ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדיה סנטר: התוספים 

מדיה סנטר: התוספים

 
 
ניצן ברומר

אחרי שבניתם מחשב מתאים, התקנתם מערכת הפעלה מתאימה והכנתם את כל הדרוש, הגיע הזמן לשדרג את חוויית השימוש במדיה סנטר באמצעות תוספים, שיעשירו את המחשב הסלוני שלכם. חלק שלישי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתחילת השבוע השיקה מיקרוסופט את המדיה סנטר בעברית באירוע מפוצץ. אחת הפונקציות החביבות היתה האפשרות לקחת כרטיס זיכרון של המצלמה, להכניס לחריץ מתאים במחשב ובאופן אוטומטי לייבא את כל הסרטים והתמונות שלך ישירות אל תוך המערכת. כששאלנו באופן קצת יותר פרטני (ופרטי) האם זה יעבוד גם עם מצלמה ששומרת את סרטי הווידאו בפורמט MOV, התשובה היתה - רק אם יש לך תוסף מתאים שיודע לנגן את הסרטים הללו.

זה מראה לנו שני דברים. הראשון - גם אחרי שש שנות פיתוח מיקרוסופט לא מסוגלת לעשות הכל כמו שצריך. השני - תמיד יהיה מישהו שיחשוב על משהו נוסף ועל כל אחד כזה יהיו עשרות שיחשבו שהוא פשוט גאון.
 

מה עושים? משדרגים!

 אחת ההבטחות של ויסטה היא מהדורת ה-Media Center, שתאפשר לחבר את המחשב לטלוויזיה והמערכת וליהנות מריכוז של כל המדיה שלכם במקום אחד. אבל בחירה בפתרון הזה תאלץ אתכם לרכוש מחשב חדש (החל מ-4,000 ש"ח למי שמסתפק במחשב פשוט), כמו גם רישיון נוסף לוויסטה, וזה רק על מנת לקבל משהו שיכולתם לעשות לבד, אפילו בחינם. לכתבה המלאה 
בניגוד למיקרוסופט, ב-Meedio החליטו לאפשר למפתחים לייצר תוספים ולשתף אותם עם הקהילה. התוספים הללו כאמור באו לענות על ביקוש ולכן תוכלו למצוא ברשימה כמעט כל מה שאתם יכולים לחשוב עליו. חשוב לקחת בחשבון שהיות ומדובר במפתחים מכל העולם, שכל אחד מהם כותב בשפת תכנות אחרת, יכול מאוד להיות שתגלו שיש צורך להוריד את .net framework או java על מנת להריץ חלק מהתוספים. אומנם מדובר בהתקנות חד פעמיות, אבל אם לא ביצעתם אותן ומשהו לא עובד כמו שצריך - בדקו את הדרישות לתוסף.

מאגר התוספים של Meedio מכיל כיום כ-300 תוספים שונים. חלקם דורשים התקנה של תוסף אחר, חלקם עצמאיים וחלקם מיושנים. גם אם נניח שהיו רק 100 תוספים, הרי שעדיין לא היה לנו מקום לסקור את כולם. לכן, אחרי שעברתם את שלב החומרה וצלחתם את ההתקנה, בואו נתמקד במספר מצומצם של תוספים שיצ'פרו אתכם בצורה המשמעותית ביותר.
 

טלוויזיה

 
המחשב שלכם מכיל כרטיס טלוויזיה כבר מזמן ואתם משתמשים בו בתור וידאו כדי להקליט את כל הפרקים של אבודים. לרוע המזל, אין לכם שום תיעוד של שם הפרק, מה קורה בו וכדומה, אלא רק רשימה של קבצים. אחרי חודש אתם כבר לא זוכרים גם במה כבר צפיתם ואת מה טרם הספיקותם לראות ואתם כבר מיואשים.

בדיוק את הבעיה הזו בא לפתור meeTVshows, שיודע לעבור על רשימת הקבצים שלכם ולהפוך אותה לתצוגה מסודרת על פי שם התוכנית, עונה ומספר הפרק. בתור בונוס תקבלו גם תקציר של מה מתרחש בפרק (באנגלית) ותמונה שתעזור לכם לזהות את הסדרה הרצויה בלי לטרוח לקרוא מה כתוב שם.

לצורך כך תצטרכו להוריד ולהתקין את התוסף הזה ואת זה. הוראות ההתקנה, בעיות ושאר קושיות תמצאו בשרשור התמיכה של התוסף שנמצא כאן.
 
 

קולנוע

מידע על הסרטים (צילומסך)
 מידע על הסרטים (צילומסך)   
אם השתמשתם במחשב שלכם כדי לגבות את כל הסרטים, בוודאי שמתם לב שכרגע הם מופיעים אצלכם כטקסט בלבד וללא שום מידע נוסף. השימוש בתוסף זה יתחבר למיטב מאגרי המידע של הסרטים וימשוך עבורכם את תמונת עטיפת ה-DVD של הסרט, תקציר שלו, דירוג גיל (16 ומעלה וכדומה) ושחקנים. כמיטב המסורת, גם לתוסף הזה תוכלו לקבל תמיכה בשרשור המידע. בסופו של התהליך, מסך הסרטים שלכם יראה כמו צילום המסך משמאל.

אם אתם רוצים לתכנן את הביקורים הבאים שלכם בקולנוע ולדעת מה צפוי להגיע בקרוב למסכים, בוודאי תשמחו להכיר את התוסף הזה שיודע למשוך מהאתר של אפל את רשימת סרטוני ה"בקרוב" שלהם, כולל תמונה וסרטון הטריילר.
 

