ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נציג מיקרוסופט בקונגרס מקבל נזיפה 
 
 עובד החודש של מיקרוסופט   
 
מערכת חיים ברשת

חבר הקונגרס אדם סמית, אשר מיקרוסופט תרמה כספים לבחירתו מחדש לתפקיד, "חטף בראש" מוועדת הטכנולוגיה של הקונגרס לאחר שתקף את תנועת תוכנות הקוד החופשי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דבר ידוע הוא, שפוליטיקאים סומכים על הזיכרון קצר המועד של ציבור הבוחרים ולרוב גם על בורותם. אך חבר הקונגרס אדם סמית, נציג המפלגה הדמוקרטית מוושינגטון, היה בטוח שגם לפוליטיקאים יש זיכרון חלש. אך הוא טעה, ובגדול.

כשהתבטא סמית נגד תנועת תוכנות הקוד החופשי וכינה אותה "איום המחליש את יכולת ההמצאה ואת הביטחון", הוא לא ציפה שמישהו יזכור כי אחד התורמים העיקריים למסע הבחירות שלו הוא וועד העובדים של תאגיד מיקרוסופט. אך מסתבר שהמציאות תפחה על פניו, ומישהו דווקא כן זכר, ואיתרע מזלו של סמית, והמישהו הזה היה דווקא יו"ר וועדת הטכנולוגיה של הקונגרס, אשר גינה את סמית.

על חבר הקונגרס סמית נמתחה ביקורת מצד וועדת הטכנולוגיה ביום רביעי, בעקבות נספח למכתב רשמי אשר ביקר את תנועת הקוד החופשי המופצת תחת הרשיון הפתוח לציבור הרחב (GPL) של GNU. תוכנות ברשיון פתוח (לינוקס לדוגמה) מתחרות עם מערכת ההפעלה "חלונות" של מיקרוסופט ועם מוצרים נוספים מתוצרתה.

הפרשה החלה כאשר קבוצת עורכי דין משתי המפלגות שלחה מכתב ליועץ הבית הלבן לבטיחות המחשבים, ריקרד קלארק, המאיץ בו למצוא אפשרויות מכירה עבור פרוייקטים של תוכנה שפותחו במימון הממשל. יוזמי המכתב רוצים שתכנית הסייבר-סקיוריטי הלאומית של הבית הלבן, הצפויה להשלמה בחודש הבא, תוודא כי חברות המפתחות תוכנה תוך שימוש בכספים פדראליים, יהיו חופשיות למכור את התוצר הסופי לשם רווחים מסחריים. במכתב המקורי לא הוזכרו כלל תוכנות הקוד הפתוח.

אך כשסמית, אשר מסע בחירתו מחדש קיבל תרומה של $22,900 מעובדי מיקרוסופט ומוועדת הפעולה הפוליטית של החברה, החל להעביר את המכתב הלאה בקרב חבריו למפלגה הדמוקרטית כדי לגייס את חתימותיהם, הוא הוסיף תכתובת האומרת כי תוכנות הקוד החופשי "מאיימות על כושר ההמצאה ועל הביטחון". דוברת מטעם סמית אמרה כי חבר הקונגרס שוחח עם מיקרוסופט על הנושא, אך אין כל קשר ישיר בין השיחות הללו לבין המכתב שלו.

המכתב המקורי נכתב ע"י חברי הקונגרס טום דיוויס (רפובליקני - ווירג'יניה) יו"ר תת הוועדה לרפורמה ממשלתית בנושא טכנולוגיה ומדיניות רכישה, וג'ים טרנר (דמוקרט - טקסס). דוברת מטעם תת הוועדה אמרה כי סמית "עיוות את המכתב כדי ליצור ויכוחעל נושאי הקוד הפתוח". 67 חברי קונגרס, רובם דמוקרטים, חתמו על המכתב שהוגש לקלארק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by