ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
4GB שנכנסים לכיס 
 
 המוצר של המתחרה DataPlay, רק 250MB (אתר החברה)   
 
מערכת חיים ברשת

חברת פיליפס חשפה דיסק חדש בקוטר של כ-3 סנטימטרים, שייצא בעוד כשנתיים לשוק ויוכל להכיל חמישה סרטים בני שעתיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת פיליפס מפתחת דיסק חדש בקוטר של כ-3 סנטימטרים, שיוכל להכיל חמישה סרטים בני שעתיים, כ-25 אלף תמונות או 48 שעות של שירים בפורמט MP3, כך מדווח האתר New Scientist.

הדיסק יוכל לשמש לכתיבת מידע בנפח של 4GB, וניתן יהיה גם לשכתב את המידע, בניגוד למרבית התקליטורים כיום. הטכנולוגיה ששימשה ליצירתו נקראת כונן אופטי בעל גודל פיזי קטן (SFFO). היא מתבססת על טכנולוגיית הלייזר כחול, אשר נמצאת בשימוש לפיתוח מכשירים עתידיים להקלטת וידאו.

הפרוייקט לפיתוח הטכנולוגיה נשמר בסודיות מוחלות זמן רב, ונחשף לאחרונה בכינוס של מפתחי החברה ביפן. בכנס הדגימה החברה את השימוש בדיסק, על מנת להוכיח גם לספקנים כי ניתן לאחסן 4GB על דיסק כה קטן.

וויין פלטשר דובר של מעבדות החברה מסר כי הכונן החדש צפוי לצאת לשוק בעוד כשנתיים. עוד נמסר כי מחירם של הדיסקים צפוי להיות מספר סנטים. מחירם של הכוננים צפוי להתחיל מכ-550 ש"ח, אולם צפוי לרדת די מהר.

בפיליפס טענו כי העובדה שהטכנולוגיה החדשה הוצגה, בעוד אחת ממתחרותיה, DataPlay, נקלעה לקשיים- הנה מקרית לחלוטין. הדיסקים של DataPlay יכולים להכיל כ-250 מגהבייט על דיסקים בגודל 3.2 סנטימטר. עם זאת, לא ניתן למחוק את המידע שעל הדיסק ולעשות בו שימוש חוזר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by