ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
העתיד כמעט כאן 

העתיד כמעט כאן

 
 
יוני  שדמי

מדריך נבוכים למערכות ההפעלה החדשות של מיקרוסופט, "חלונות 2000" ו"חלונות מילניום"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחה ל.2003 ``דסקטופ 2.0`` אליבא דמיקרוסופט
 נדחה ל.2003 ``דסקטופ 2.0`` אליבא דמיקרוסופט   
עם ההכרזה על בואה הקרוב של חלונות ,2000 הגיע הזמן לעשות סיכום של אופרת הסבון המיקרוסופטית: סיפורה הסבוך והמופלא של מערכת ההפעלה העתידית של כולנו.

אפילו באופן יחסי לסטנדרטים הנפתלים של תעשיית התוכנה המודרנית, "חלונות 2000" ו-"חלונות מילניום" הן זוג מוצרים שעברו מספר כה גדול של ניתוחי תוכנה פלאסטיים, עד שכמעט ואי אפשר כבר לזהות את איפיון המוצר המקורי.

תקציר: התיכנון המקורי של מיקרוסופט היה שמערכת ההפעלה הבאה של החברה, שם קוד "חלונות 2000", תאחד סוף סוף את בסיס הקוד של "חלונות NT" והגרסה צרכנית של "חלונות" למערכת הפעלה סופר-יציבה ואולטרה-שמישה אחת. אפס לא צלח. באה מיקרוסופט, עשתה "הבה ונתחכמה", והחליטה להוציא שתי גרסאות של מערכת ההפעלה:

"חלונות 2000" למשרד ו"חלונות מילניום" לבית. אלא מאי? עוד אלו יושבים ומתכנתים את "חלונות 2000", עובר שוק יישומי האינטרנט שינויים כירורגיים דרמטיים, ומסתבר כי מערכת הפעלה עסקית אחת לא תספיק.

לכן, ההחלטה הסופית-כרגע של מיקרוסופט היא להוציא את "חלונות" בלא פחות מחמישה טעמים שונים: "חלונות 2000 פרופישנל", "חלונות 2000 לשרתים", "חלונות 2000 לשרתים מתקדמים", "חלונות - מרכז נתונים", ו"חלונות מילניום".

בעוד ש"חלונות 2000" על שלל גרסאותיו אמור לצאת לשוק בפברואר הקרוב, הרי ש"חלונות מילניום" יגיע למדפים ברבעון השלישי של שנת ,2000 לפי התחזיות האופטימיות. תחזיות אחרות מדברות אף על שיחרור מאוחר עוד יותר, כשבינתיים כל מה שנקבל יהיה, אולי, חבילת עדכון ל"חלונות 98".
 
גם את זה לא נראה בקרוב. מערכת ניהול המסמכים החדשה, שנידחתה אף היא לטובת ``נפטון``
 גם את זה לא נראה בקרוב. מערכת ניהול המסמכים החדשה, שנידחתה אף היא לטובת ``נפטון``   
בניגוד לתכנונים המוקדמים, "חלונות מילניום" לא תכיל שינויים רחבי היקף בממשק המשתמש, ופרויקט "דסקטופ 2.0" רחב הממדים יידחה ויכלל רק ב"נפטון", מערכת ההפעלה העתידית של מיקרוסופט, שאמורה לצאת לשוק אי אז בסביבות הרבעון השני של 2003.

השינויים, שהיו אמורים לבסס את כל מערכת ההפעלה שלנו על פורמט ,HTML המשמש לבניית אתרי אינטרנט, נדחו משום ש"קבוצת הפיתוח של ``חלונות מילניום`` החליטה לשים את הדגש על פירסום ושיווק המוצר המוגמר מוקדם ככל האפשר", כפי שהגדיר זאת דיוויד פוהרימן, חבר קבוצת הפיתוח של "חלונות מילניום".

אבל החידוש האמיתי טמון ב"חלונות NT 5.0", או "חלונות 2000", הגרסה העסקית של מערכת ההפעלה. אם להאמין להבטחות של מיקרוסופט, המוצר הזה אמור לדחוק את נובל מחוץ לשוק ה"Directory Services", ובאותו זמן ממש לנצח את סאן במגרש הביתי שלה, "מרכז הנתונים (דטה-סנטר)".

 
בכדי לעמוד בהבטחות השאפתניות האלה, "חלונות 2000" מוצעת בגרסת ה"פרופישינל", שמיועדת לתחנות עבודה חזקות (אך לא תומכת ביותר ממעבד אחד ומציע יכולות שרת מוגבלות), וגרסת שרת, שמכילה את תוכנת הווב של מיקרוסופט, ,IIS כמו גם יכולת לעבוד עם שתי מעבדים ו"אקטיב דירקטורי".

ליישומים מסובכים באמת, גרסת "השרת המתקדם" מציעה יכולת התמודדות עם 4 מעבדים, קיבולת זכרון RAM של 64 ג`יגהבייט, ואפשרות לאזן את עומס התעבורה בין כמה וכמה שרתים. גרסת "מרכז הנתונים" מציעה את כל היכולות האלה, בנוסף לאפשרות לעבוד עם 16 מעבדים בו זמנית. מרשים.

גם אם מיקרוסופט הייתה מפרסמת מוצרי המשך גרועים בהרבה (ומערכות ההפעלה החדשות אינן גרועות כלל), ועם כל הכבוד ל"Imac", קשה להאמין שההגמוניה של מיקרוסופט בשוק הPC הייתה נפגמת במידה רצינית במיוחד. למרות העובדה שלפחות למשתמש הביתי, הגרסה הבאה של "חלונות" לא מציעה יותר מדי חידושים משמעותיים, ההיסטוריה מלמדת שכולם יעשו את השידרוג הנדרש במוקדם או במאוחר.

האם זה טוב ליהודים, למוסלמים, לקתולים ולכל שאר משתמשי "חלונות" הגלובליים? לא בטוח. אך בין אם נאהב את זה או לאו, את מערכת ההפעלה החדשה נאכל יפה בכפית מידה של מיקרוסופט, כמו ילדים גדולים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by