ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כוכב הלכת שוביניזם 

כוכב הלכת שוביניזם

 
 
אדר שלו

ברוכים הבאים לגוֹר, כוכב לכת וירטואלי בסקנד לייף בו נשים הן משרתות שמבשלות, מנקות, חוטפות מכות וממלאות את כל צרכי הגבר - כולל מין. רק 26 ספרים עבי כרס לקרוא, ואתם שם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבד (צילומסך)
 עבד (צילומסך)   
במאי האחרון פשטה המשטרה האנגלית על כת מסתורית שמנתה 350 איש מעיירת קווייקרים בריטית בשם דארלינגטון, שעד אז היתה מפורסמת בעיקר בזכות מאפיינים מסעירים כמו פסי רכבת. חברי הכת הפכו את הנשים שבחבורה למשרתות שבישלו וביצעו עבורם עבודות. להגנתם מסרו ראשי הכת כי המשתתפות כולן לקחו חלק במשחק התפקידים הזה מרצון, אחרי שהושפעו מסדרת ספרי מדע בדיוני ופנטזיה המכונה דברי ימי גוֹר. המשחק נחשף אחרי שאחת המשתתפות, בת 29, התלוננה במשטרה והעידה כי נכלאה בניגוד לרצונה על ידי האדון שלה.

BDSM אינו הנושא העיקרי, אבל הוא אחד מהעיסוקים הרווחים של מאמיני גוֹר או כפי שהם מכונים, גוֹריאנים. המאמינים מתפרשים בעולם כולו. הספרים קנו להם קהל מעריצים רחב בשנות ה-60 וה-70, קהל שהתמקם בשנים האחרונות בסקנד לייף. גוֹר אפל מדי, הרבה יותר מ"שר הטבעות" למשל, כך שאף יצרנית משחקים לא בחרה עד היום ליצור על פיו משחק מחשב.

בסקנד לייף, עולם וירטואלי בו הגולשים יוצרים את התוכן, הנוף והעלילה, הם מצאו את מקומם ויצרו להם משחק משלם. אין נתונים מספריים שיוכיחו זאת, אבל אחת מהמילים הנפוצות באתרי הספאם בסקנד לייף היא Gor או Goreans. ואם יש היצע, כנראה שיש ביקוש.
 

אסור לדבר

 סקנד לייף זה לא משחק מחשב - זה עולם וירטואלי בתלת מימד, שמזכיר משחקים מרובי משתתפים כמו World of Warcraft. מספר גדול של שחקנים נמצאים בזירת ענק אחת, בה הם מצ'וטטים, עושים שופינג ויוצרים חפצים ומבנים משלהם.

חברות גדולות כמו IBM, אדידס ורויטרס פתחו כבר סניפים בסקנד לייף, ומוזיקאים כמו סוזן וגה ו-U2 ערכו שם הופעות חיות. בקיצור, לא משעמם לרגע. אדר שלו תצבור מדי שבוע חוויות מטיולים בסקנד לייף ותחזור משם כדי לספר. 
גוֹר הוא כוכב לכת במערכת השמש עליו מתרחשים 26 הספרים בסדרה, אותם כתב המרצה לפילוסופיה ג'ון פ. לאנג' תחת שם העט ג'ון נורמן. אפשר להבין את בחירתו בשם בדוי. סביר להניח שחבריו לאקדמיה לא ראו בחיוב את התרבות החדשה שיצר, ארגונים פמיניסטיים האשימו אותו במיזוגניה ואנשי ספרות האשימו אותו בכתיבה מליצית וטרחנית ודיאלוגים מנופחים. בכל כרך וכרך מבין 26 הספרים יש לא פחות מ-350 עמודים, במקרה הטוב, ומעריציה משננים כל אות ואות בהם. התיאורים המפורטים של היקום הזה שאובים מיוון העתיקה, מיתולוגיה ויקינגית, אגדות עם עתיקות ועוד.

אני משגרת את האווטאר שלי לפורט קוס, עיר בסגנון גוֹריאני, אחת מיני רבות בסקנד לייף. כדי להיכנס בלבוש המודרני של הדמות שלי - ג'ינס וסניקרס - אני צריכה לענוד תג אורח, שאותו מקבלים בשער העיר. התג מוסיף את הטקסט "Port Cos Observer", שמרחף מעל ראשי ומבהיר למקומיים שאינני שייכת. אסור לי לדבר "בקול רם", כלומר להקליד טקסט בחדר הצ'ט של העיר, אלא רק לשלוח הודעות פרטיות לאלו שאני חפצה לפצוח עימם בשיחה.

הזקיף שבכניסה מסרב לערוך לי סיור. "למה שאני אערוך לך סיור? שהמשרתת תעשה את זה", הוא אומר ומורה לצעירה בלבוש שמזכיר רקדנית בטן (silk - מעין כיסוי משי חסכוני בבד) להראות לי את המקום. הנערה, קריסטה, כורעת ברך על הרצפה. יש לה Animation Overrider, ובקיצור - AO, תוכנה שמשנה את תנועות הגוף הרגילות של הדמות במשחק. במקרה שלה, התוכנה גורמת לה לכרוע ברך בכל פעם שהיא מפסיקה ללכת. קריסטה לעולם לא עומדת זקופה. אחרי כל כמה מטרים היא שוב על האדמה. "כן, אדוני. כרצונך", היא עונה לו.
 
