ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בצל ללא דמעות 
 
 ילדים, אל תנסו את זה בבית   
 
מערכת חיים ברשת

צוות מדענים יפניים בודד אנזים בדרך ליצירת בצל ללא דמעות בהנדסת אנוש. מי באמת צריך את זה? וגם עצה ידידותית לחובבי הבצל הקלאסי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מי שאי פעם ניסה להכין סלט נתקל בתופעה המוזרה והכאובה הבאה, כשחותכים את הבצל העיניים מתחילות לדמוע באופן בלתי רצוני. מציק ולא נעים. מדענים יפניים, שהצליחו לבודד את האנזים בבצל הגורם גם לאנשים הקשוחים ביותר לבכות, והחליטו לשים קץ לדמעות.

גילוי זה יכול להוות את הצעד הראשון לקראת "בצל המילניום" - בצל, שבעקבות שינויים גנטיים, מעשה ידי אדם, יהיה טעים בדיוק כמו אחיו הפרימיטיבי, אך לא יגרור עמו מפלים של דמעות בעת חיתוכו. "הצלחנו לגלות אנזים מוזר בבצל, שהינו הכרחי להיווצרות הגורם המדמע", אמר שינסוקה אימאי, מתאגיד מזונות הבית בצ'יבה שביפן.

אנזים זה הוא אחראי לייצור כימיקל חריף עוקצני ומרגיז, אשר מפיק את הדמעות, אולם אימאי וצוותו חושדים כי מרכיבי ניחוח אחרים הם שמעניקים לבצל את טעמו הייחודי.

החוקרים, שדווחו על ממצאיהם בירחון המדע "Nature", מתכננים לערוך מחקרים נוספים כדי לקבוע את התפקיד אות ממלא האנזים בתהליך הטעם. הם מאמינים כי בצל מהונדס גנטית שלא מכיל את האנזים ויש לו טעם של בצל רגיל, יכול להיות התשובה.

לכל מי שסבור שהגיע הזמן להפסיק להוציא מיליארדים על מחקרים דבילים שתועלתם מוטלת ספק, הסכנה שהם מייצגים היא ברורה ומתעצבן על כך שהכסף שנגוז על קילו בצל מהונדס ביפן יכול היה להאכיל מדינת עולם שלישי למשך שנתיים, אנו מרשים לעצמנו להוסיף את ההמלצה הבאה: בעת חיתוך בצל, החזיקו בפיכם פרוסת לחם, כך שניחוחות הבצל ייספגו בפרוסה ולא יגיעו לאף ולעיניים. שיטה פשוטה ויעילה, וגם חינם אין כסף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by