ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Creative Commons 2.5 

Creative Commons 2.5

 
 
נענע מחשבים

הגירסה החדשה של הרשיונות האלטרנטייבים מתאימה יותר לדין הישראלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסניף הישראלי של ארגון Creative Commons השיק היום (ה') את גירסה 2.5 של רשיונות Creative Commons ‏(CC).

גירסה זו הותאמה לדין הישראלי על ידי הסניף המקומי של CC, וכן כוללת שיפורים שכבר אומצו במספר מדינות אחרות ומבוססים על הניסיון שהצטבר בשימוש ברשיונות מאז השקת הפרויקט. הרשיון הקודם (גירסה 1.0) יהיה זמין עבור כ-22,000 משתמשים ישראלים שכבר פרסמו את יצירותיהם בכפוף לו.

בשנה הקרובה, יתמקד הפרוייקט בארץ בעידוד השימוש ברשיונות CC בקרב יוצרים ואמנים. במהלך 2007 למשל, תושק גירסה מקומית של אתר שיתוף המוסיקה ccMixter, לשיתוף יצירות מוסיקליות תחת רשיונות CC. כן צפויות פעילויות שונות הקשורות ליוצרים ואמנים ישראליים באינטרנט, ביניהן תחרות לעיצוב לוגו ל-CC, ואירוע להשקת הרשיונות החדשים.
 

מי, מה, מתי וכמה

 
בין היתר, גירסה 2.5 של רשיונות CC מציעה יכולת משופרת לקביעת חובת ייחוס היצירה ליוצר. היוצר יכול לקבוע שיש לייחס את היצירה לא רק לעצמו, אלא גם לגופים שונים - כגון כתב העת בו פורסמה היצירה, המוסד שמימן את יצירתה, האתר בו חוברה, וכדומה.

כמו כן מופיעה הבהרה בעניין תשלום תמלוגים. רישיון האוסר על שימוש מסחרי ביצירה מבהיר עתה שתמלוגים שיגבו לגבי היצירה המורשית יועברו לנותן הרישיון, ואילו ברישיון המתיר שימוש מסחרי ישנו ויתור מפורש על תגמולים אלה. כמו כן מוצהר כי היצירה מוצעת "כמות שהיא", ללא התייחבות לגבי איכותה או נטילת אחריות כלשהיא על ידי נותן הרשיון.

הקבוצה המקומית, הפועלת בהתנדבות במסגרת המרכז למשפט וטכנולוגיה באוניברסיטת חיפה, היא חלק מארגון ללא מטרות רווח, שמפתח מודל חדש של רישיונות מוכנים מראש ליצירות שונות. הרשיונות של CC מאזנים בין זכויות הקניין הרוחני המוענקות לכל יוצר, לבין הזכות של לשימוש חופשי והוגן ביצירה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by