המשחק שסללו את דרכם אל מחוזות שאף אחד לפניהם לא הניח בהם רגל, מהם המשחקים ששיחקו בהם מדענים כילדים, איך השתנה היחס למשחק במרוצת השנים, איך ישפיעו התמורות שחלו באופי המשחק על עתידינו, ולהפעיל את הדימיון או לאמץ את המוח על ידי התנסות במשחקי רשת כגון יצירת צורות בעננים וירטואליים, צירוף צורות הנדסיות לכדי צורה נתונה או בניית מתקן שיוביל כדור אל פתחה של כוס מיועדת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by