ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הישרדות לסבית בג'ונגל המשרדי 

הישרדות לסבית בג'ונגל המשרדי

 
 
יוענה גונן

בעקבות המיני-סערה שעורר הטור האחרון, וכדי לסכם את סדרת הסקירות על הטיפוסים האנושיים המאכלסים את המשרדים, מוגשת לכם הזווית הלסבית על ההישרדות במשרד - של לסביות, הומואים וגם סטרייטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובה לטור "בנים עם בנים, בנות עם בנות", שהתפרסם במדור "בנפתולי השגרה".


ראשית, נתונים סטטיסטיים: סטרייטים, באופן מפתיע, קיימים בכל מקום ובכל משרד, מתהלכים במסדרונות ובטוחים שהעולם שייך להם ולסוגם. למעשה, מחקרים רבים אף טוענים שעד תשעים אחוזים (!) מהאוכלוסיה מגלים נטיות הטרוסקסואליות, לפחות חלקיות.

כלסבית, עובדה זו ודאי מפתיעה ואף מדהימה אותך, שכן כל אשה בה תתקלי במשרד, מרגע שתגלה שאת לסבית, מיד תפצח במסכת פלירטוט וחיזור מייגעת, שכוללת עפעופים נמרצים עם המסקרה החדשה, משיכות אגביות של חצאית המיני כלפי מעלה, והזמנות אקראיות להצטרף אליה ואל החבר שלה למיטה, כי היא "נורא סקרנית, כזה?". לכי תסבירי לה שמסקרה ומיני לא עושים לך את זה, שאת אוהבת אותן קצוצות שיער עם דגמ"ח סמרטוטי ואיי.קיו., ושאת לא חושבת ש"לסביות במיטה זה נורא עדין, כזה?" כי את אוהבת לזיין את החברה שלך חזק בתחת עד שהיא צורחת וגומרת. למעשה, כלסבית את בודאי בטוחה שכל הסובבים אותך הם לסביות, כי גם כל הגברים שאת פוגשת טוענים תמיד שהם לסביות ("מה, אני גם אוהב נשים") ומציעים לך ולחברה שלך להצטרף אליהם למיטה.

גם כהומו, עובדה זו של שכיחות הסטרייטים ודאי מ-המ-מת אותך, כי כל הגברים בהם תיתקל במשרד, מרגע שיגלו שאתה הומו, מיד יפצחו במסכת חיזור שכוללת כיווצי ישבן, הימנעות ממבטים ישירים, הבעות גועל פומביות ("איכס, אני לא מאמין שהוא אומו, זה מה זה מגעיל") ושאר משחקי "קשה להשגה", שבבירור מעידים על פנטזיות הומוסקסואליות מודחקות.

אך לא, אתן טועות ואף אתם טועים. המציאות העגומה היא שסטרייטים שכיחים עד מאד במקום העבודה, שכיחים עד כדי כך שהם לרוב מרגישים שהם אדוני המשרד (ואדוני הארץ), ונוטים לבחון את הלסביות וההומואים המקיפים אותם בעיניים חשדניות במקרה הטוב ומשועשעות במקרה הרע. סטרייטים, בגלל שנדמה להם שהם הנורמה, בטוחים ש"הומואים זה דבר נורא מצחיק" (גם אתן ודאי שמעתן את ההברקה הזו). לכי תסבירי להם שזה באמת נכון, פשוט כי סטרייטים זה דבר נורא עצוב.

אכן דבר עצוב, אך בשל השכיחות היחסית של סטרייטים במשרד, ניאלץ למצוא דרכים להתמודד איתם ועם מנהגיהם הטורדניים. אחת הבעיות העיקריות עם סטרייטים, שמעיבות על יחסי העבודה התקינים, היא שסטרייטים חסרי חוש הומור. זה יכול היה להיות מטריד פחות, אלמלא הסטרייטים של המשרד היו משוכנעים שחוש ההומור שלהם פשוט מפיל, ואם את לא צוחקת מהבדיחה העבשה שלהם על אונס את כנראה "לסבית ממורמרת חסרת חוש הומור", או שאתה "הומו נקבה שנפגע בקלות". בכל זאת, להלן ננסה לבחון את ההבדלים בין זני הסטרייטים השונים, ולהציע אפשרויות התמודדות.
 

