ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סופן של בובות הריסוק? 
 
 האם ננהג במרצדס לפני בובת הריסוק? (אתר הקונצרן)   
 
מערכת חיים ברשת

דיימלר-קרייזלר מקימה מחשב-על שמורכב מאשכול מחשבים שרצים על לינוקס. זאת, על מנת להוזיל את עלות הסימולציות להתרסקות מכוניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קונצרן דיימלר-קרייזלר מתכוון לחסוך כסף באמצעות מעבר לשימוש רב יותר בסימולציות ממוחשבות כדי לבחון את עמידות מכוניותיו בהתרסקויות. מדובר בעסק לא זול, אך כעת הוא יהיה זול בהרבה מריסוק המכוניות ובובות הניסוי בתוכן.

אתר CNET מדווח כי הקונצרן, שמייצר בין היתר את מכוניות מרצדס, דודג' וג'יפ, רכש לשם כך 108 מחשבים בעלי שני מעבדים במהירות 2.2 ג'יגה הרץ, אשר ירוצו על מערכת ההפעלה החינמית לינוקס. הם יקושרו זה לזה ברשתות מהירות בעלות קצב העברת נתונים של ג'יגה ביט לשנייה, ויפעלו יחד כמו מחשב על. בנוסף לכך, קנתה החברה גם מערכת של IBM שתשמש לאחסון 2.6 טרה-בייט של נתונים.

מדובר בטכנולוגיה ליצירת מחשבי על זולים, שהומצאה על ידי חוקרים באוניברסיטה. זאת, בשל התקציב הדל שקיים באוניברסיטאות לנושא. מדובר למעשה בשילוב של שרתים זולים יותר, שמבוססים על מעבדים של מחשבים אישיים, ועל מערכת הפעלה שלא עולה אגורה שחוקה.

דיימלר-קרייזלר משתמשת מאז תחילת שנות ה-90 במחשבים כדי לדמות התרסקות מכוניות. בתחילה השתמשה החברה במחשבי-על יחידים, ואחר כך באשכולי-מחשבים שרצו על מערכת ההפעלה יוניקס. עם זאת, האלטרנטיבות הללו היו יקרות בהרבה בשל השימוש במחשבים ובמערכות הפעלה, שעולים לא מעט.

כשתג המחיר של אופציית הסימולציה יורד נשאלת השאלה האם יש סיכוי שבעתיד הנראה לעין ייעלמו בובות הריסוק מהאופק, או שנזדקק להם לעד כדי לבדוק שהמחשב מספיק מציאותי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by