ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
כלים 
מעבירים את האימיול ל-DVD 
 
  צילום: ASAP Images    
כלים |
 
ליאור באקאלו

אוקיי, סדרת הטלוויזיה האהובה עליכם יושבת אצלכם על המחשב. אז איך מעבירים אותה לטלוויזיה בסלון ונהנים מחווית צפייה איכותית? מדריך צריבת DVD

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה. ככה זה אמור להיות (אילוסטרציה: ASAP)
 טלוויזיה. ככה זה אמור להיות (אילוסטרציה: ASAP)   
מצאתם את הפרקים של הסדרה האהובה עליכם ב-eMule, חיכיתם וחיכיתם ועכשיו הם כאן אצלכם, על הכונן הקשיח של המחשב. אבל רגע, עבדתם כל כך קשה רק בשביל לשבת מול צג המחשב בחדר העבודה? ממש לא. אז איך מעבירים את פרקי סדרת הטלוויזיה האהובה אל מקומם הטבעי - הטלוויזיה, או יותר נכון, למערכת הקולנוע הביתית בסלון?

לצרוב קבצי וידאו לפורמט של DVD מתברר, זה לא עניין כל כך פשוט. לא מעט תוכנות בשוק מציעות את השירות הזה, אך רובן סובלות משתי בעיות בסיסיות: ראשית, לא כל תוכנות הצריבה מסוגלות להתמודד עם כל פורמט של וידאו, ולרוב הן יידרשו סוג מאוד מסוים של קבצים. הבעיה השניה, ואולי החשובה מכולן - התוכנות השוות באמת, כמו Nero הוותיקה, לא ממש זמינות בחינם. כיצד מתמודדים עם בעיית הפורמטים מבלי לפתוח את הארנק? פשוט מאוד, משתמשים ב-DVD Flick (להורדה).
 

מתמודד עם הכל, בלי בלבולי שכל

DVD Flick. כל מה שצריך, בלי להצטעצע (צילומסך)
 DVD Flick. כל מה שצריך, בלי להצטעצע (צילומסך)   
באמצעות כמה צעדים פשוטים תהפכו גם אתם למומחי צריבה משופשפים ותשפרו בעשרות מונים את מרתון הטלוויזיה המשפחתי שלכם. כמו הרבה דברים טובים אחרים ברשת, גם DVD Flick היא פיסה של קוד פתוח, שמגיעה עם ממשק נקי ובו כל הפיצ'רים הבסיסיים הדרושים לצריבת קבצי וידאו ל-DVD. בין השאר, התוכנה מסוגלת להתמודד עם מספר לא מבוטל של קבצים, כמו AVI, MPG, MOV וגם עם פורמט WMV המעצבן של מיקרוסופט. זוהי רק ההתחלה.

זה המקום לציין שאם אתם רוצים תפריטים מצועצעים על ה-DVD שלכם, נפלתם על התוכנה הלא נכונה. אם האריזה היא שחשובה לכם, אולי עדיף שתבדקו את DVDStyler ותתכוננו למלאכה המפרכת של המרת קבצים. רוצים לחסוך את העבודה ומוותרים על התפריט? הגעתם למקום הנכון.
 

כמה דברים קטנים

 
הממשק הספרטני של DVD Flick מציג בשבעה כפתורים גדולים את מרבית הפעולות שניתן לבצע עם התוכנה. האמת, לא תצטרכו את רובם. לפני שנמשיך עם הצריבה רצוי שנתמקד במספר פרטים טכניים קטנים. במרכז סרגל האפשרויות בעל הכפתורים הגדולים מצוי הכפתור Project Settings, שם נוכל להגדיר כמה פרטים חשובים שישפיעו על המשך העבודה.

בלשונית הראשונה (General) נוכל להגדיר את גודל התקליטור אליו אנחנו מתכוונים לצרוב את הפרקים המדוברים. אלא אם מדובר במקרה מיוחד, תרצו ודאי לשמור על ברירת המחדל של 4.3GB, אבל ניתן גם לבחור במיני-DVD, תקליטור או גודל מותאם אישית.
 
 
 
בלשונית הווידאו נגדיר את הפורמט איתו מסוגל להתמודד נגן ה-DVD אליו אנחנו מייעדים את מלאכת הנגינה. בארץ זה יהיה פורמט PAL. בנוסף, נוכל לשנות את איכות הקידוד של הסרט, ולוותר על האפשרות המסומנת כברירת מחדל לקידוד נוסף של הסרט, פשוט בשביל לזרז את מהירות הקידוד. אם אתם מוכנים לחכות עוד כמה דקות בשביל איכות וידאו טובה יותר - השאירו את האפשרות מסומנת.
 