זני סטרייטים

 
מן המפורסמות היא שלסטרייטים יש נטיה קשה להכללות (כן, לכל הסטרייטים). הסטרייטים מתבוננים בהשתאות בלסביות ובהומואים, מאמצים את מוחם האנליטי ומצליחים להבחין במגוון הרב והעשיר של אינדיבידואלים (הלסבית המכוערת וחסרת חוש ההומור, וההומו האסתטי שנעלב בקלות). לעומת זאת, לסביות והומואים, בשל עליונות המבנה המוחי שלהם, יודעים ודאי שסטרייטים במשרד הם קבוצה מגוונת ביותר, ויש לפחות שלושה סוגים מהם, אולי אפילו ארבעה.

הליברל - הזן המעיק והקשה ביותר להתמודדות. מכיוון שהוא לרוב יוצא קיבוץ אשכנזי בלונדיני והטרוסקסואל, הוא מעולם לא נתקל באפליה, דיכוי, או השפלה על רקע זהותו (המינית, המעמדית או האתנית). הוא בטוח שהוא נורא פתוח כלפי לסביות והומואים, כי הוא מוכן להיות איתם באותו חדר ואפילו חושב שיש להם זכות להצביע בבחירות. הליברל חי חיי תסכול וזעם. הוא לעולם לא יבין למה, עם כל "תמיכתו במטרה", האלה נעלבים כל כך בקלות כשהוא מריץ איתם קטעים על "אגזוזנים" או משתעשע מהתסכול שלהן לנוכח עולם סקסיסטי. "לא אכפת לי שאתם אוכלים בתחת, רק אל תדברו על זה כל הזמן", הוא יאמר לכם באהבה ובהשתוממות. מה יש להיעלב, הרי ברור שהוא הקו לפיו צריך להתיישר, ולכן מה שמצחיק אותו צריך להצחיק גם אותך, ורצוי גם שכולנו נתחיל להיראות ולהתנהג כמוהו אם אנחנו רוצים שהוא ימשיך לחשוב שמגיע לנו לחיות. בלונדינים, קיבוצניקים ואשכנזים, כי ככה בעיניו הכי יפה. ולא לאכול יותר מדי בתחת.

המשפחתי - עוד זן מעיק. המשפחתי הוא לרוב איש מכירות; בין צרחות בטלפון לבין ליקוקי תחת לבוס והערות למזכירה על היקף החזה שלה, הוא תמיד מוצא המון זמן פנוי לספר לכולם על המשפחה הנהדרת שלו, על כמה הוא שמח שיש לו ילדים, על אשתו האהובה ("היום היא פרה שמנה, אבל עדיין מוצצת כמו שצריך") ועל כמה כולם צריכים להיות בדיוק כמוהו ולהתחתן ולעשות 2.87 ילדים ולהכניס הרבה כסף לחברה.

הוונאבי - זן מעניין במיוחד של סטרייטיות, מכיוון שהוא מתעורר רק בקרבתה של לסבית. בימים רגילים, הוונאבי היא אשה ככל הנשים, חיה, נושמת ואוכלת ("אבל רק סלט ירוק ומים, בבקשה"). עם זאת, ברגע שהוונאבי מאתרת בסביבתה לסבית, מיד ישתנו אורחותיה. היא תארוב לך במסדרון ותרצה לדבר איתך על הבעיות שלה עם החבר שלה, היא תשלח לעברך צחקוקים היסטריים בכל פעם בה תחלפי על פני הקיוביקל שלה, היא תספר לך, ורק לך, על הפעם ההיא בקייטנה בכיתה ד', כשהיא ורחלי עשו אחת לשניה נעים בגב. רק במאמצים רבים תצליחי לבסוף להבהיר לוונאבי שאת ממש לא מעוניינת, שהיא לא הטעם שלך בנשים, ושבעצם את בכלל לא לסבית אלא נדרת נדר התנזרות ואת שומרת את בתולייך לניקוטומבו, אל האצטקים.
תופעה מעניינת בזן ורסטילי זה, היא שמרגע שהוונאבי תבין שאת ממש לא מעוניינת, היא תהפוך מיד ובהינף עפעף מאופר ל"ליברלית" או ל"משפחתית" (לעיל).
 

