ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התחרות בין אדם למכונה הסתיימה בשוויון 4:4 
 
 קראמניק. המחשב הצליח לסגור את הפער (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

לאחר פתיחה מזהירה איבד אלוף העולם בשחמט את היתרון בתחרות מול מחשב השחמט Deep Fritz והוא יקבל רק 800 אלף דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלוף העולם בשחמט, ולדימיר קראמניק, ומחשב השחמט "Deep Fritz", סיימו את תחרות השחמט בתיקו 4 לאחר 8 משחקים בתחרות "מוחות בבחריין".

המשחק השמיני היה הקצר ביותר מבין כל אלו שנערכו במהלך התחרות בין האדם למכונה והסתיים בתיקו אחרי 21 מהלכים בלבד. בתחילת התחרות הוביל קראמניק, הרוסי בן ה-27, בתחרות, על המחשב שזכה בחצי נקודה בלבד עד המשחק השלישי. לאחר מכן הצליח המחשב לסגור את הפער, ובסופו של דבר קראמניק ו- Fritz ניצחו כל אחד 2 משחקים, וביתר הארבעה סיימו בתיקו.

Fritz פותח על ידי החברה הגרמנית ChessBase והוא מסוגל להעריך בכל שנייה 3.5 מיליון מהלכים. התחרות היא למעשה המשך טבעי של התחרות בה הביס המחשב "כחול עמוק" של חברת IBM את אלוף העולם בשחמט דאז, גארי קאספרוב. זו הייתה הפעם הראשונה שמחשב ניצח אלוף עולם בשחמט. עם זאת, מאז ביטלה IBM את הפרוייקט, והתוכנה אינה זמינה יותר.

קראמניק יאלץ להסתפק ב-800 אלף דולר בלבד עבור תוצאת התיקו בתחרות, לעומת כמיליון דולר אם היה זוכה בה. ChessBase צפוייה לתרום כ-200 אלף דולר לצדקה מהכסף שתקבל מהתחרות.

אלוף העולם בשחמט אמר בסיום כי התחיל את התחרות עם כבוד רב ל-Fritz, וכי כעת יש לו כבוד רב יותר לתוכנה ולצוות שעומד מאחוריה. "הפעם האחרונה שיריב הצליח להתחמק ממני בתיקו ב-21 מהלכים הייתה במשחק מול גארי קאספרוב", סיכם קראמניק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by