ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
16,000 פטישים ומחשב על אחד 
 
 כך נראה הפטיש מאחור   
 
מערכת חיים ברשת

בשורות טובות ל-AMD: מעבד Opteron החדש מתוצרתה נבחר לשמש כמנוע העיבוד של מחשב על עוצמתי הנבנה עבור מעבדות המחקר הלאומיות של ארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת קריי והמעבדות הלאומיות סנדיה שבניו מקסיקו, הכריזו על מיזם משותף של בניית מחשב על, אשר יתבסס על כוח החישוב של 16,000 יחידות עיבוד מרכזיות Opteron (שניתן להן הכינוי פטיש Hammer) מתוצרת AMD. המחשב שזכה לכינוי "סופה אדומה" ישמש לסימולציות גרעיניות מבוקרות וצפוי להיכנס לשימוש בשנת 2004.

מדובר בחדשות טובות לקריי, המדגימות שהיא יכולה למכור לשוק הממשלתי המסורתי מערכות מבוססות PC. אך מדובר בחדשות טובות במיוחד ל-AMD, אשר דחתה עד כה את שחרור והפצת Opteron עד לשנה הבאה. במקרה של AMD מדובר בעסקה שבאה ממש בזמן, כיוון שהחברה צברה כל כך הרבה הפסדים ברבעון האחרון, שצריך מחשב על רק כדי לחשב את כמויות הדיו האדום שנשפכו שם לאחרונה.

מעבד ה-Itanium2 של חברת אינטל כבר מספק את דרישות מאפייני הביצוע, דבר ש-AMD לא תוכל לספק עד השנה הבאה. אז מדוע בעצם בחרו מעבדות סנדיה דווקא ללכת על AMD?

"מעבד הopteron מספק יותר מבחינה טכנולוגית" השיב דובר מטעם המעבדות לאתר רג'יסטר הבריטי, וציין שלוש סיבות עיקריות: "הצוות אהב את החפיפה במעבד, שמאפשרת תוצאות מרובות יותר לחישוב. הם אהבו את ארכיטקטורת ה-64 ביט. ואהבו במיוחד את רוחב הפס להעברת נתונים המוצע ע"י מאפיין ה"היפר-טרנספורט", דבר המאפשר בנייה משולבת בחוזקה של יחידות העיבוד הנפרדות לכדי מחשב על חזק במיוחד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by