ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נכים ברשת - המאבק המקוון של החלשים 

נכים ברשת - המאבק המקוון של החלשים

 
 
אורי  ברייטמן

מאבק הנכים צבר לעצמו כותרות מרשימות בעיתונות הישראלית, אבל הצליח גם לשמש כזרז הגדול ביותר עד כה ליצירתה של קהילה מקוונת חדשה ברשת הישראלית - קהילת הנכים. המקלדת כנשק במאבק לגיטימי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לוגו הפורטל `נכים` החדש
 לוגו הפורטל `נכים` החדש   
מומו נקווה, יו"ר עמותת `נכים דורשים שוויון`, נכנס עם חבריו למשרד האוצר השבוע כדי להמשיך במשא ומתן עם משרד האוצר, שנתקע בסופו של דבר. אבל בזמן שהוא מנהל את המאבק הפיזי בירושלים, נהנה אתר העמותה שלו מאלפי כניסות בשבוע. כאלו כניסות עוד לא היו לו.

מאבק הנכים במשרד האוצר פרץ במקביל לעלייתו של פורטל הנכים הראשון בישראל. שלושה שבועות הוא באוויר, וההפגנות בבירה הפכו למקדם המכירות מספר אחת לאתר החדש.
 
 
מנחם יעקובוביץ`, בונה האתר (ונכה בעצמו) מספר כי בשיאו, נכנסו 6,000 גולשים לאתר ביום אחד. "מכיוון שמדובר באתר צעיר מדי, אי אפשר לומר שהוא מוביל את המאבק או מצליח לעקוב אחריו בצורה מושלמת", מסביר יעקובוביץ`, "אבל אנחנו בונים עכשיו את הקהילה הוירטואלית הראשונה בארץ לנכים".

האינטרנט הוא מדיום מושלם לציבור הנכים, שמתקשה בניידות. הישיבה מול המחשב היא חלק בלתי-נפרד מחייהם של אלו, שהיציאה מהבית עבורם היא תהליך מפרך. פשוט יותר להתחבר, לדבר בצ`ט ולהשאיר הודעות בפורומים.
 
 
מומו נקווה ויצחק רבין בפגישה (מתוך אתר העמותה)
 מומו נקווה ויצחק רבין בפגישה (מתוך אתר העמותה)   
"פתאום נכה מהצפון יכול לדבר עם נכה מהדרום. תוך תקופה קצרה, הפורטל יפוך לנקודת-מפגש חברתית", מתלהב יעקבוביץ`.

"אילו היה אפשר להושיב 120 חברי-כנסת בעגלה למשך 24 שעות ולקשור את רגליהם, לתת להם לנהל יום בחייהם - לא הייתי צריךם לשבת ולכתוב דברים אלו ולעמוד בראש מטה מאבק למען "נכים דורשים שוויון", כותב מומו באתר העמותה.
 
בניגוד למה שקורה במציאות, הנכים הם קהל-יעד מבוקש בעולם הוירטואלי - הם גולשים `כבדים`, מעורבים חברתית ובעלי צרכים ברורים ומוגדרים. בניגוד לרובנו, המסחר האלקטרוני עבורם הוא לא סוג של מותרות או גימיק - אלא אלמנט חיוני. אפשר להעריך כי בשנים הקרובות נראה את ענף הפרסום והשיווק ברשת `מתביית` על הקהילה הזו במאמצים רבים.

"אין לנו סיכוי במאבק ההסברה מולם, הם מנצחים אותנו בקלות. הם זוכים לאהדה כל כך גדולה בציבור, בתקשורת, בקרב פוליטיקאים. זה המאבק הכי קשה שזכור לי" - כך נשמע חיים פלץ, סגן הממונה על התקציבים באוצר, בראיון ל`הארץ`. חכה, חכה, מר פלץ היקר, אתה לא יודע מה מחכה לך במודם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by