הצלם

מושך את התמונות אוטומטית (צילומסך)
 מושך את התמונות אוטומטית (צילומסך)   
אם אתם נמנים על אותו זן של אנשים שנוהגים להסתובב עם המצלמה הדיגיטלית שלהם בהיכון כל הזמן, בוודאי תאהבו את התוסף הזה, שיודע לזהות את החיבור של המצלמה הדיגיטלית למחשב ולמשוך את כל התמונות (או חלקן) אל הכונן הקשיח שלכם. לאחר הייבוא תוכלו לגשת אל הצילומים דרך מנהל התמונות ולצפות בהן כרגיל.
 

שומע??

Pandora (צילומסך)
 Pandora (צילומסך)   
אם חיפשתם מקום טוב לשמוע בו מוזיקה ברשת בוודאי נתקלתם בשלב זה או אחר בפרויקט פנדורה. מדובר בשירות שמציע לכם לשמוע מוזיקה הדומה לזו שאתם אוהבים, ועל פי הבחירה שלכם (אוהב או לא אוהב לגבי שירים שנבחרו) מנסה לקלוע לטעמכם. מעכשיו, הוא זמין גם על מסך הטלוויזיה.
 

שמרו על קשר

 
כבטטות כורסה מצויות נעיד שאין דבר נורא יותר מאשר הצפצוף של המסנג'ר שמודיע על הודעה חדשה בדיוק כשהשתרעת אל מול קופסת הקסמים שבסלון. עד שמצאנו את התוסף הבא נהגנו לרטון תוך כדי התלבטות האם לקום או לא. מעכשיו המסנג'ר נגיש גם מהטלוויזיה וכל שיש לזכור זה להתחבר כשמתנחלים על הספה. מאותו רגע כל ההודעות יגיעו אל מסך הטלוויזיה שלכם ואם יש לכם מקלדת אלחוטית תוכלו לענות בקלות. אם אתם משתמשים בשלט הרי שבחלק מהמקרים תוכלו להיעזר בלוח הספרות שלו כמו בעת כתיבת SMS בסלולר. שתי בעיות עיקריות: אין תמיכה בחייכנים למיניהם ויש בעיה עם העברית, שעובדת רק מתי שבא לה.

שיחות VoIP אינן דבר חדש, ולמרות שהן פרצו לתודעה רק עם הגיע ה-Skype, הן היו קיימות עוד קודם לכן. שנים של נסיונות לימדו אותנו שלא משנה באיזה צירוף של מיקרופון ואוזניות / רמקולים מנסים להשתמש - אין כמו לאחוז שפופרת של טלפון. רק ככה זה מרגיש אמיתי. הגאדג'ט החינני הזה מאפשר לחבר את המחשב ישירות למכשיר הטלפון מבלי לנתק אותו מהרשת הקווית. במילים אחרות, תוכלו לדבר בטלפון הקווי (בזק או הוט) וגם ב-Skype עם אותו מכשיר. אם תתקינו את הגאדג'ט הזה במחשב המדיה שלכם ביחד עם תוסף ה-Skype, תוכלו לשלוט על התקשורת שלכם ישירות מהטלוויזיה.
 
 

למורידים הכבדים

אם השם ביטורנט לא מפחיד אתכם והמצפון שלכם לא ממש מטריד אתכם (או במילים של בזק "רק סרטים חוקיים", אהה) בוודאי תאהבו את השילוב המנצח הבא: מתקינים Azures, מתכנתים אותו כך שיוריד את התוכן האהוב עליכם ושולטים על ההורדות בעזרת השלט. נפלא, נכון?
 
 

משהו לקרוא

כבר באתם, התמקמתם, הבאתם את קערת הפופקורן וסיימתם לראות את הפרקים של אבודים שהחמצתם. אם המונח RSS לא זר לכם ואתם צורכים את החדשות שלכם ממקומות קבועים, תוכלו להיעזר במנגנון ה-RSS שלהם כדי לבדוק, בין ביס לזפזופ, מה חדש ברשת. התוסף הזה יאפשר לכם להגדיר את כל הפידים האהובים עליכם ולשוטט ביניהם. תוכלו לצפות בעדכונים על פי אתר, תאריך או הכל ביחד. לרוע המזל, אם תרצו לקרוא את הכתבה במלואה, עדיין תאלצו לנדוד אל המחשב הביתי.
 

נסו בעצמכם

זהו, כאן אנחנו מסיימים ואתם מתחילים. ניסינו להביא פה קצת מכל כיוון, מעין עמוד טעימות שכזה, שיאפשר לכם להתחיל לקבל מושג לגבי מה אפשר לעשות עם המערכת הזו. אם זה נראה לכם קצר מדי או מעט מדי, כנראה שעדיין לא ניסיתם להתקין את התוספים הללו. חלקם פשוטים אבל אחרים יכולים לייאש אפילו משתמשים מנוסים. אחרי שתנסו את התוספים שמוצאים חן בעיניכם, גלשו לעמוד התוספים והעיצובים של התוכנה וחפשו תוספים אחרים בנושאים שמעניינים אתכם. אם האנגלית לא מפחידה אתכם, תוכלו להיעזר רבות בפורומים. אלו מתחילים במדריכים פשוטים ומסתיימים ברמות של מדריכי כתיבת קוד ותוספים.

אם אתם ממש רוצים להשקיע במערכת שלכם, אתם מוזמנים להיצמד למפרט שהציע רן יניב הרטשטיין. אם אתם סתם רוצים לשדרג את המראה ולהשקיע במארז, מומלץ לבחור ב-Mozart של חברת Thermaltake.

____________________________________
לכתבה הראשונה: מדריך: בונים מדיה סנטר.
לכתבה השניה: מדיה סנטר: התוכנה המתאימה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by