דרכי התמודדות

אכן, קשה להיות לסבית במשרד, בודדה בהמון. הנשים הסטרייטיות בטוחות שאת אחת מהן, אחות לשיחות על דיאטות, הסרת שיער וחתונה. בכל פעם בה את שוב שוגה ונכנסת למטבחון המשרדי המשותף, תמיד תמצאי שם שלוש סטרייטיות מסתודדות, מכניסות פתית דיאטטי וחצי טבעול למיקרו ומשוות היקפים. לו היית גבר, מיד הן היו מפסיקות, אבל איתרע מזלך להיות אישה לסבית, ולכן הן מיד יעוטו עלייך עם טיפים לדיאטה וינסו לברר למה את כל כך לא אסתטית ("את יודעת, אם רק היית מורידה שניים-שלושה קילו ומתאפרת, בטוח כן היו גברים שהיו רוצים אותך").

כשתברחי משם בבעתה לפינת העישון במדרגות, תפלי מיד על שלושה גברים סטרייטים מסתודדים, מדברים על דברים מרעישים ואינטליגנטיים כמו המשחק של מנצ'סטר יונייטד מליל אמש. לו היית אישה סטרייטית הם מיד היו מטרידים אותך מינית, אבל איתרע מזלך להיות לסבית, ולכן הם (בכל זאת) יטרידו אותך מינית, אבל גם יהיו משוכנעים שאת אחד מהחבר'ה, ויעוטו עלייך בסיפורים על הפנטזיות שלהם על פוסטמות בלונדיניות עם הפרעות אכילה (מסיבות תמוהות שקשורות במבנה המוח הסטרייטי, הם ממש משוכנעים שאנורקסיה זה דבר מדליק. אל תתאמצי להבין את זה). קשה להסביר לגברים סטרייטים שאת יכולה לרצות להזדיין עם נשים ועדיין להיות פמיניסטית, ושהסיבה שאת מסתכלת להם על הבליטה במכנסיים היא לא בגלל שזה מדליק אותך, אלא בגלל שאת מנסה לאמוד את זווית הסירוס הנכונה.

לרוב את נוטה לפתור את מצוקותייך במצבים מחרידים אלה באמצעות ניצול זמן העבודה שלך לשיטוט באתרי פורנו פמיניסטיים ואוננות אינטנסיבית בשירותים של המשרד (אם הם מביטים בך במבטים נזעמים, מלמלי משהו בסגנון "סליחה שננעלתי שם כל כך הרבה זמן, יש לי פשוט עצירות כתופעת לוואי של התרופה נגד פטרת וגינאלית, אתה יודע איך זה" ומובטח לך שלא תוטרדי יותר בשאלות).

אך יש פתרון פשוט יותר למצוקתך, פתרון שלסביות רבות כבר בחרו בו והוא העשיר את חייהן החברתיים במשרד וגם הגדיל להן את החזה והוסיף ברק לשיערן. הדרך הפשוטה והקלה להימנע ממצבים חברתיים סטרייטיים אלה, היא להפיץ ברבים ובעקשנות את היותך לסבית נזעמת, פמיניסטית ומסרסת. אפילו שאת יצור עדין ואוהב-אדם, הבהירי להם שאת שונאת גברים סטרייטים כי הם סקסיסטים משעממים וחסרי חוש הומור, ואת שונאת נשים סטרייטיות כי הן מפנימות-דיכוי משעממות וחסרות חוש הומור. אמנם זה עלול להביא לכך שגברים סטרייטים ממשרדך יחושו מאויימים, ומצוקתם תתבטא בכך שיפרסמו באינטרנט את הגיגיהם על כמה ללסביות אין חוש הומור - אך זהו מחיר פעוט לשלם על כך שבפינת העישון בחדר המדרגות הגברים יביטו בך מהצד בבהלה ויאחזו באשכיהם בתנועה מגוננת, וכשתיכנסי למטבחון המשותף לפתע כל הנשים בדיאטה יעברו לפינה מרוחקת. או אז תוכלי להכין לעצמך קפה בדממה המרגיעה, וכל הכיבוד הנותר מישיבות ההנהלה יהיה שלך.


דיסקליימר חשוב: ברור, ברור שחוש ההומור שלכם מעולה, אבל בכל זאת מן הראוי להבהיר כי כל הכתוב מעלה לא נועד לפגוע באף אחד, ונכתב בנימה משועשעת. החתומה מעלה היא אוהדת סבילה של המטרה, ואף מוזמנת מפעם בפעם לביקור ידידותי בחדר יולדות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by