ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בבילון בלי פרסומות 
 
 בלי פרסומות. בבילון   
 
עידו קינן

בבילון מצטרפת לתופעה שנדמה שמתחילה להסתמן כטרנד הבא - ויתור על הפרסומות בתוך המוצרים. ואפילו לא צריך לשלם על זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כאילו אין לנו די באנרים בחיים האינטרנטיים שלנו, באות גם התוכנות ומתקיפות אותנו בפרסומות. באנרים פרסומיים מופיעים, בין השאר, בתוכנות ICQ, קאזאה ומורפיאוס.

חברת בבילון הישראלית החליטה לרחם עלינו. גירסת הניסיון של תוכנת התרגום שלה כבר לא תציג באנרים פרסומיים של חברות צד-שלישי (אם כי פרסומות עצמיות ושל שותפיה ימשיכו להופיע שם).

הגירסה בתשלום של בבילון נקייה מפרסומות. גירסת הניסיון החינמית, שתקפה לשלושים יום, הכילה עד כה רכיב תוכנה של חברת סיידור (Cydoor), שהיה אוגר באנרים ומציג אותם על ממשק התוכנה. השבוע הודעה החברה ללקוחותיה על הסרת הפרסומות.

"בבילון – מעתה, ללא פרסומות!", נכתב באימייל, ששלחה החברה למשתמשי גירסת הניסיון. "ברצוננו לעדכן אתכם כי מעתה גרסת הניסיון של בבילון לא תכלול עוד פרסומות שנשלחות על ידי צד שלישי. אף שגרסת הניסיון עשויה לקדם הצעות מיוחדות של בבילון ושל שותפיה, היא לא תכיל רכיב תוכנה מיוחד של Cydoor התומך בפרסומות". מי שכבר משתמשים בגירסת הניסיון, נדרשים להוריד את התוכנה ולהתקינה מחדש על מנת להסיר את רכיב התוכנה.

"הכנסות מפרסום זה משהו שהפך להיות שולי עד אפסי בשבילנו", הסבירה סמנכ"לית השיווק של בבילון, מיכל פרנקל. "חשבנו שנרוויח יותר אם נשתמש בשטח לפרסום עצמי".

בתחילת 01', התלוננו משתמשים על הפרסומות, בטענה שרכיב התוכנה משמש כ-spyware, כלומר עוקב אחרי פעולותיהם ומציג פרסומות בהתאם. החברה הכחישה אז את הדברים, ופרנקל אמרה בראיון ל"הארץ" כי הרכיב עושה שני דברים בלבד: טוען באנרים מהרשת כדי להציגם לגולש, וסופר את ההקלקות על הבאנר כדי לקבוע כמה ישלם המפרסם. לדבריה, המודל העסקי של החברה לא מבוסס על הבאנרים.

בראיון לחיים ברשת היום, חזרה והדגישה פרנקל שסיידור לא ירדה בגלל הביקורות הללו: "סיידור אינה spyware, אלא adware [תוכנת פרסום ללא תכונות מעקב - ע.ק.], שזה דבר לגיטימי. היוזרים זה הדבר הכי חשוב שיש לנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by