ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביג אין ג'פאן 

ביג אין ג'פאן

 
 
רותם לצטר, גיימר

רותם לצטר מתלהב ממשחק התפקידים החדש Persona 3 שעתיד לצאת, ומסביר מה הקשר בין התאבדות לזימון מפלצות, ובין השקעה בלימודים לניצחון בקרבות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
ז'אנר משחקי התפקידים היפניים זכה בדור הקונסולות האחרון לעלייה חסרת תקדים במגוון ובהיצע, כאשר כותרים שנחשבו כ'קשים לעיקול' בקרב הקהל המערבי החלו לצוץ בכל פינה. חברות יפניות מצליחות מאוד כמו Nippon Ichi עם משחקי האסטרטגיה המופלאים שלה, ו-Aruze עם סדרת Shadow Hearts המופתית, החלו לצבור להם אוהדים רבים באמריקה ואירופה והוכיחו כי השוק למשחקי התפקידים היפניים גדול מאוד, גם אם הם נוקטים בגישות אחרות, רחוקות מהזרם הפופולארי העיקרי בז'אנר שמיוצג על ידי סדרת Final Fantasy האלמותית.

במשך כל שנותיה, היוותה קונסולת הפלייסטיישן 2, בית חם לכל כותרי השוליים הללו, והוכיחה את עצמה כאחת הפלטפורמות הטובות ביותר למשחקי תפקידים בכל הזמנים, בכל הנוגע למגוון, איכות ושפע. אחת מהחברות היפניות הפעילות ביותר בתחום היא Atlus, שנחשבת בעיני רבים כמפתחת ומפיצת המשחקים האיכותית והטובה ביותר בתחום. החברה מתכננת להוציא בחודשים הקרובים שני כותרים מסקרנים מאוד לקונסולה, Odin Sphere האומנותי, ו- Persona 3, הנצר האחרון למה שרבים מחשיבים כסדרת משחקי התפקידים הטובה ביותר של כל הזמנים.
 

זמן צללים

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
המשחק מתרחש ביפן המודרנית, ומתרכז בחייו המוזרים של נער בן 17, שזה עתה עבר ללמוד בבית ספר חדש באזור שאינו מכיר. לוח הזמנים של גיבורינו זהה לזה של כל תיכוניסט ממוצע: בשעות הבוקר הוא לומד מגוון מקצועות, ואחר הצהריים הוא מבלה עם חבריו הטובים. עם זאת, בכל לילה בחצות מתחיל 'זמן הצללים', אותן שעות אפלות בהם יצורים מוזרים, המכונים פרסונות, מסתובבים ברחובות העיר בחיפושם אחר טרף מזדמן.

בלילה מקרי אחד, מגלה הגיבור שיש לו יכולת לקבל את כוחות הפרסונה שבה הוא נתקל, ולזמן אותה לשדה הקרב. היכולת המופלאה הזו מעמידה אותו בראש ארגון סודי שמטרתו היא לחסל את אותם יצורים אחת ולתמיד.

בדומה ל- Bully, עלילת המשחק מתקדמת לפי שעון פנימי שמכתיב את הזמן ביום, כאשר לכל מקטע ביממה אופי משלו. אורך הסיפור הראשי הוא שנה אחת מלאה בזמן משחק. חשוב לנצל את שעות היום לבניית קהילה חזקה בקרב חבריכם לספסל הלימודים. בצורה כזו תוכלו לגלות רמזים חדשים, להשיג חפצים מועילים ואף לקבל הטבות שונות בקרבות שיפקדו אתכם בשעות הלילה המאוחרות. תוכלו לנוע בחופשיות בבית הספר ובעיר הסובבת אותו, לערוך קניות בחנויות המקומיות, לבלות במועדוני הנוער ולהכיר אנשים חדשים שיסייעו לכם במטרתכם.

האיזון בין 'החיים האמיתיים' לקרבות הליליים הוא חשוב ביותר. לגיבור יש מד שמגביל את מספר הפעילות שהוא יכול לבצע ביום אחד מבלי להתיש את עצמו לחלוטין. כמו כן, אם תזלזלו בלימודים או בחברים, הדבר ישפיע ישירות על היכולת שלכם להצליח בשדה הקרב. כמו כל נער טיפוסי, גיבורנו יחפש גם אהבה בין בנות העיר, והזנחה בתחום הזה תגרום לו לתסכול משמעותי. האיזון המוזר בין סימולציה של החיים האמיתיים, למשחק תפקידים סטנדרטי יותר בו אתם עוברים שלב אחר שלב בניסיון להביס את אויבכם, עתיד ליצור חוויה מיוחדת במינה.
 

