ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טלפון סלולרי בשחקים 
 
 בעבר אסור היה לדבר בסלולרי   
 
מערכת חיים ברשת

בעוד שנתיים כשנעלה על המטוס נשמע את הדיילת אומרת: "טיסה נעימה, כולם מתבקשים להדק חגורות, להסיט את מושב הגב קדימה ואם בא לכם אפשר להמשיך לדבר בסלולרי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השימוש בטלפונים סלולריים במהלך טיסה מסחרית אסור כיום ע"י חברות ורשויות התעופה האזרחית בכל רחבי העולם. הסיבה לכך היא פשוטה, כך מסבירים לנו: "אם תדברו בטלפון, המכשירים של המטוס ישתבשו (שלא לומר יתחרפנו לחלוטין), המטוס ייפול מהשמיים וכ-ו-ל-ם ימותו... בגלל שהייתם חייבים להגיד לדודה סימה כמה תל-אביב יפה מלמעלה". לא עוד.

חברה אמריקאית מפתחת עתה טכנולוגיה חדשה שתאפשר לנוסעים להשתמש במכשירים הניידים שלהם, תוך כדי טיסה בגובה 37,000 רגל, מבלי לסכן את המטוס. כיום אסור השימוש במכשירים אלו (כמו גם בלפ-טופים ומכשירי מיני-דיסק בשעת המראה) בשעת הטיסה, כדי להימנע מהפרעות למערכות האלקטרוניות של המטוס ולתקשורת בתא הטייס.

האותות הנפלטים ממכשירי הטלפון הסלולרי יכולים להגיע למאות מגדלי פיקוח ואנטנות ולשתק רשתות תקשורת על הקרקע (והחברות הסלולריות עדיין מתעקשות שהמכשירים הללו אינם גורמים נזקים?). מערכת ה-AirCell (סלולר-אווירי) תקטין את צריכת הכוח של הטלפון ותגביל את מספר הטלפונים הנמצאים בשימוש בכל זמן נתון בטיסה, ובכך תאפשר פיקוח וניטור הסכנה.

החברה, שבסיסה בקולוראדו, מתכוונת לגבות על השירות סך של כ-₪7 לדקה, כשליש ממחירה של דקת שיחה מהטלפון בתשלום הנמצא ברבים מהמטוסים כיום. ביל פטולה, סגן נשיא החברה לענייני שיווק, מסר כי בכוונת החברה להוציא את השירות לשוק לקראת סוף שנת 2004. הוא הוסיף כי מספר חברות תעופה גדולות כבר הביעו עניין במערכת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by