ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בנים עם בנים, בנות עם בנות 

בנים עם בנים, בנות עם בנות

 
 
אחי רז

לאחר סקירת הדיירים הסטרייטים של בניין המשרדים, נעבור לקבוצות יקרות ללבנו לא פחות, ומסקרנות אף יותר. דווקא בשל מיעוטם היחסי והשקט שבו הם מכלכלים את ענייניהם (חלקם, לפחות), ההומואים והלסביות הם מרכיב מרתק בכל קהילה משרדית תקינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הומו? לסבית? כולם מתמזגים בפסיפס האנושי השלם
 הומו? לסבית? כולם מתמזגים בפסיפס האנושי השלם   
הקדמה, בשביל הסטרייטים: בדיוק כמו הציפורים הנודדות המכסות בימים אלו את שמי ארצנו, כך גם ההומואים החרוצים ובנות בריתם, הלסביות העמלניות, חיים בסביבת העבודה שלכם את חייהם מבלי שתרגישו בהם כלל. בחשאיות חצי-אלמונית, אם מבחירה ואם לאו, הם מניעים את איבריהם, פועלים את פעולתם, חיים את חייהם. גם אם תטענו כי הנטייה המינית של קולגה כזה או אחרת אינה כלל מעניינכם, וכי המצעדים נצעדו והחזיות נשרפו, הרי שאין זה כך. הימצאות לסבית או הומו בקרבה אינטימית כל כך, במשך זמן ארוך כל כך, באווירה שגרתית כל כך, יוצרת בהכרח אינטרקציות מרתקות, אשר הופכות את הנוף המשרדי המשמים-קמעא, לפסיפס אנושי צבעוני וקולני הרבה יותר.

ולענייננו. גם אם נדמה כי המשרד שלכם נקי מהומואים אחרים, או גם אם נדמה לכן שאתן הלסביות היחידות בו, אין טעות גדולה מזאת. מחקרים דקדקניים הראו עוד בשנות השמונים שחלקם של החד-מיניים באוכלוסיה מגרד את ה-10% (וזה עוד בימי מיתון), וקופץ אל מעבר ל-25% במשרדים נוחים וממוזגים, המאכלסים בעלי מקצועות חופשיים.

הומואים, מצאו אותם מחקרים, אוהבים נוחות, מיזוג ובעלי מקצועות חופשיים, ולכן מתיישבים במקומות שכאלה בקהילות גדולות. לכן, אם אתה הומו (או לסבית, כמובן) צעיר (או צעירה, כמובן) ובלתי מנוסה שרק הגיע (או הגיעה, כמובן) לחברה גדולה וחושש (או חוששת, כמובן) שמא יתרוקנו לילותיך מתוכנם - אל דאגה, מיד נסביר בדיוק כיצד לאתר את אחיך (או אחיותייך, כמובן) לקהילה בקרב כל הסטרייטים (או סטרייטיות, כמובן) הנחשקים (או נחשקות, כמובן) שמקיפים אותך. גם בעלי העדפות מיניות הגונות מוזמנים להיעזר במדריך הקצרצר הזה, כדי לדעת מי איתם ומי נגדם, ליד מי מותר לרחרח, ולצד מי כדאי להתמיד בפעולות שגרתיות יותר.

הומואים, להבדיל מלסביות, מאופיינים במזג נוח ואופי מתון - וזאת למרות קופצניותם המוגזמת לפרקים. הם מתבלטים במשרד בזכות כישוריהם החברתיים המחודדים, תמיד שמחים לפטפט במגוון נושאים קלילים (משקלי נוצה, זבוב ותרנגול), מפזרים חיוכים לכל עבר גם כשאין לכך כל הצדקה, ומפעם לפעם אף מדלגים במסדרונות (דילוג, לצורך העניין: כל פוזיציה שבה אף אחת מהרגליים אינה נוגעת בריצפה ברגע נתון).
 