ללחוץ על ההדק

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
בדיוק כמו בסדרה מוכרת על קוטלת ערפדים אחת, התיכון הופך בלילה לבסיס המבצעים של אותם יצורים אפלים ומרכז הפעילות שלהם. כאשר תלחמו בקרבות כנגד אותם יצורים, בחבורה של בין שלוש לארבע דמויות, תעזרו באותן פרסונות אפלות. כדי לזמן אותם לעזרתכם תצטרכו לירות לעצמכם בראש. כן, קראתם נכון, כאשר הגיבור רוצה לקרוא לעזרת הכוחות האפלים הוא צריך לתקוע אקדח לראשו וללחוץ על ההדק, אז תתרחש אנימציה מוזרה בה המפלצת תצא מראשו, תתקיף את האויב ותחזור חזרה למקום מרבצה- במחשבתו של גיבורינו. בואו נקווה שארגוני השמרנים האמריקניים יתעלמו מהפרט הקטן הזה, ולא יעשו בעיות כאשר הכותר יצא לחנויות.

לקרבות במשחק, יהיה פן מאוד אסטרטגי. לכל אויב יש סוג מסוים של אלמנט שהוא פגיע אליו. שימוש באותו אלמנט כנגד האויב יוריד את ההגנה שלו, מה שייתן לכם צ'אנס לבצע התקפה נוספת. אם תורידו את ההגנה של כל האויבים בשדה הקרב, תוכלו לצרף את כל הדמויות למהלך קומבו עוצמתי במיוחד. בקרבות עצמם, תשלטו רק בדמות הראשית כאשר השאר יפעלו בהתאם להוראות האינטליגנציה המלאכותית שתתנו להם, כמו לחימה אגרסיבית או ריפוי תכוף.

המבוכים במשחק נוצרים באופן רנדומאלי לחלוטין, כאשר פעם בכל כמה שלבים תתקלו במעלית שתחזיר אתכם לנקודת השמירה וההתארגנות. תוכלו לבחור אם לעבור את השלבים לבד, או עם החברים, וכאשר אם תבחרו להיות בודדים, הקרבות יהיו קשים יותר, אך מתגמלים יותר בכל מה שקשור לחפצים ונקודות ניסיון.
 
 

עוד משחק יפני מוזר?

צילום מסך: גיימר
 צילום מסך: גיימר   
לכל אחת מהדמויות יש אפשרות להביא פרסונה שונה לקרב, אך רק לגיבור יש יכולת לקרוא לכמה מהן בו- זמנית ובכך ליצור התקפות 'מעורבות' מיוחדות, שיכולות לפגוע בכמה סוגי אויבים באותו זמן. אם זה לא מספיק, תוכלו ליצור פרסונות חדשות על ידי ערבוב הישנות, ובכך להשיג יצורים עוצמתיים ביותר. ניתן לשלב עד שש פרסונות ביחד ולהגיע למספר אפשרויות כמעט אינסופי משום שכל שילוב יוביל לתוצאות אחרות לחלוטין. בנוסף, ישנן למעלה מ-20 קהילות חברים שונות שניתן ליצור במהלך העלילה הראשית, מה שיוביל לעלילות משנה אחרות וצורת משחק שונה בכל פעם שתתנסו בכותר מחדש.

פרט לסיפור המרכזי תוכלו להעביר את זמנכם במשחקי מחשב. במיוחד בלהיט מקוון שכובש את העיר וניתן למצוא בו בני נוער רבים שיעניקו לכם רמזים חשובים ככל שתצברו בו כוח. ישנם עוד סיפורים ומשימות רבות שיתפתחו לפי הצורה בה תפתחו את הקהילות החברתיות שלכם.

המשחק עושה שימוש במנוע תלת מימדי מלא, עליו מולבשים פורטרטים דו מימדיים שנראה כי ניתנה להם תשומת לב רבה. סרטוני המעבר המצוירים הרבים יהיו לבטח גן-עדן לחובבי האנימה שבינכם, כיוון שהם נוצרו על ידי בכירי האנימטורים היפניים בתחום.

זהו ללא ספק כותר שלא יתאים לכל אחד. העלילה היפנית המוזרה שכוללת התאבדויות סימולטניות של בני נוער באופן תכוף היא לא דבר שרואים בעל יום. כמו כן, צפו להעביר שעות רבות בשיחות עמוקות עם הדמויות במשחק, כאשר הגישה בה תנקטו תשפיע על מעמדכם וקידומכם. אם תוכלו 'לבלוע' את כל הייחודיות הזו, תגלו משחק תפקידים נדיר ששואף השראה רבה ממוטיבים רוחניים ודתיים ולא מפחד לנקוט אמירה בוטה על החברה המודרנית של ימינו. הכותר עתיד לצאת לפלייסטיישן 2 ביוני הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by