ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצי, לולה, רוצי - הכסף מחכה לך 

רוצי, לולה, רוצי - הכסף מחכה לך

 
 
אודליה ברקין

"RUN LOLA RUN", סרט אקשן תזזיתי וקליפי, מגרמניה.
האם לטריינספוטינג נמצא יורש?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאה אלף מארק בעשרים דקות. הלחץ, הלחץ
 מאה אלף מארק בעשרים דקות. הלחץ, הלחץ   
מה הייתם עושים אם היו לכם 20 דקות בלבד כדי להשיג 100,000 מארק או שאהוב ליבכם ימות? תשובה, לא במהופך: מתחילים לרוץ. וזה בדיוק מה שעושה לולה, בחורה אדומת שיער ומסתבר גם די בכושר, שמככבת בסרט "ראן לולה ראן".

חבר שלה, מאני, הסתבך עם איזשהו גנגסטר לו הוא היה אמור להעביר מאה אלף מארק שאינם ברשותו. הגנגסטר שידוע בתור טיפוס עם נטיות רצחניות ודי עצבן בכללי, יהרוג אותו בשנייה שיגלה שאין לו את הכסף.

מאני מתקשר ללולה בהיסטריה 20 דקות לפני הפגישה עם הגנגסטר, ולולה, בחורה מאוהבת, מתגייסת לעזרתו ויוצאת להשיג את הכסף. השעון מתחיל לתקתק.
 
לולה ומאני. הכל בגלל האהבה
 לולה ומאני. הכל בגלל האהבה   
הסרט משתמש בטריק קולנועי ידוע, טריק ה- מה היה קורה אילו? (סטייל ``דלתות מסתובבות``). לולה מקבלת שלוש הזדמנויות לעמוד במשימה המלחיצה הזאת. כל מקרה שקורה לה מוביל את העלילה למקום אחר.

במאי הסרט, טום טייקוור, מדגים את הרעיון לפיו כל דבר קטן שאתה עושה, מקשירת או אי קשירת השרוכים ועד בחירת רחוב כזה או אחר לצעוד בו, משפיע על שארית חייך. השחקנית הראשית, פרנקה פוטנטה, מסכימה עם הרעיון לפיו לכל מעשה קטן שאתה עושה יש השלכות עצומות על עתידך, והמקרה הפרטי שלה הוא דוגמא חיה.

פוטנטה, שהתגלתה לפני 4 שנים - במקרה לגמרי - על ידי מלהק בבר בגרמניה, אומרת שאילו
ירד גשם באותו לילה היא לא הייתה הולכת לבר, וכך היא לא הייתה מתגלה ולא הייתה זוכה לגלם את לולה.
 
פרנקה פוטנטה זכתה באוסקר הגרמני עבור משחקה בסרט
 פרנקה פוטנטה זכתה באוסקר הגרמני עבור משחקה בסרט   
הנה תרגיל מחשבתי קטן, ברוח הסרט. אם הבמאי והתסריטאי, טייקוור, לא היה מאמין בחשיבות השפעות אירועי ההווה על העתיד ולא היה רוצה לעשות סרט בנושא, הוא גם לא היה מכיר ומתאהב בפוטנטה, שכיום הפכה לחברתו לחיים.

בגרמניה הסרט הזה הוא להיט, וצבע חדש לשיער, שזוכה לפופולאריות גואה אצל נערות גרמניה, קיבל את הכינוי "אדום לולה". הבחורים, לעומת זאת, חולמים שבחורות בעלות שיער אדום יאהבו אותם מספיק בשביל לרוץ עבורם במשך 81 דקות רצוף.

גם מחוץ לגרמניה הוא זכה להצלחה וגרף פרסים בינלאומיים, כמו פרס הקהל בפסטיבל ``סאנדנס`` ופרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים הבינלאומיים בסיאטל.

אזהרה: צפייה בסרט המאוד עשיר ויזואלית, קצבי תזזיתי ומרצד הזה, יכולה לגרום להתקפי אפילפסיה או לחלופין לתשישות מוחית מוחלטת. כל מי שסולד מוידיאו-קליפים, מריצה מהירה וממוזיקת דאנס והאוס סוערת לא ימצא את מקומו בסרט הזה.
 
 
ואיך אפשר, לסיום, בלי קצת גאוות יחידה. קטעי האנימציה הקצרים שמפרידים בין האפיזודות השונות בסרט הם פרי מוחו הקודח של גיל אלקבץ, אמן ישראלי שחי בגרמניה. בכבוד יא גיל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by