ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איזה מסך, איזה זהב - ואיזו מדינה 

איזה מסך, איזה זהב - ואיזו מדינה

 
 
אורי  ברייטמן

'מסך הזהב', החיקוי העלוב של ה'אמי' האמריקני, הוא דוגמה נוספת למונופול המשחית של ערוץ שתיים בארצנו הקטנטונת, לבורות של הקהל ולאדישות הכללית כלפי כל מה שעולה באוויר ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הלוגו של `מסך הזהב`, מתוך אתר ``רשת``
 הלוגו של `מסך הזהב`, מתוך אתר ``רשת``   
את ה`אוסקר` הנוצץ הצלחנו להרוס בגירסה ישראלית מבישה, פרס ה`טוני` לתיאטרון - גם את הבושה הזו כבר העלה ערוץ 1 לשידור. מה נשאר? אה, כן, הטלוויזיה. מישהו צריך לתת לה פרסים - ומהר. ומי נותן הכי הרבה פרסים אם לא ערוץ שתיים?

אין הרבה הבדל בין תוכנית הבידור המצויינת שעושה דודו טופז ובין טקס `מסך הזהב` המביש שהפיקו זכיינית הערוץ השני `רשת` ומגזין הבידור `פנאי פלוס`. שניהם מעניקים פרסים ללא הבחנה או סיבה, ללא אתיקה והגיון, ומטרתם אחת - לבדר את הקהל ולהביא הביתה רייטינג.

אז מה לא בסדר? זה לא `האמי הישראלי`, זה בטוח.
 

החיקוי (מסך הזהב) - והדבר האמיתי (ה'אמי')

אין בן-תמותה בענף הטלוויזיה שלא רוצה אותו - פרס ה`אמי` בארה``ב
 אין בן-תמותה בענף הטלוויזיה שלא רוצה אותו - פרס ה`אמי` בארה``ב   
למי שלא מכיר, טקס פרס ה`אמי` הוא היוקרתי מסוגו בעולם. האקדמיה האמריקנית למדעי ואמנויות הטלוויזיה מארגנת אותו בהוליווד מדי שנה, ומי שזוכה בו - קנה את עולמו לשעה קלה. ה`אמי` הוא פרס הבידור השני בחשיבותו בעולם אחרי ה`אוסקר`, ויש לכך סיבה.

האקדמיה של ה`אמי` הוקמה בשנת 1946 כארגון ללא מטרת-רווח. מטרתה היחידה - קידום תעשיית הטלוויזיה והתקשורת. האקדמיה היא ארגון של ממש - מפיק כנסים, הרצאות וסמינרים, מגזין מכובד, ארכיון טלוויזיה וספרייה מקיפה, ומעורב בפרוייקטים גדולים הנוגעים לתקשורת דיגיטלית ואף לאינטרנט.

בקיצור - האמריקנים הקימו מערכת אמיתית לביקורת ושיפוט, שהאינטרס שלה הוא לא בהכרח צ`קים בבנק. האקדמיה מורכבת מתשעת-אלפים וחמש מאות (9,500) חברים הנבחרים בקפידה ומשלמים דמי-חבר שנתיים. מה יש להגיד - יודעים מה שהם עושים, החבר`ה האלה מהוליווד.
 

וחזרה אלינו, לבושה הגדולה

הזכיינית `רשת` מעניקה לעצמה פרסים. `טירונות` (מתוך אתר `רשת`)
 הזכיינית `רשת` מעניקה לעצמה פרסים. `טירונות` (מתוך אתר `רשת`)   
מי הפיק את מסך הזהב? זכיינית ערוץ שתיים. צריך להדגיש את זה: את פרס הטלוויזיה מארגנת זכיינית. כדאי להבהיר את הנקודה הזו - זה כמו שספילברג יפיק ויממן את האוסקר - ואז ייקח איתו הביתה את פרס הבמאי המצטיין.

וזו הסיבה מדוע 85 אחוז מהזוכים ב`מסך הזהב` באו מערוץ שתיים, ושחקנית בינונית כמו גלית גאית חוזרת עם שני פרסים. אולי זו גם הסיבה שלא ראיתם בטלוויזיה את זכייתם של גיא פינס ויוסי עוזרד, אנשי הכבלים וערוץ שלוש - הם לא שייכים לחבר`ה, לא?
 
 
אין טלוויזיה מסחרית אמיתית בישראל, ואין תחרות של ממש. `מסך הזהב` הציג זוכים מערוץ שתיים, הערוץ הראשון, הטלוויזיה החינוכית וערוץ שלוש. ה`אמי` הגיש פרסים בחמישים ושלוש (!) קטגוריות, והפרסים הראשיים התחלקו בין 14 גופי שידור שונים, ביניהם רשות השידור הציבורית האמריקנית (PBS) שזכתה בארבעה פרסים.

רק תחרות אמיתית והקמת גוף אחראי ואובייקטיבי יצילו אותנו מהשחיתות המשודרת בסגנון `מסך הזהב` ודומיו. לשר התקשורת, בנימין בן-אליעזר, יש הרבה עבודה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by