ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לגזור ולשמור 2 
 
 
דורון טילמן

איך מפרמטים דיסק קשיח? מה זה בכלל פירמוט של דיסק קשיח? כיצד גורמים לתוכנות בלתי רצויות להפסיק לפעול? מה עושים כשמופיע המסך הכחול הנורא? איך דוחסים 100 דקות מוזיקה על דיסק? חלקו השני של מדריך השאלות החשובות ביותר למחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע אנו מציגים את חלקו השני של מדריך המדריכים מהשבוע שעבר, שינסה לרכז את המיטב של הידע האצור ברשת בנושאים שעולים על הפרק, מה יותר ומה פחות, בכל פעם שאדם קונה מחשב. אבל חשוב לזכור כי עם כל הרצון הטוב, אין תחליף לשיטוט ברשת, הצגת שאלות בפורומים ושמירה על ראש פתוח המוכן ללמוד כדי שתוכלו להגיע למצב בו המחשב יותר עובד מאשר קורס.


חומרה

מי שעדיין הסתבך קצת עם כל שמות הרכיבים שמרכיבים את המחשב מוזמן להחכים באמצעות מדריך זה.

דיסק קשיח
אותו רכיב פלא שמכיל את כל הדברים החשובים לכם מכל. לא תמיד יודעים להרכיב אותו לבד, ולפעמים גם קשה להחליט באיזו שיטה לפרמט אותו. אם התגברתם על המכשולים הנ"ל, אז אתם בטח סקרנים לדעת מה הן מחיצות ואיך מגדירים אותן בעזרת תוכנת fdisk.
 

עדכוני גרסאות

 
בזמן האחרון נראה כי לא עובר יום ללא פרסום על תקלה כזו או אחרת באחד ממוצרי מיקרוסופט. כדי להתגבר עליהן, משחררת החברה כל מיני הסברים וקבצים אשר אמורים לפתור את הבעיות. דרך אחת נוחה למדי לקבל ולהתקין את העדכונים היא להשתמש ברכיב עדכון חלונות (Windows Update) שנגיש גם דרך הדפדפן אינטרנט אקספלורר בתפריט כלים (Tools). עוד אפשרות היא ללכת לקישור זה שמנסה להישאר עדכני ולספק קישורים ישירים לקבצים ולהסברים.

דיסקים של אופיס וחלונות XP עם SP1
אין ספק כי חבילות העדכון (Service Pack) שמוציאה מיקרוסופט עבור מוצריה השונים אכן מתקנים ומשפרים אותם. אבל מדובר במטרד לא קטן כאשר צריך להוריד כמה עשרות מגה בכל פעם ולבצע התקנה בנפרד. הפתרון הוא שילוב ה-SP בדיסק ההתקנה של המוצר – Slipstreaming:
דיסק של חלונות XP ו-SP1 באמצעות Nero ו-Easy CD Creator.
דיסק התקנה של Office XP עם SP1 ו-SP2.

וירוסים ושאר מפגעים
נורטון אנטי וירוס - Norton Anti Virus - בעלי תוכנה זו, הנלחמת בוירוסים, נתקלים לרוב בשתי בעיות עיקריות. בהתחלה הם לא מצליחים להתקין אותה בגלל הוירוס החדש – Bugbear.

ואם כבר הצליחו להתקין, אז אי אפשר להסיר. במקרה שכזה ניתן לבחור בשימוש בתוכנת ה-Rnav או לבצע את פעולת ההסרה באופן ידני.

פלישת חוטפי הדפדפנים
גלישה ברשת יכולה להיות דבר מאוד נחמד, עד שאתם נכנסים לאתר שמשתלט על המחשב שלכם, קובע את דף הבית וגורם לשאר צרות. כדי להשיב מלחמה כדאי לכם לקרוא אודות חוטפי הדפדפנים.
 

אינטרנט

אם אתם קוראים שורות אלה, מן הסתם המושג אינטרנט לא זר לכם. אבל לפעמים כדאי לדעת קצת יותר על הרשת הענקית הזאת, כמו מה פשר מושגים כמו קס"ש ו-Kb ואיך הם מתקשרים למהירות החיבור והגלישה. ואם כבר ברשת עסקנו, הנה הסבר על עוגיות (Cookies) שהן לא בדיוק משהו שאפשר לאכול בין הארוחות.

שיתוף ברשת
החיבור המהיר לאינטרנט והעובדה שלחלק מהאנשים יש יותר ממחשב אחד הפכו את נושא שיתוף החיבור לאינטרנט למאוד פופולרי. אז למי שלא מצא מזור במדריך של שבוע שעבר, מוזמן להיעזר במדריכים של שיתוף חיבור לאינטרנט ב-XP וגם שיתוף ב-ME.

