ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם מיקרוסופט עוברת ל-Kazaa 
 
 רשת Kazaa, מעכשיו גם לקידום מכירות (אתר החברה)   
 
מערכת חיים ברשת

ענקית התוכנה שנלחמת נגד פירטיות תוכנה השתמשה בתוכנת שיתוף הקבצים הפופולארית כדי להפיץ סרטי וידאו ואת תוכנת Windows Media 9

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתברר כי ענקית התוכנה מיקרוסופט לא בוחלת באף אמצעי לשם קידום מכירות, גם אם זה אומר להשתמש בדרכים, שכל תעשיית הבידור מגדירה כפיראטיות.

בתחילת ספטמבר הציג יו"ר החברה, ביל גייטס, בפני ראשי תעשיות הקולנוע והמוסיקה את תוכנת המוסיקה והוידאו הדיגיטליים, Windows Media 9. הוא הדגיש את המאפיינים החשובים של התוכנה ובהם מנגנון שנועד להילחם בפירטיות בתחומים אלו, בעיקר מצד תוכנות החלפת הקבצים.

עם זאת, העיתון לוס אנג'לס טיימס מדווח כי מספר שבועות לאחר מכן החלה החברה להפיץ את התוכנה באמצעות רשת שיתוף הקבצים הפופולארית Kazaa, שבה מחליפים הגולשים שירים, וידיאו ותוכנות גם באופן לא חוקי. באמצעות חברת Altnet מלוס-אנג'לס היא הציבה 2 סרטי קידום מכירות בפורמט של Windows Media 9. ברגע שמשתמש ברשת הוריד את הסרט וניסה לראותו- הוא גרר עדכון מיידי של נגן המדיה של חלונות לגירסה 9.
 

קידום מכירות זול

 
Altnet משתמשת במנגנוני הנעילה הדיגיטליים של מיקרוסופט לקבצי וידאו ושירים, ומפיצה אותם ברשת Kazaa. זאת, מבלי לאבד את היכולת לדרוש תשלום על השיר, או להגביל את השימוש בו. "אנו מעוניינים לראות כיצד ניתן להשמתש ברשתות הללו כדי להפיץ חומר לגיטימי", אמר ג'ונת'ן אושר, מנהל חטיבת המדיה של מיקרוסופט.

לדבריו, המטרה היא לבדוק עד כמה משתמשים בתוכנת שיתוף הקבצים יהיו מוכנים להוריד עותק חוקי של סרט או שיר. "עד כה מספר ההורדות החוקיות היו מאוד מבטיחות, ולמעשה גבוהות באופן מפתיע", אמר אושר.

מטרתה של מיקרוסופט היא לדחוף את השימוש בפורמט שלה לוידאו ולמוסיקה באמצעות Kazaa. לדברי האנליסט, פי.ג'יי. מקנילי מחברת GartnerG2 מדובר בדרך להוכיח לחברות את היתרונות שבנגן המדיה 9, באמצעים דלי תקציב. כיום פורמט MP3 הוא המועדף בתחום המוסיקה, ותעשיית הסרטים בהוליווד מעדיפה את פורמט QuickTime של אפל עבור סרטים.
 

מיקרוסופט גם שילמה ל- Kazaa

יש לציין כי מיקרוסופט שילמה ל- Altnet סכום קבוע עבור שירותי ההפצה. בנוסף היא משלמת לה עבור כל וידאו שמורד על ידי גולש, סכום שמתחלק בינה לבין חברת Sharman Networks, שעומדת מאחורי Kazaa. אותה החברה שמואשמת על ידי תעשיית המוסיקה והקולנוע בכך שהיא עוזרת להגדיל את החילול המוני של חוקי זכויות היוצרים.

מדובר בפרוייקט שמעלה שני סיכונים עיקריים לחברות הבידור: הוא מעודד את הצרכנים להשתמש בתוכנה, על ידי כך שהוא מאפשר להוריד סרטים באיכות גבוהה; וכן הוא נותן תמיכה לטענותיהם של פרקליטי Sharman כי לרשת יש שימוש לגיטימי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by