ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תרגומון לתינוק 
 
 והתינוק מבין? (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

מהנדס ספרדי, שלא הצליח להבין את בנו התינוק, פיתח גאדג'ט שמנתח בכי של תינוק ומדווח להורים מה רוצה הפעוט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ייתכן שהפתרון לתעלומה של בכי התינוק עבור הורים לא מנוסים קרוב יותר ממה שחשבנו. מהנדס אלקטרוניקה ספרדי פיתח גאדג'ט אלקטרוני חדש, שמתיימר להגיד להורים המודאגים מתי הילד רעב, מתוח, עייף או חש לא בנוח.

אתר ה-BBC מדווח כי המכשיר, בגודל של מחשבון כיס, מנתח את בכי התינוק לפי עוצמתו, לפי התבנית שלו ולפי ההפוגות. בתוך שניות נדלק אחד מהפרצופים על המכשיר, על מנת לסמן להורים מה רוצה הפעוט/ה.

הרעיון לפיתוח הגיע למהנדס הספרדי, פדרו מונאגאס, כשניסה להבין מדוע בנו הפעוט, אלכס, בוכה. הוא בילה שלוש שנים בפעוטונים וניתח את תבניות הבכי של כ-100 תינוקות. "הבן שלי היה בוכה לילה אחרי לילה. כמעט ולא יכולתי לישון באותם לילות, והחלטתי שאני חייב להבין מה הוא מנסה להגיד לי, ולו רק כדי לשמור על השפיות הנפשית שלי", אמר מונאגאס. לטענתו, המכשיר מדוייק ב-99 אחוזים, וצפוי להקל על הורים רבים. "זה יעזור להורים להבין את הבכי של הילדים שלהם, ולפעול בהתאם", הוסיף מונאגאס.

עם זאת, ד"ר הארווי מארקוביץ', עורך מגזין על מחלות ילדות, אמר כי אימהות מנוסות יכולות להבין את בכי התינוקות, לא פחות טוב מהמכשיר. "כל אימא, ובפרט אימהות מנוסות, יכולות להבדיל בין סוגי הבכי השונים של תינוקות בסבירות גבוהה", מדגיש מארקוביץ'. לדבריו, המכשיר לא יוכל לדעת מתי הפעוט בוכה בשל כאב בטן, או בלי כל סיבה.

המהנדס הספרדי טוען כי המכשיר ייצא לשוק עד לסוף החודש בבתי מרקחת בספרד, במחיר של 95 יורו. השאלה כעת, לאחר שיצא לשוק גם תרגומון לכלבים, מתי נוכל להבין את ה"מו" של הפרה או את ה"מיאו" של החתול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by