 
אם אתם חושדים באחד מעמיתיכם, אין קל מלברר את זהותו המינית: פתחו עמו בשיחה קלילה (רבקה מיכאלי המוקדמת, יחסי ציבור או מתלים לירחונים, למשל) ובמהלכה, הזכירו אחת פלונית, ידידתכם הלסבית. אם מבט של תיעוב, דחייה או גועל ניצת בעיניים הבורקות שלו, מדובר בהומו, וכדאי להתרחק לפני שמשהו רע קורה - שכן יש מעט מאוד דברים איומים יותר מהומואים שזהותם נחשפת.

לסביות, להבדיל מהומואים, אינן שמחות או משועשעות כלל ולעיתים כבר מעיניהן ניכר כי הן מתעבות את סביבת העבודה שלהן. מעט מאוד דברים גורמים להן הנאה, וקשה מאוד למצוא איתן נושאי שיחה משותפים. על פי רוב הדעות הרווחות, הן שונאות גברים יפים ומכוערים כמו גם נשים יפות או מכוערות, ומכורות להנאה שבמיזנתרופיות. מכיוון שרוב הסובבים אותן מוצאים את זה או משעשע או מתיש, הן רק מתעבות אותם עוד יותר.

הדרך הטובה ביותר להתחבב על לסבית, היא כמובן להגיד דברים איומים על ההומו המוחצן של המשרד. תוכלו להפיץ עליו כי אין לו תודעה פוליטית מפותחת, שהוא בעסק רק בשביל הזיונים ושכמה מחבריו הטובים ביותר הם סטרייטים - זה אמור לעשות את העבודה. לסביות, אגב, אינן מכירות במושג המערבי המקובל והנוח, "יד רוחצת יד". לכן, למשל, אל תצפו לזרוק להן עצם בכיוון אחד ("גם אני שונא/ת הומואים") ולזכות להבנה בכיוון השני ("אבל אני גם פונה בשלטי דרכים המנוסחים בלשון זכר בלבד"). הלסביוּת פרושה מסירות מוחלטת, ללא פשרות וללא הדדיוּת. קשה מאוד להיות לסבית. רוב הסיכויים שזה לא בשבילכם.

התכונה המשותפת לשני תתי-המינים האלה, כאמור, היא הקלות בה הם נעלבים ונפגעים. אמרת לידם שהם סוטים חסרי בושה והוספת שבניזרי צדק? נפלט לך "אוחזים בקרנות המזבח" או "בודקים שמן במנוע"? זהו. כלל לא משנה להם אם התכוונת לדבריך במשובת הרוח ואף כי אתה עצמך חוטא מפעם בפעם במשכבי זכר המוניים; הומואים ולסביות הם נטולי חוש הומור (הומואים עוד יכולים ליהנות מקומדיה עליזה של בילי וויילדר, לסביות גם זה לא), ולא כדאי להעמיד את הנושא הזה במבחן אם אתם רוצים לשמור על יחסי עבודה תקינים איתם. אנא מכם, הזהרו.

דיסקליימר חשוב: ברור, ברור שחוש ההומור שלכם מעולה, אבל בכל זאת מן הראוי להבהיר כי כל הכתוב מעלה לא נועד לפגוע באף אחד, ונכתב בנימה משועשעת. החתום מטה הוא אוהד סביל של המטרה, ואף מוזמן מפעם בפעם לביקור ידידותי בסאונה.

בשבוע הבא: איך מתמודדים עם אנשי הנקיון שמקיפים אותנו, שואבים, מנפנפים ומטאטאים כאילו סוף העולם קרב? איך מונעים מהם להתקרב ולמרוח בנזין על המקלדת, תוך שמירה על כללי הנימוס הבסיסיים? מדריך מושלם לאדם השפוי.

העצה השבועית: לחלק מעמיתינו לעבודה יש את הנטייה הקיבוצית המרגיזה לרצות לאכול איתנו את ארוחת הצהריים שהזמנו איתם בתור ג'סטה סוציאלית. כדי להתגבר על המכשול הזה בצורה אלגנטית, כדאי להסביר שלצערכם, העבודה מרובה מכדי שתוכלו להתפנות לארוחה מסודרת עמם, וכי עליכם לסעוד אל מול מסך המחשב. כך תצאו איתם גם חרוצים וגם מנומסים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by