ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מוכרחים להמשיך לנגן 

מוכרחים להמשיך לנגן

 
 
סער קרני

נגן מולטימדיה משוכלל, יצירת קבצי טקסט בפורמט PDF, גרסת ההמשך למשחק בכיכובם של גמדים ובפינת ההמלצות שלכם: נגן וידאו מומלץ וחינמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – A2 Media Player

 
נגן קבצי מולטימדיה הוא עניין הכרחי בכל מחשב. כולנו מורידים שירים וסרטים בכל הקאזות והאיי-משים למיניהם, ואחרי ההורדה צריך מן הסתם גם לנגן אותם. מרבית המשתמשים הולכים על נגן המדיה של Windows (פשוט משום שהוא מצורף למערכת ההפעלה( או על WinAmp, שכבר הפך לשם נרדף לתוכנה לנגינת שירים, ובכל זאת – לא מזיק מדי פעם לגוון. ואם בקטע של גיוונים עסקינן,A2 Media Player זו התוכנה שכדאי לנסות. אנחנו רק מזהירים מראש: מי שיתפתה להתקין את הנגן הזה, סביר מאד להניח שלא ישוב עוד לנגנים הקודמים שבהם השתמש. אל תגידו אח"כ "לא ידענו".

הדבר הבולט ביותר בנגן המדובר, הוא הממשק האטרקטיבי שלו, בסגנון עתידני, עם חלונות נשלפים מכל הכיוונים – ניגוד די בולט למרבית הנגנים המוכרים. בעזרת חלונות אלו ניתן לגשת אל חלק מהאפשרויות של הנגן: מיקסר, עורך להצגת מילות השירים, אמולטור עבור קריוקי, אקולייזר והצגת רשימת השירים. כל הצבעה על אחד מהכפתורים מספקת הסבר על תפקודו, והדבר הופך את השליטה בתוכנה לקלה ואינטואיטיבית.
 
 
התוכנה תומכת בנגינת קבצי וידאו (VCD, AVI, MPEG) וקבצי אודיו (MP3, WAV, MIDI, KAR, CDA). אפשרויות נוספות שראוי להזכיר: עריכת תגי מידע עבור השירים (כולל אפשרות להוספת פרטים שאינם מופיעים בתגים הסטנדרטיים), יצירת סקינים עבור הנגן, נגינה אקראית של שירים מתוך רשימות שירים ושינוי הכפתורים, הצבעים והגופנים. השורה התחתונה: מדובר בנגן שכל חובב מולטימדיה ממוצע חייב לעצמו.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.1
גודל קובץ להורדה: 4.96 מ"ב
 

לא למקצוענים בלבד – Free Easy PDF

 
פורמט PDF (Portable Document Format) הוא פורמט פופולרי ושימושי של מסמכים. מדובר באפשרות לשמור את כל האלמנטים במסמך (טקסט, תמונות, תרשימים) כתמונה אלקטרונית, כדי שניתן יהיה לצפות בו בכל מחשב. כך, למשל, אפשר להציג קובץ PDF הכתוב בעברית גם במחשבים שבהם כלל לא הותקנה תמיכה בשפת הקודש – בעזרת התוכנה המתאימה. "התוכנה המתאימה" הזו היא Acrobat Reader, תוכנה חופשית המאפשרת לצפות בקבצי PDF ואף להדפיסם. לגבי יצירת קבצי PDF – זה כבר סיפור אחר, ולשם כך יש צורך לרכוש את תוכנת Acrobat.

לרכוש אמרנו? ובכן, קבלו תיקון: מסתבר שכדי ליצור מסמכי PDF אין צורך לשלם אפילו אגורה שחוקה אחת: Free Easy PDF מאפשרת לכל אחד ליצור PDF-ים כאוות נפשו וללא כל תשלום. התוכנה דומה מאד במבט ראשון למעבד התמלילים Word, כאשר ניתן ליצור קבצי טקסט כרגיל, ובסיום לשמור אותם כמסמכי PDF. התוכנה תומכת גם בהצגת קבצי TXT ו RTF, שאותם ניתן להמיר ולשמור כ PDF.

רשיון: חופשי
גרסה: 2.9
גודל קובץ להורדה: 2.9 מ"ב
 
 

שחקו אותה – Brave Dwarves 2

 
עם ההצלחה, כידוע, לא מתווכחים, ולפיכך אנו מוצאים גרסאות המשך למשחקים פופולריים רבים. כל מי שאהב את הגרסה המקורית של משחק כלשהו, ימהר קרוב לוודאי להשיג גם את גרסאות ההמשך, כדי להמשיך וליהנות עם הגיבורים שהוא כבר מכיר בהרפתקאות חדשות. וכל זה נכון, כמובן, גם לגבי Brave Dwarves 2 – גרסת ההמשך למשחק בכיכובם של הגמדים הקטנים והחמודים.

הרעיון הבסיסי של המשחק, בדיוק כפי שהיה בגרסה הראשונה, פשוט: הגמדים נחטפים ע"י אויב אכזר, והשחקן צריך לסייע להם למצוא את הדרך חזרה הביתה. הדרך, כצפוי, מורכבת משלבים רבים שאותם יש לצלוח בשלום, תוך התגברות על מכשולים מסוכנים, מלחמה באויבים אכזריים ואיסוף בונוסים שונים. הגרפיקה מוצלחת ויפה, השליטה בגמדים פשוטה ונוחה ובסה"כ מדובר במשחק עליז ומבדר.

רשיון: שיתופי
גרסה: 1.0
גודל קובץ להורדה: 4.8 מ"ב
 

התוכנות שלכם

אנטולי מרדכי מחדרה מבקש להמליץ על נגן הוידאו, Rad Light Player: "מדובר בתוכנה קלה מאד לשימוש, היכולה לנגן כמעט כל סרט, בכל פורמט. אל הסרטים אפשר להוסיף כתוביות תרגום שמורידים מהאינטרנט, וניתן גם לשנות את גודל הגופן ואת צבעו. מומלץ מאד!"

רשיון: חופשי
גרסה: 3.03
גודל קובץ להורדה: 3.34 מ"ב


גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!


עדכוני גרסאות

MailWasher - גרסה 2.0 לתוכנה לסינון דואר זבל.
HebJuggler - גרסה 1.50 לתוכנה לטיפול בבעיית העברית ברשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by