ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות השבוע – חגיגות המאה 

תוכנות השבוע – חגיגות המאה

 
 
סער קרני

מדור "תוכנות השבוע" חוגג יום הולדת 100. ראש הממשלה התקשר לברך, ג'ורג' בוש נשא נאום מיוחד לאומה שאותו סיים במילים "God bless Tochnot HaShavua" ואילו אנחנו חזרנו לבדוק מה שלומן של שמונה תוכנות מובחרות מתוך המאות שהתפרסמו במסגרת המדור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדור "תוכנות השבוע" מתפרסם ב"נענע" מאז אוגוסט 2000. במשך למעלה משנתיים הבאנו כאן, מדי סוף שבוע, המלצות על מאות תוכנות, ועכשיו, לכבוד מדור המאה, תקף אותנו פרץ נוסטלגיה בלתי ניתן לשליטה, ובמסגרתו חזרנו אל חלק מהתוכנות שאותן סקרנו במדור, ובדקנו איפה הן היום: מי מהן עדיין מככבת ברשימת התוכנות הפופולאריות של אתר "פרה-פרה", מי נזנחה לאנחות ואבדה לנצח בין אלפי התוכנות האחרות שבאתר ומי, לא עלינו, נפחה את נשמתה ואינה נמצאת אתנו עוד.


AVG
תוכנת האנטי וירוס הזו הופיעה במסגרת המדור השני של "תוכנות השבוע". מדובר באחת מתוכנות האנטי וירוס החופשיות הטובות ביותר שניתן למצוא, וגם היום התוכנה ממוקמת במקום השני בקטגורית תוכנות אנטי וירוס. למרות היותה חופשית לחלוטין, היא מציעה הגנה מצוינת כנגד וירוסים, כולל עדכונים שוטפים של וירוסים חדשים. התוכנה סורקת כל קובץ שמתקבל בדואר אלקטרוני ו\או מורדת מהרשת, והיא פועלת אפילו במצב DOS, כך שגם אם מערכת Windows קרסה, לא הכל אבוד. ניתן גם להתרשם מהביקורות החמות שקיבלה התוכנה מהגולשים.

רשיון: חופשי
גרסה: 6.0
גודל קובץ להורדה: 5.1 מ"ב
 

CDex

 
קרוב לוודאי שלא נטעה אם ננחש שחלק לא מבוטל ממשתמשי המחשב חוטאים מדי פעם בהעברת שירים מתקליטורים ושמירתם בדיסק הקשיח, בפורמט MP3. במרוצת המדורים המלצנו על כמה וכמה תוכנות שמתגייסות לטובת העניין, אולם ככל הנראה, התוכנה החופשית הטובה ביותר היא גם הראשונה שאותה סקרנו, CDex. מדובר בתוכנה פשוטה מאד לשימוש, המאפשרת להמיר שירים בקלות, תוך שמירת תגי מידע אודותיהם. בנוסף, קיימת גם תמיכה בהמרה בין הפורמטים MP3 ו-WAV.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.4
גודל קובץ להורדה: 1.3 מ"ב
 

Girafa

 
כמדור פטריוטי במיוחד, עיקר גאוותנו היא על התוכנות כחול-לבן שעליהן המלצנו, ו-Girafa היא אחת הדוגמאות לכך. מדובר ברעיון פשוט וגאוני, המציג, לצד קישורים, גם תמונות של האתרים שאליהם הם מובילים. העניין הזה יעיל במיוחד כאשר משתמשים במנועי חיפוש, משום שכך קל יותר לסנן אתרים לא נחוצים. גם אינדקסים רבים עושים שימוש בטכנולוגיה הזו, כדי להקל על הגולשים. Girafa מדורגת באופן קבוע בצמרת קטגורית "אינטרנט", לצד תותחים דוגמת Kazaa ו-ICQ.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.08
גודל קובץ להורדה: 1.3 מ"ב
 
 

SoundClick Designer Studio

 
SoundClick Designer Studio מייצגת בלקט שלנו את התוכנות שזכו לכמה דקות של תהילה במדור, ומיד אח"כ שבו ושקעו להן באפרוריות, עם הורדה אחת או שתיים פעם בחודש. מדובר דווקא בתוכנה מעניינת, המאפשרת להדביק אנימצית פלאש לשירים בפורמט MP3, כדי להפוך אותם ליצירות אמנות של ממש. התוכנה מורכבת מעורך פלאש, המאפשר ליצור את המצגות בקלות וללא כל ידע מוקדם, ומיישום נוסף המאפשר להדביק את המצגת לשיר. כדי לנגן את השירים ש"הופלאשו" יש צורך בנגן מיוחד, שאותו ניתן למצוא כאן.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 2.7 מ"ב
 

ezWebCar

 
אחת התוכנות היותר משעשעות שהצגנו לפניכם היא ezWebCar. מדובר בתוכנה המאפשרת למספר חברים לגלוש ביחד, אל אותם האתרים: אחד החברים (זה שלא שתה לפני השימוש בתוכנה, כמובן) מקבל את תפקיד הנהג, וכל שאר הגולשים המופיעים ברשימה נגררים אחריו, אל האתרים שבהם הוא מבקר, תוך שירת "הנהג שלנו חברמן". החלק החביב בתוכנה הוא האפקטים הקוליים שלה, דוגמת רעש של מנוע בעת המעבר בין האתרים, קול של צופר כאשר חבר נוסף מצטרף לנסיעה ועוד. תוכנה שהיא פשוט כיף נטו.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 500 ק"ב
 