 
לשונית הצריבה היא המקום בו תבחרו את היעד הסופי של הפרויקט שלכם, ותוכלו להעניק שם ל-DVD. אם אין לכן צורב DVD בנמצא, או שאתן מעדיפות לבצע את מלאכת הצריבה מאוחר יותר, תוכלו לבחור ביצירת קובץ ISO אותו ניתן לצרוב במועד מאוחר יותר.
 
 

מביך כמה שזה פשוט

אחרי שסיימנו עם מלאכת ההגדרות המשעממת ניגש לעניינים. הכנת DVD עם DVD Flick היא עבודה פשוטה ואינטואיטיבית, בדיוק כמו שכל פעולה במחשב צריכה להיות. השליכו את הקבצים אותם ברצונכם לצרוב לתוך החלון הגדול של התוכנה. כאשר תוסיפו קבצים לפרויקט תוכלו לראות כיצד הסרגל הצהוב בצידו השמאלי של ממשק התוכנה הולך וצובר גובה. כמו שבוודאי ניחשתם, סרגל זה הוא המדד לכמות הגיגהבייטים שניצלתם על גבי התקליטור. קטעי וידאו שונים תופסים נפח שונה על גבי ה-DVD, לכן כדאי שתעקבו אחר הסרגל.
 
 

מוסיפים פרקים

DVD Flick אמנם לא מאפשרת ליצור תפריטים מסוגננים, אבל זה לא אומר שצריך לוותר על כל האפשרויות שמציעה מדיית ה-DVD. כברירת מחדל, התוכנה לא מחלקת את קבצי הווידאו לפרקים (או סצנות, אם תרצו) מלבד החלוקה בין הקבצים עצמם, אך אם בכל זאת תרצו מספר פרקים - תוכלו לעשות זאת באופן פרטני.

בחרו עם העכבר את הקובץ המבוקש, כפי שהוא מופיע בממשק של DVD Flick, ולחצו על הכפתור "Edit title" בצידו הימני של הממשק. בלשונית הראשונה (General) בתפריט שייפתח תוכלו לבחור לחלק את הקובץ למספר פרקים או לקבוע פרק חדש בכל פרק זמן מסוים. בנוסף, תוכלו לשנות את יחס התצוגה של הסרט (4:3 לעומת 16:9).
 
 

דבר עברית

כתוביות הן סוגיה חשובה לא פחות. עדיין באותו תפריט שפתחנו בפיסקה הקודמת, בחרו בלשונית Subtitles. כאן תוכלו להוסיף את הקובץ ממנו יילקחו הכתוביות שילוו את קובץ הווידאו אותו אנחנו עורכים. בתחתית המסך תמצאו כפתור Edit שיפתח תפריט נוסף, שם ניתן להגדיר את שפת התרגום ואת הקידוד שלה (אם אינכם יודעים מה הקידוד השאירו את ברירת המחדל). משתמשים מתקדמים יותר יפיקו תועלת מהאפשרויות להוסיף ערוצי קול נוספים לצרכי הערות קוליות בגוף הסרט וכדומה.
 
 

תתכוננו להמתנה

עכשיו אנחנו כמעט מוכנים לצאת למלאכה החשובה של המתנה. רגע לפני, בחרו את התיקיה בה אתם רוצים לאחסן את הקבצים ש-DVD Flick מקדדת בדרך לצריבה. ודאו שהכונן שלכם מכיל כמות גדולה מספיק של ג'יגהבייט פנויים הדרושים למלאכה מסוג זה, ושאתם יודעים מה התיקיה בה יישמרו הקבצים, כדי שתוכלו למחוק אותם עם תום מלאכת הצריבה.
 
ההמרה. השלב הארוך ביותר (צילומסך)
 ההמרה. השלב הארוך ביותר (צילומסך)   
סיימנו. יש פרקים, יש כתוביות, יש תקליטור בכונן הצריבה. כעת אפשר ללחוץ על כפתור Create DVD ולתת למחשב להתחיל לעבוד בשבילנו ובשביל הטלוויזיה. בינתיים תוכלו למזער את התוכנה למגש המערכת, להתרווח ולגלוש באינטרנט או להורות לתוכנה לכבות את מחשב בתום העבודה. אל תדאגו, יהיה לכם מספיק זמן להתחרט, שכן מלאכת הקידוד והצריבה עורכת זמן מה.

דרישות טכניות

הדרישות של DVD Flick צנועות למדי. לאחר ההתקנה תתפוס תיקיית התוכנה כ-15MB בלבד. מעבר לכך תדרשו למעבד פנטיום 3 או K-6 ומעלה, זיכרון של 128MB לפחות ומערכת הפעלה חלונות 2000 או XP. בנוסף, רצוי שתשאירו כמה ג'יגהבייטים פנויים על הכונן הקשיח בשביל הקבצים המומרים. אה, וגם צורב DVD עשוי להיות שימושי.

להורדת DVD Flick
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by