אישה חופשיה ללא אדון. יש תקווה (צילומסך)
 אישה חופשיה ללא אדון. יש תקווה (צילומסך)   
"את נותנת לו לדבר אליך ככה?" אני שואלת. "בחרתי לשרת את כל צרכיו. זה רק משחק תפקידים", היא מנמקת, ועושה רושם שהיא מתורגלת במענה לשאלות מהסוג הזה. החלטתי לשמור את מלאי השאלות שהכנתי ("היכו אותך בילדותך?" ו"למה אתן לא עורכות מהפכה, הורגות את כל האדונים שלכן ויוצאות לחופשי") להזדמנות אחרת.

חלק מבני העיר האחרים אינם חנוני מד"ב אמיתיים, אלא מתעניינים יותר בשילוב שבין סקס לכוח, וקופצים על העגלה. כדי להתקבל לתפקיד המשרתת ולמרק את רצפת המזח של פורט קוס אין צורך בהיכרות מעמיקה עם הספרים, וגם הציידת שפגשתי הודתה כי לא קראה את כל ה-26. עם זאת, "כדי להתקבל לעבודה כספרנית, למשל, צריך להפגין בקיאות מרשימה בספרי גוֹר", מסבירה לי קריסטה, המדריכה. "למקצועות אחרים יש דרישות אחרות".

בספריה של פורט קוס, אליה היא מובילה אותי, יש כמה עשרות "ספרים", שהם בעצם מלבנים המעוצבים כספרים עבי כרס בכריכות עתיקות. מקליקים עליהם ומקבלים קובץ טקסט (notecard) עמוס בכל היבט אפשרי הנוגע לחיים על כוכב הלכת גוֹר. הקלקתי על אחד, שהתברר כספר מתכונים מהמטבח הגוֹריאני.

בהמשך הרחוב הראשי של העיר יש מאפיה, כיכר, אורווה המאכלסת סוסים (מבוססי סקריפט שמורה להם לצהול מדי פעם) ועוד. בקצה העיר שוכן מרתף עינויים שלאורחים אסור לבקר בו. חלק מהערים ממוקמות במדבריות או במחילות תת קרקעיות. לאחת הנשים שאני רואה על הרצפה יש טקסט שמרחף מעל הראש: "בריאות: 80 אחוז".

"מה יכול להוריד את אחוז הבריאות שלה?" אני שואלת.
"אם היא ספגה מלקות מהאדון שלה, למשל, היא יכולה לחלות", עונה קריסטה. לה יש 100 אחוזי בריאות. בינתיים.

באולם האסיפות אני רואה אישה שעוטה לגופה שמלה כחולה ורעלה תכולה שקופה למחצה מכסה את פניה. "כל הנשים החופשיות חייבות ללבוש רעלות", נכתב במגילת חוקי העיר שקיבלת בכניסה. "ת'ורה היא חברת מועצת העיר והיא אישה חופשית", מסבירה מדריכתי. עצם הקיום שלה ממלא אותי בקצת תקווה. במסגרת הסיור לא מתאפשר לי לחדור באמת לעומק חייהם של השחקנים האלו, אבל קריסטה מנסה לשכנוע אותי, תוך ציטוט דבריו של ג'ון נורמן, כי בטבע האנושי שלה ושלי טבועה הכניעה הזו לגחמות המין הגברי, ושהעבדות משחררת. אני מסרבת להאמין ואנחנו נפרדות לשלום.

"את רוצה טרמפ החוצה? אני יכולה להבריח אותך ולשגר אותך לבית מבטחים בעיר שנכבשה על ידי רובוטים", אני מציעה לה חצי בצחוק. "הם לא מזיקים ובטח לא מבקשים ממך לשטוף להם כלים". אבל היא לא רוצה להינצל. "טוב לי כאן", אומרת קריסטה וחוזרת על המנטרה, "זה רק משחק תפקידים".
 
 

אין פרוות

 
אמרו על הגוֹריאנים שהם סוטים, שהם כת קיצונית, שהם שונאי נשים מובהקים או סאדיסטים - אבל אי אפשר להגיד עליהם שהם טיפשים. בערים הגוֹריאניות כולן בוטלה האפשרות לעוף (אפשרות בהגדרות של הקרקע בסקנד לייף, הנתונה לשיקולו של בעליה. הרוב מאפשרים תעופה), כך שהתושבים נאלצים לצעוד יותר ברגל ולתקשר זה עם זה, מה שתורם לגיבוש האווירה הקהילתית.

יש להם מערכת נוקשה ומורכבת של חוקים ונהלים, שאפילו במעט השעות בהן הסתובבתי ביניהם על תקן אורחת לא הצלחתי לציית להם. הם הצליחו, באמצעות התירוץ לפיו "אין פנתרים בגוֹר", לאסור כניסה של פרוותיים לשטחיהם, אוכלוסיה לא אהודה במיוחד על חלק מיושבי סקנד לייף המאופיינים בנטיות היטלראיות קלות.

ולא פחות חשוב מזה - הם מצאו דרך פתלתלה לשכנע נשים להיות להם לעבדים מרצון, לבשל אוכל דמיוני ולעשות ספונג'ה על מרצפות דמיוניות לא פחות.

אי אפשר לא להעריך את התחכום ורמת הפירוט שמאפיינת את החיים בקהילה הזו, אפילו כששונאים אותם שנאה עמוקה, יוקדת ומוצדקת.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by