ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אקדח מהסרטים 
 
 בין הטכנולוגיות שתבדקנה- זיהוי טביעות אצבעות   
 
מערכת חיים ברשת

ממשלת ארה"ב יזמה מחקר שמטרתו להביא לפיתוח נשק 'חכם' שמזהה את בעליו, ומונע מאחרים לירות בו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשסילבסטר סטאלון גילם את דמותו של השופט Dredd , הוא צוייד גם באקדח מיוחד שמזהה את בעליו על ידי טביעת אצבעות. אתר CNET מדווח כי במשרד המשפטים האמריקני החליטו שהגיע הזמן לנצל את הטכנולוגיות הקיימות על מנת לייבא את הרעיון למציאות היומיומית.

המוסד הלאומי לחוק ומשפט, זרוע המחקר והפיתוח של המשרד, פנה לחברת Metal Storm, המתמחה בייצור נשק אלקטרוני. זאת, על מנת לבחון כיצד ניתן לבנות נשק כך שיוכל לזהות את בעליו, ולתת רק לו את היכולת לירות.

"אם נשקו של שוטר נגנב ממנו במהלך תגרה, נשק 'חכם' יוכל למנוע מאדם אחר להשתמש בו כנגד השוטר. מטרת המחקר הזה היא לבחון את הטכנולוגיות השונות שמאפשרות זאת", אומר מנכ"ל חברת הנשק, צ'ארלס וולוו.

המחקר יתמקד במערכות אימות ביומטריות, כמו טביעות אצבעות, קשתית העין או מאפיינים פיסיים ייחודיים אחרים בגוף האדם, שאותם יכול מחשב לזהות, וכן מערכות המשתמשות באמצעים כמו מפתחות אלקטרוניים וסיסמאות. "ברור לנו שלאמצעים ביומטריים יש הרבה יותר יתרונות בכל הנוגע לזמן התגובה בתפעול הנשק", אמר וולוו.

תוצאות המחקר יוגשו על ידי החברה במחצית הראשונה של שנת 2003, ואמורות להיות הצעד הראשון בדרך לפיתוח נשק כזה, שיכול להציל את חייהם של שוטרים רבים. על פי מחקרים שנעשו בארה"ב אחד משישה שוטרים נורה למוות באמצעות האקדח האישי שלו, לאחר שהתוקף גנב את הנשק ממנו. כחלק מהדו"ח שיוגש, תכלול החברה ניתוח של תהליכי העיצוב והייצור של נשק 'חכם' שכזה ושל עלויות הצפויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by