XFX Popup killer

 
בסקר מהיר שביצענו על מדגם של גולש אינטרנט יחיד התגלה, כי המכה הגדולה ביותר שהנחיתה עלינו הרשת היא הפרסומות הקופצות. נכון, כולם יודעים שהברירה השנייה היא לשלם עבור התוכן שמספקים לנו האתרים השונים, ובכל זאת – עדיין מדובר בעסק מעצבן למדי. גם עם המטרד הזה ניסינו להתמודד לא פעם, ואחת המוצלחות שבין התוכנות לחסימת פרסומות היא XFX. התוכנה מחזיקה רשימה של פרסומות מוכרות, ומחסלת אותן עוד לפני שהגולש בכלל מרגיש בהן. הרשימה מתעדכנת באופן קבוע באמצעות אתר התוכנה, ואפשר גם להוסיף לה פרסומות באופן ידני.

רשיון: חופשי
גרסה: 1.4
גודל קובץ להורדה: 2.14 מ"ב
 

VAMP

 
VAMP היא תוכנה נוספת מתוצרת כחול-לבן שכיכבה ב"תוכנות השבוע". התוכנה היא למעשה מרכז מולטימדיה שלם, והיא מאפשרת, בין היתר, לערוך קליפים, לבנות שומרי מסך ורקעים עבור שולחן העבודה, להכין בועות טקסט משעשעות, ליצור כרטיסי ברכה ואפילו לוחות שנה, וגם למיין ולקטלג את כל קבצי המולטימדיה שנמצאים במחשב שלכם. יתרון גדול נוסף: באתר התוכנה ניתן למצוא מדריך מפורט אודותיה, בעברית מלאה. גם VAMP מובילה בהפרש ניכר בקטגורית "חינוך ופנאי", והיא שייכת למועדון האקסקלוסיבי של התוכנות שצברו למעלה מ 100,000 הורדות.

רשיון: חופשי
גרסה: 3.12
גודל קובץ להורדה: 5.8 מ"ב
 

YAKI

 
ואיך אפשר לסיים בלי משחק. מבין מעט יותר מ 100 משחקים שהתפרסמו במסגרת המדור (כולל ספיישל המשחקים הגדול), אחד המוצלחים ביותר הוא YAKI, הגרסה הוירטואלית למשחק הקלפים הנוסטלגי טאקי. המשחק אמנם הופיע במדור לא כל כך מזמן, אולם מאז נוספו לו כמה וכמה שיפורים, שהחשוב שבהם: אפשרות לשחק מול יריבים וירטואליים שאותם מייצג המחשב, כך שאין עוד הכרח במציאת שותפים בשר ודם למשחק. גם האפקטים הקוליים עלו מדרגה, כולל הקריאה המפורסמת "עצור, אתה הומו!" (שאותו יש לומר במבטא אמריקני כבד) בעת השימוש בקלף הרלוונטי.

רשיון: חופשי
גרסה: 7.5
גודל קובץ להורדה: 2.6 מ"ב
 

ונזכור את כולן...

 
עצוב (לא להתבייש למחות דמעה), אולם חלק מהתוכנות שהופיעו במדור אינן נמצאות עמנו עוד. חלק מהן פינו את מקומן לגרסאות חדשות, אחרות אינן נחוצות יותר ויש גם כאלה שפשוט חדלו מלהתקיים. ICQRoaming, אשר אפשרה להעלות את רשימת החברים מתוכנת ICQ אל שרת מרכזי, כדי שניתן יהיה לגשת אל הרשימה מכל מחשב, אינה נחוצה עוד, משום שהפונקציה הזו הוכנסה זה מכבר לגרסאות האחרונות של ICQ. GIFMail, שאפשרה לשמור דואר אלקטרוני בפורמט תמונה, וכך ניתן היה לשלוח אי-מיילים בעברית גם למי ששפת הקודש אינה מותקנת במחשבו, נסגרה בטרם עת. Livesport, התוכנה לעדכון תוצאות ספורט בזמן אמת, נפחה את נשמתה ביחד עם אתר הבית שלה, ספורטלו. Skin4All, תוכנה מצוינת שבעזרתה ניתן היה ליצור סקינים עבור תוכנות רבות, אינה קיימת עוד. גם PhotoFantasyLE, מהתוכנות היותר משעשעות שאותן סקרנו, אשר בעזרתה ניתן היה לשלב פרצופים בתוך רקעים מוכנים מראש, הייתה ואיננה עוד.

ומה איתכם? מהן התוכנות שאתם הכי אוהבים? שאתם הכי זוכרים? שאתם הכי מתגעגעים? ספרו לנו או במנגנון התגובות, או בפורום התוכנות שלנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by