סליחה תקלה
לפני שאתם מתקשרים לתמיכה של ספק האינטרנט שלכם, נסו להיעזר באוסף הודעות שגיאה נפוצות בעת החיבור לאינטרנט והגלישה

כבר נגמר?
סיימתם לגלוש בהצלחה? רוצים להתנתק בפשטות? אז למה לא להגדיר כי ניתוק מהאינטרנט יתבצע בעת סגירת הדפדפן.
 
 

דוא"ל

 
עברית שפה קשה, גם לאאוטלוק אקספרס, וכדי שהוא יזכור שכאן קוראים וכותבים מימין לשמאל צריך להגדיר זאת.

לפני שנעזוב את עולם הגלישה רק נזכיר כי בתקופה זו, בה הספאם לא מפסיק למלא את תיבת הדואר ישנן כמה אפשרויות מתקדמות לתוכנת הדואר שלכם, וכמובן שכדאי מאוד לגבות את המידע, אפשר גם באנגלית.


תיקוני חלונות

תוכנות שעולות עם הדלקת המחשב
משום מה, כולם יודעים מה אנחנו צריכים, וזה לא משנה כמה פעמים נסביר לכל תוכנה שאנחנו לא רוצים שהיא תופעל כשהמחשב עובד, בכל זאת הן לא יקשיבו לנו. בשביל זה יש את ה-msconfig. יישום קטן בחלונות המאפשר בין היתר לקבוע מי יעלה ומי לא.
ולבעלי חלונות 2000 שבינינו, אנו משתתפים בצערכם על כך שהיישום לא נכלל בגרסה זו של חלונות, אבל נשמח להלוות לכם את הגרסה שלנו.

משאבים
נפטרתם מכל התוכנות המיותרות אבל עדיין אין לכם מספיק משאבי מערכת? או שאתם לא בדיוק יודעים במה מדובר. ובכן, הנה הסבר על – System Resources.
http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=2544

כחול עמוק
הצבע היפה הזה מעורר אימה כאשר הוא מוזכר לבעלי חלונות. כדי לדעת איך להתמודד עם אותם מסכים כחולים אתם מוזמנים לקרוא ולהחכים.
אבל ההתמודדות אם אותם מבשרי מוות לא יכול להתבצע בלי קצת מידע על ה-Registry .
 

אופיס

מי שמחליף מחשבים כמו גרביים, נתקל לפעמים בצורך להעברת הגדרות שונות למחשב החדש. באופיס XP הכירו בצורך זה והכינו כלי המיועד במיוחד לשם כך.

Word
בוורד 97 כל המסמכים נפתחו בחלון אחד, ב-2000 הם נפתחו בחלונות נפרדים וב-XP אפשר סוף סוף לבחור.

PowerPoint
הרבה אנשים שאלו, אז הנה התשובה: אפשר להגן על מצגות פאוור פוינט באמצעות סיסמה רק בגרסת XP. בעלי גרסאות מוקדמות יותר ייאלצו להתחכם.
 

צריבה

OverBurn
הצורבים והדיסקים הראשונים נועדו להכיל רק 650 מגה של מידע (או 74 דקות של מוזיקה). אבל הקדמה עשתה את שלה ובאמצעות תהליך הנקרא Over-Burn ניתן כבר למצוא דיסקים ועליהם 100 דקות של מוזיקה. לא מדובר בנושא כל כך מסובך אבל הסברים יש בשפע, גם בעברית, אצלנו בפורומים, למשל.

צבע הדיסק
מי שמתלבט בין מגוון צבעי הקשת בה נמכרים הדיסקים לצריבה ישמח בוודאי לגלות כי לא מדובר בהצהרת אופנה ושיש הבדל בין הגוונים השונים.

וידאו דיגיטלי
הוידיאו הדיגיטלי על צורותיו השונות – DVD, VCD, DivX - מאפשר למחשב הפשוט להפוך לבית קולנוע. ואם משלבים גם צורב מתאים (שלא לדבר על אינטרנט מהיר לכל הפיראטים שבינינו) אפשר גם ליצור ספריית וידאו. הסברים נוספים כמו "הפיכת סרטי DVD ל-DivX", "המרת קלטות וידאו לדיסק DVD" ורבים אחרים הממלאים את הרשת.

וכמובן שספריית וידאו פרטית של Divx (שנוצרה לשם גיבוי בלבד!) לא תהיה מושלמת ללא תרגום לעברית, ובשביל זה צריך לדעת איך מוסיפים כתוביות.


אנחנו מקווים שהכל קצת יותר מובן יותר, ואם לא, אז אולי המילון הבסיסי הזה יעזור.
בהצלחה.
כמו תמיד, אל תשכחו לבקר בפורום התמיכה ובאתר Netsupport ואם יש עוד נושאים שמעניינים אתכם/ן, אל תהססו לספר לנו על כך, בתגובות, או בפורום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by